پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۱ | ۱۳۹۲/۰۲/۱۱
خودروسازان تمکین نکنند؛ مردم مبارزه منفی می کنند
۱۳:۴۱ | ۱۳۹۲/۰۲/۱۱
اجاره خودرو
نماینده مردم اصفهان در مجلس:

خودروسازان تمکین نکنند؛ مردم مبارزه منفی می کنند

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: معنی عدم تمکین خودروسازان از هر نوع مدل قیمتی این است که ارزشی برای مصرف کننده قائل نیستند.

به گزارش «پرشین خودرو»، حمید رضا فولادگر ادامه داد: اگر خودروسازان شیوه فعلی را ادامه دهند مردم علیه آن ها مبارزه منفی خواهند کرد؛ به طوری که مردم از اسفند تاکنون برای خرید خودرو اقدام نکردند و این به ضرر خودروسازان است.

وی در خصوص وضعیت نابسامان بازار خودرو و بلاتکلیفی در قیمت گذاری تصریح کرد: یک سوال از خودروسازان داریم و آن اینکه چه مبنایی را برای قیمت گذاری قبول دارند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که خودروسازان غیر از مبنای خود آیا مبنای دیگری را قبول دارند، افزود: دستگاه های مختلف برای تعدیل قیمت خودرو ورود کردند اما آن ها از هر مدل قیمتی تمکین نمی کنند.

به گزارش خانه ملت، وی در توضیح مطلب فوق افزود: در یک مرحله سازمان حمایت برای قیمت گذاری خودرو ورود پیدا کرد که خودروسازان اعلام کردند این سازمان نباید قیمت گذرای کند؛ در مرحله ای مجلس وارد موضوع شد که مجدد گفتند قیمت گذاری وظیفه مجلس نیست؛ کمیسیون صنایع و معادن مجلس و کمیسیون اصل نود نیز هریک برای قیمت گذاری خودرو ورود کردند؛ همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز وارد بحث قیمت گذاری خودرو شد که باز هم خودروسازان اعلام کردند که این صنعت دولتی نیست بلکه خصوصی است.

این نماینده مردم در مجلس افزود: در آخرین مرحله همچنین شورای رقابت به عنوان یک نهاد حاکمیتی که نمایندگان سه قوه در آن حضور دارند و بر اساس قانون اختیار تعیین دستورالعمل قیمت گذرای را دارد، فرمولی را برای قیمت گذاری تهیه کرد که خودروسازان این نوع قیمت گذاری را نیز زیر سوال می برند.

فولادگر ضمن اعلام اینکه با دستوالعمل فعلی هم کاهش آنچنانی در قیمت خودرو شاهد نبودیم، گفت: بر اساس قیمت های جدید قیمت خودروهای داخلی تنها ۱۰ درصد و تنها یک مورد ۱۵ درصد کاهش یافته است؛ اگر خودروسازان از این مدل قیمت گذاری تمکین نکنند پس چه مدلی را قبول دارند.

خودروسازان شیوه فعلی را ادامه دهند مردم مبارزه می کنند

وی افزود: اگر خودروسازان شیوه فعلی را ادامه دهند مردم مبارزه منفی خواهند کرد؛ کاری که در حال حاضر انجام می دهند به طوری که مردم از اسفند تاکنون برای خرید خودرو اقدام نکردند که در این شرایط تقاضا برای خرید کاهش می یابد و با مشکل عرضه مواجه می شوند؛ همچنین صنعت خودرو در معرض خطر قرار می گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ریشه این مشکلات را در ساختار صنعت خودروسازی اعلام کرد و گفت: تا زمانی که ساختار اقتصادی، فنی و سیاست های اصل ۴۴ مبنی بر خصوصی سازی در صنعت خودروسازی حاکم نشود و این صنعت از حالت نه خصوصی بودن و نه دولتی بودن خارج نشود، وضعیت فعلی حاکم بر صنعت خودروسازای ادامه پیدا می کند.

این نماینده مردم در مجلس در بخش دیگری از اظهاراتش درباره جایگاه مصرف کننده در بلاتکلیفی بازار خودرو گفت: معنی عدم تمکین خودروسازان از هر نوع مدل قیمتی این است که ارزشی برای مصرف کننده قائل نیستند.

فولادگر با بیان اینکه مصرف کننده به جای وارد کردن یک خودروی با کیفیت از خارج از کشور با تعرفه بالا، مجبور به خرید خودروی داخلی است، افزود: این تضییع حق مصرف کننده است، بلکه افزایش تعرفه واردات خودرو به دلیل حمایت از تولید ملی بود و صنعت خودروی ملی نیز باید در این راستا هم کیفیت را ارتقا دهد هم قیمت را متعادل می کرد.

افزایش تعرفه واردات خودرو حاشیه امنی برای خودروسازان

وی ادامه داد: اما متاسفانه به جای اینکه افزایش تعرفه واردات خودرو فرصتی برای بازسازی صنعت خودروی داخلی، اصلاح ساختار، افزایش کیفیت و تعدیل قیمت باشد، حاشیه امنی برای فعالان این صنعت شد به طوری با توجه به کشش بازار قیمت محصولات خود را افزایش می دهند.

رئیس کمیسیون‌ویژهحمایت از تولیدملی و نظارت بر سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی درباره راهکار برون رفت از شرایط فعلی حاکم بر صنعت خودروی داخلی با بیان اینکه خودروسازان در کوتاه مدت باید از قیمت های جدید تمکین کنند که از این بحران فعلی عبور کنیم، خاطرنشان کرد: اما با اصلاح ساختار در بلند مدت باید از شراط فعلی عبور کنیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
حمید
vote
۲
vote
۱۳۹۲/۰۲/۳۰
نخرید تو رو خدا نخرید چرا باید هرچی گرون میشه بسمتش هجوم ببریم؟؟ به یاد بیرین سال گذشته رو که در عربستان مرغ گرون شد مردم نخریدن.با این کارشون قیمت مرغ از قبل هم ارزونتر شد.
عباس رنجبران
vote
۶
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۳
بیاتی@ واقعا در شما نمیبینم از کلمه آقا،جناب و... استفاده کنم. مردم مملکتمون نون شب ندارن بخورن شما میگی قیمتا ارزون نشه!بابا انصافتو شکر..معرفتتو شکر ما با یه حقوق 700تومنی و 2تا بچه چجوری بتونم خرج یه تابوت متحرک 17-18 میلونیو بدم؟ فکر کردی؟ عزیز نفست از جای گرم بلند میشه،.....ساز ها هم نمیتونن تولید کنن باید درشون و تخته بگیرن از هوطنای اصیل آریاییم(به جز امثال این......) همچنان میخوام تحــــــــــــــــــــــــریم کنن..
علی بیاتی
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۲
حرف مف روکسایی می زنن که حاضرن یک میلیون اضافه ندن واسه پراید ولی صد تا جوون بدبخت بیکار شن خودتون چی کار اید مغازه دار بنگاه دار..؟؟؟ ادامس و چقدر گرون کردید کالاهای دیگرو چقدر.. ببینید خودتون منصف بودید که حالا به خودروسازا گیر دادید.... خواهشمندم که پایین نیارید قیمتارو که باعث شه تولید بخوابه.
یک هموطن
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۲
کسانیکه حرف درست حسابی بلد نیستن بزنن لطفا" نظر ندهند! چون با توهین کردن به اشخاص باعث میشید این سایت را هم فیلتر کنند! و دیگه صدای مردم به گوش هیچکس نمیرسه!!!!!
محمد
vote
۱۶
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۲
بهترین راه نخریدن خودرو است تا یک فکری به حال صنعت خودرو نابسامان انجام دهند اگر با این قیمت خودرو بخریدم بهتر است خودرو خارجی وارد کند
بازنده
vote
۱۰
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۲
خدا خیرت بده که حرف حق میزنی و بفکر ما هستی مایی که بخاطر ثبت نام یکشبه پنج ملیون ضرر کردیم مصوبه بهمن که به نفعشان بود را سریع اجرا کردند لااقل میبایست برای کسانیکه قبلا نود درصد پول ماشین را دادند امتیازی قایل میشدندولی هیچکی فکرنمیکنه که ما چه ضرری کردیم
دلال
vote
۹
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۱
ناقلا چرا واسه کالاهای دیگه مردمو به مبارزه منفی دعوت نمی کنی هان؟؟؟؟
ایرانی
vote
۸
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۱
آقای بیاتی من و تمام ملت برای شما متاسفیم و امیدواریم هرچه زودتر شفا پیدا کنید
امین
vote
۱۲
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۱
علی آقا شما فکر کنم از جیب مردم خبر نداری. یعنی شما می گی هر قیمتی که خودرو سازها بزارن همه مردم میرن میخرن نه عزیز اونایی که ماشین به اصطلاح ایرانی می خرند اکثرا قشر متوسط جامعه هستند و حسابشون دودو تا چهارتاست وهیچ وقت تو توانشون نیست یکدفعه 100 درصد رو بودجه ای که برا خرید خودرو کنار گذاشتن بگذارن پس نمیخرند.
مهدی
vote
۵
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۱
دمت گرم علی بیاتی گل گفتی.......
احمد
vote
۹
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۱
اقای براتی شما خیلی از مرحله پرت هستید . انهائی که خریدار بودند دلالها بودند که ارزان خریدند و حالا دارند زیر قیمت کارخانه با سود هنگفت میفروشند اما کسی خریدار نیست . این یعنی اینکه مصرف کننده واقعی توان خرید ندارد و خود بخود دلال هم از بازار حذف میشود چون سرمایه او خواب دارد و این مورد پسند انها نیست .
تنها
vote
۸
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۱
اقا جون وقتی توانایی تولید ندارین تولید نکنین تو جهان مگه همه کشورا خودرو تولید می کنن ..... تولید میکنین به عنوان خودرو میفروشن مردم بیچاره هم چاره ای ندارن
شهروندی از بوشهر
vote
۸
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۱
اگه به اندازه ای که خودروسازان و قطعه سازان با هم هماهنگ و یکصدا هستند مردم با هم بودند امروز وضعیت کمیت و کیفیت خودرو جور دیگری بود،قطعه سازان اعلام کردند که تا یک هفته واحد های قطعه سازیشون رو تعطیل می کنند از امروز،حرکت قطعه سازان بدون شک حرکتی اعتصابی و هماهنگ شده با خودروسازان در جهت تحت فشار قرار دادن مسئولین و مردم برای به کرسی نشاندن اغراض خود است و این حرکات نمایشی و استدلال های فرافکنانه مجموعه خودروسازی دیگر جایی در این کشور ندارد و ما مردم باید با اتحاد و همدلی چون روزهای انقلاب شکوهمند در این صنعت نیز انقلابی دیگر را رقم بزنیم،خداوندا به دادمان برس.
a2
vote
۶
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۱
علی بیاتی چقدر بهت دادن ؟ بر و بچه حرف بیخود نزن.
احمد
vote
۸
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۱
فقط یه چیز میگم خواهش میکنم منتشر کنید: اگه خودروسازی ما دست اجنبی ها و بیگانگان بود، اینجوری به ملت ایران ظلم نمیشد که الان داره میشه. اینها از افزایش قیمت ارز کمال سوءاستفاده رو کردند و بی لیاقتی و ضعف مدیریت خودشون را انداختن گردن(ارز بدبخت). صادرات خودرو با ارز 3500 تومن به عراق و ونزوئلا و...... بهشون مزه کرده و مردم خودشون رو فراموش کردند.
مردم
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۱
دوسته قبلي كه پيام جالبي دادند بگم كه كسي نظر مثبتي نداره كه ميگي فقط نظر منفي منتشر ميشه
بابک
vote
۹
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۱
این خودروسازها باید ورشکست شن 50سال برای خودکفایی شون هزینه کردیم آخرش اینه این هزینه رو اگر تو کشاورزی و توریسم کرده بودیم هم اشتغال بیشتری تولید میشد هم منافع بیشتری برای کشور داشت
saeid
vote
۹
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۱
آقای بیاتی عزیز شما بیکار بشی بهتره یا روزی 100 نفر با ماشینهای ....... سایپا وایران خودرو بمیرن .این صنعت نیست واقعا باید در کارخونه هاشون رو گل بگیرن.
قلی
vote
۸
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۱
بله.یه جو روانی دادین به بازار که قیمت هنوز پایینه بعد حضرات مدیر با پژویان نشستن و به این قیمت راضی شدن!به ضرر؟!!نخیر.پراید فقط 7 تومن و بس.بنظرم پلیس مجوز بده ما خودمون ماشین می بندیم با نرخ بهره 1 درصد.نبود!!!!!
تالشی
vote
۱۰
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۱
از بقیه نمایندگان مردم هم خواهش میکنیم که جلوی این خودروسازها رو بگیرند. باید قوه قضاییه وارد عمل شود. چطور است که اگر یک مغازه دار کوچک، گرانفروشی کند و متوجه شوند، سریعا مغازه اش رو پلمپ میکنند اما در این سطح کلان جلوی گرانفروشان بزرگ را نمیگیرند.
!
!
!