سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۰۹:۲۹ | ۱۳۹۲/۰۲/۰۴
خودرو اسباب‌بازی خورشیدی +تصویر
۰۹:۲۹ | ۱۳۹۲/۰۲/۰۴
اجاره خودرو

خودرو اسباب‌بازی خورشیدی +تصویر

پرشین خودرو: در حالی که مدل‌های متعدد خودروهای با سوخت خورشیدی در بازار وجود دارند، خودرو Volta Racer ساخت شرکت توی‌لب در نوع خود بی‌نظیر است.

به گزارش «پرشین خودرو»، کاربران می‌توانند خود این خودرو اسباب‌بازی را پیکربندی کنند و سیستم مزبور یک پنل خورشیدی سیلیکونی چندبلوری انعطاف‌پذیر را می‌پذیرد.

این خودرو اسباب‌بازی برای کودکان شش سال به بالا طراحی شده و پیکربندی آن فقط چند دقیقه طول می‌کشد.

استفاده از Volta Racer آسان است و کاربر می‌تواند دو گیره موتور را بر روی انتهای مثبت و منفی پنل خورشیدی قرار داده، سیستم را در هوای آفتابی بیرون برده و بر روی زمین بگذارد.

زمانی که گرانش موجب می‌شود که بدنه آن به طور جزئی اندکی از وسط خم‌ شود، دسته دنده موتور، بخش فوقانی یکی از چرخ‌های عقبی را وارد بازی می‌کند و خودرو به حرکت در می‌آید.

این سیستم از راه دور کنترل نمی‌شود، بنابراین فقط در خط مستقیم به حرکت خود ادامه می‌دهد، مگر این که با مانعی برخورد کند.

به گزارش ایسنا، در صورتی که کاربر نخواهد خودرو را تعقیب کند، باید اهرم جلویی آن را در زاویه‌ای تنظیم کند که موجب چرخیدن آن شود.

در پیکربندی اولیه، سرعت این سیستم بیش از سرعت پیاده‌روی نیست و افراد می‌توانند سرعت آن را با حرکت‌دادن موتور به چرخ عقبی دیگر و افزودن یک کلاهک پلاستیکی به دنده موتور و در نتیجه افزایش محیط دنده، اندکی بالاتر ببرند.

با داشتن چرخ‌های فوم باریک، اهرم‌های ساخته‌شده از چوب خیزران و میله‌های متصل‌کننده حصیری- پلاستیکی، بهای این سیستم 25 دلار امریکا اعلام شده است.

برچسب ها:
خودرو خورشیدی
نظر بینندگان
!
!
!