جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
پرشین خودرو
شگرد عجیب دزدان برای سرقت خودرو
۱۳:۵۷ | ۱۳۹۲/۰۲/۰۸

شگرد عجیب دزدان برای سرقت خودرو

پرشین خودرو: دزدان حرفه ای پس از سرقت خودرو به شیوه ای جدید، با جعل سند خودروهای سرقتی را در روزنامه آگهی كرده و می فروشند.

به گزارش «پرشین خودرو»، با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهبرداری" و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 5 تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز تحقیقات و شناسایی تعدادی از خودروهای سرقتی که با استفاده از اسناد جعلی فروخته شده بودند، تعدادی از مالکان اصلی و همچنین خریداران خودروها شناسایی و در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ حاضر شدند .

در تحقیقات انجام شده از این افراد مشخص شد که فروشندگان خودروها از طریق انتشار آگهی فروش خودرو در روزنامه قصد فروش خودروهای خود را داشته اند که سارقان با آنها تماس گرفته و به شیوه و شگرد خاص اقدام به سرقت خودرو کرده اند .

خریداران خودروها نیز برای خرید خودرو به آگهی روزنامه های کثیرالانتشار مراجعه و با توجه به انتشار آگهی فروش با شرایط ویژه و یا قیمت مناسب، با شماره تماس آگهی تماس گرفته غافل از آنکه فروشنده خودرو سارقانی هستند که با استفاده از اسناد جعلی قصد فروش خودروهای سرقتی را دارند.

متهمان پرونده پس از شناسایی مالکان خودرو از طریق آگهی روزنامه ها و تماس با این افراد ابتدا در یک قرار ملاقات اقدام به بازدید خودرو كرده و در صورتیکه فروشنده، اسناد و مدارک شناسایی و همچنین کلید یدک خودرو را همراه داشته باشد، در یک لحظه و با استفاده از غفلت وی اقدام به سرقت کلید یدک خودرو می كنند. متهمان پس از سرقت کلید یدک و جدا شدن از فروشنده خودرو، به تعقیب خودرو پرداخته و پس از پیاده شدن صاحب خودرو از ماشین، خودرو را سرقت و به سرعت متواری می شوند.

متهمان پرونده پس از سرقت خودرو بلافاصله اقدام به انتشار آگهی فروش خودرو در روزنامه های کثیرالانتشار و با شرایط ویژه و قیمت مناسب كرده و خودروهای سرقتی را به این شیوه می فروشند.

یکی از مالباختگان در خصوص نحوه خرید خودرو سرقتی، به کارآگاهان گفت: از طریق آگهی نیازمندی یکی از روزنامه های کثیرالانتشار قصد خرید یک دستگاه خودرو سواری داشتم که متوجه آگهی فروش یک دستگاه خودرو سواری با قیمت مناسب و شرایط نقد و اقساط و با سند اول شدم. پس از تماس با شماره آگهی و بازدید خودرو و توافق بر سر قیمت، قسمتی از پول خرید خودرو را پرداخت و آن را تحویل گرفتم و با فروشنده خودرو قرار گذاشتم تا مابقی پول خودرو را نیز در زمان تنظیم سند و تعویض پلاک پرداخت كنم اما پس از آن دیگر شماره مذکور پاسخگوی تماس های من نبود.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان با شناسایی تعدادی از شعبات بانکی سطح شهر تهران که متهمان در آنها اقدام به نقد کردن چک های متعلق به خریداران کرده بودند به بررسی تصاویر دور بین های مداربسته بانکی پرداخته و با شناسایی تصاویر متهمان، هر دو گروه شکات پرونده - فروشندگان و خریداران خودروها - موفق به شناسایی متهمان شدند.

با توجه به تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته بانکی و شناسایی هر دو متهم از سوی شکات پرونده، دستور انتشار تصاویر متهمان از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 5 تهران صادر شده است. به همین خاطر از تمام شهروندان که موفق به شناسایی هویت متهمان شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص هویت، محل سکونت و دیگر اطلاعات قابل بهره برداری در خصوص متهمان تحت تعقیب را از طریق شماره تماس های 63957760 و 63957761 در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

همچنین از دیگر شکات و مالباختگان احتمالی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند نیز دعوت می شود تا جهت طرح شکایات خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی ـ خیابان زنجان شمالی مراجعه كنند.

برچسب ها:
سرقت
نظر بینندگان
!
!
!