شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۰۹:۱۶ | ۱۳۹۲/۰۱/۳۱
دستورالعمل قطعی قیمت خودرو نهایی می‌شود
۰۹:۱۶ | ۱۳۹۲/۰۱/۳۱
اجاره خودرو
فردا

دستورالعمل قطعی قیمت خودرو نهایی می‌شود

پرشین خودرو: دستورالعمل قطعی قیمت خودرو در جلسه عصر فردا (یکشنبه) شورای رقابت تصویب خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرانجام پس از مدت‌ها گمانه‌زنی، اعضای شورای رقابت در جلسه روز اول اردیبهشت به ابهامات باقی مانده خواهند پرداخت و دستورالعمل قطعی قیمت خودرو را تصویب خواهند کرد.

یکی از اعضای شورای رقابت نیز در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تایید این خبر، توضیح داد: در جلسه روز اول اردیبهشت، طبق قولی که به مردم داده‌ایم، به رفع آخرین مشکلات خواهیم پرداخت و دستورالعمل نهایی که تدوین آن مراحل پایانی خود را پشت سر گذاشته، توسط اعضا تصویب خواهد شد.

محمدعلی مددی در رابطه با اظهارنظر یکی از اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس درباره تعلل شورای رقابت در قیمت‌گذاری نیز گفت: برخی دوستان نسبت به شورای رقابت کم لطفی می‌کنند شورا از روزی که طرح قیمت گذاری را بر عهده گرفته است در همه سطوح به تلاش پرداخته تا قیمت‌های جدید در اولین فرصت تصویب شود.

وی ادامه داد: البته شورا در نخستین گام و برای جلوگیری از سردرگمی بازار دستورالعملی موقت را تدوین و ارائه کرد و اگر دستورالعمل قطعی به پایان فروردین موکول شد به این دلیل است که باید با خودروسازان، قطعه‌سازان و دیگر نهادهایی که در امر خودرو دخیل هستند مذاکره می‌شد تا طرح نهایی از هر نظر بی عیب باشد.

مددی در رابطه با وضعیت افرادی که از شرکت‌های خودرودسازی، پیش خرید کرده بودند نیز توضیح داد: افرادی که برای دریافت ماشین نام نویسی کرده بودند و هنوز خودروهایشان دریافت نکرده‌اند، در سردرگمی هستند به همین دلیل شورا تصمیم گرفت به موضوع ورود کند و در همین راستا بحث‌هایی مطرح شده که در صورت تایید نهایی خودروسازان را ملزم می‌کند مابه التفاوت مبلغ گرفته را با دستورالعمل جدید شورای رقابت به متقاضیان استرداد کند.

برچسب ها:
شورای رقابت
نظر بینندگان
صمد
vote
۴
vote
۱۳۹۲/۰۲/۰۱
سازمان حمایت از مصرف کننده !! به ما تحویل اسفندی ها ظلم فراوانی کرد و با سکوت مشکوک خودش باعث شد تا خودروسازها این جرات را به خودشون بدند تا دعوتنامه های اسفند را به قیمتهای لغوشده و سرسام آور خودشان صادر کنند.از شورای محترم رقابت میخواهیم تا عملکرد بد سازمان حمایت را جبران کنند و قیمتهای مهر91 را برای ما درنظر بگیرند. با تشکر
رضا
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۲/۰۱
با امیر موافقم ، بهترین وقت برا خرید بود ، من ی پراید خشک 14ونیم گرفتم ، باز قیمت ها بالا میره ، امکان نداره 40% کم کنن
ناشناس
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۱/۳۱
من امیدوارم فردا شورای رقابت کل قیمت خودرو هارو کاهش بدند؟ اگر نمایندگی ها ماشین هارو گرون نکنن البته!؟
نیما
vote
۱۶
vote
۱۳۹۲/۰۱/۳۱
کاهش زیر 40٪ در تمامی مدلها = ادامه تحریم
محمد
vote
۳۰
vote
۱۳۹۲/۰۱/۳۱
آقای مددی عضو محترم شورای رقابت . شما خودتو جای من مصرف کننده بزار. من که خرداد رانا نوشتم با موعد تحویل اسفند.اون موقعی که گفتند رانا 15 میلیونه بعد کردند 21.5 حالا 32 میلیون. بعدشم برا من که موعد تحویلم 29 اسفند بوده برا اساس قیمت غیر قانونی تکرار میکنم بر اساس قیمت (((غیر قانونی))) دعوت نامه صادر شده ، میتونم به این خودروسازها اعتماد کنم؟؟؟؟؟؟؟این همه بی قانونی رو نمیبینید؟؟؟؟دیگه چطور اعتماد کنم؟پول منو برگردونن؟محااااااااااااااله..شما اگه به فکر مصرف کننده هستی یه فکر به حال این دعوت نامه های غیر قانونی کن . شاید یکم از اعتماد ما برگردده
پیمان
vote
۲۹
vote
۱۳۹۲/۰۱/۳۱
امیدوارم فردا روز خوبی برای مصرف کننده های عزیز باشه و مثل قیمت های مصوب بهمن(که ملغی شد) باعث شوک ملت شریف نشه از آقای پژویان میخواهیم برای ما پیش خریدهای اسفند و فروردین یه فکر اساسی بکنند.
هموطن
vote
۲۳
vote
۱۳۹۲/۰۱/۳۱
منه پیش خریدی آبان ماه ایران خودرو با موعد تحویل فروردین 92 که 72 درصد پول ماشین رو دادم (ال 90 ) نفهمیدم منظورشون چیه ؟ اگه کسی متوجه شد مارو روشن کنه . ما که گیج شدیم رفت !!!!!!
امیر
vote
۲۱
vote
۱۳۹۲/۰۱/۳۱
سلام.باور کنید فردا هم قیمت نهایی تایید نمیشه اگه تازه بخوایم خوشبینانه تصور کنیم تا قیمت ها به تصویب برسه 3 یا شاید 4 ماه مردم رو الاف میکنن
!
!
!