جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۴ | ۱۳۹۲/۰۲/۱۷
واکنش جدید خودروسازان به فرمول قیمت‌گذاری شورای رقابت
۱۰:۱۴ | ۱۳۹۲/۰۲/۱۷
اجاره خودرو
خداحافظ وانت پیکان

واکنش جدید خودروسازان به فرمول قیمت‌گذاری شورای رقابت

پرشین خودرو: مدیران عامل گروه خودروسازی ایران خودرو و سایپا، فرمول قیمت‌گذاری شورای رقابت را علمی، راهگشا و موجب ثبات صنعت خودرو دانستند و گفتند: با توجه به مشکلاتی که برای صنعت خودرو سازی ایجاد شد، ما یک نفر را تعدیل نکردیم در حالی که خودروسازان خارجی هزاران نفر را اخراج کردند.

به گزارش «پرشین خودرو»، جواد نجم الدین در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما گفت: پرداخت نشدن تسهیلات بانکی در زمان مناسب، ندادن ارز مرجع و افزایش قیمت مواد اولیه دلایل افزایش بهای خودرو در سال 91 بود.

وی افزود: تا سال 90 ما قیمت خودروها را به رغم افزایش قیمت مواد اولیه با افزایش بهره وری و تولید ثابت نگه داشته بودیم.

مدیرعامل گروه خودروساازی ایران خودرو با بیان اینکه در فرمول شورای رقابت نرخ تورم در صنعت خودرو به رسمیت شناخته شده و این فرمول فصل الخطاب است، تاکید کرد: فرمول تعیین قیمت خودروی شورای رقابت علمی و راهگشای صنعت خودرو است.

وی درباره خبرهایی مبنی بر سرمایه گذاری خودروسازان با تسهیلات بانکی در بخشهایی به جز خودرو اظهارداشت: ایران خودرو منابع دریافتی را صرف صنعت خودرو سازی کرده است.

نجم الدین با تاکید بر اینکه انحصاری در صنعت خودروسازی کشور وجود ندارد، گفت: زمانی باید تعرفه واردات خودرو را کاهش داد که محیط کسب و کار بهبود و نرخ تسهیلات بانکی و مالیات کاهش یابد.

به گفته وی، با توجه به مشکلاتی که برای صنعت خودرو سازی ایجاد شد، ما یک نفر را تعدیل نکردیم در حالی که خودروسازی پژو فرانسه هزاران نفر را اخراج کرد.

به گزارش مهر، مدیرعامل گروه خودروسازی ایران خودرو با بیان تاریخچه ای از صنعت خودرو سازی ایران، گفت: اکنون هزار قطعه ساز خودرو در کشور فعالیت می کنند که از 100 تا 6 هزار نفر در هر کدام یک از آنها مشغول به کار هستند.

وی در عین حال اعلام کرد: خودروی دنا در دو ماه آینده رونمایی و پیکان وانت از رده تولید این گروه خارج می شود.

مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه در تولید 206 خودکفا شده ایم، گفت : به زودی وانت یو 90 و وانت سمند به بازار می آید.

نجم الدین با بیان اینکه نرخ بالای تسهیلات بانکی تولید را متوقف می کند، اظهارداشت: برای ساخت هر پلت فورم با قیمت‌های کنونی به یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز است.

سعید مدنی مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا نیز در این برنامه گفت: خودروسازان تسهیلاتی را که از بانکها دریافت می کنند،برای تامین مواد مورد نیاز خود و کمک به جبران هزینه ها سرمایه گذاری می کنند.

وی درباره فرمول ارائه شده شورای رقابت برای تعیین نرخ خودروها افزود: این فرمول موجب ثبات در قیمت خودروهای تولید داخل خواهد شد.

مدنی گفت: با این فرمول مشکل قیمت گذاری خودروهای ساخت داخل رفع می شود اما این فرمول برای خودروهایی که قطعات آن وارد می شود، پاسخگو نیست.

وی اظهارداشت: اکنون 60 صنعت مربوط به خودروسازی داریم که اگر خودرو ساز دچار مشکل شود، این صنایع نیز دچار بحران می شوند.

مدنی گفت: کشورهای همسایه متقاضی محصولات ما هستند و خودروهای ما با توجه به بهای دلار خودروهای ارزان قیمتی است. امسال دو خودروی رونمایی شده به تولید انبوه می رسد و در سالهای آینده نیز 3 خودروی جدید ارائه خواهیم کرد.

مدیر عامل گروه صنعتی سایپا اضافه کرد: در سال 1404 تولید 3 میلیون خودرو در کشور پیش بینی شده که دومیلیون آن برای مصرف داخل و یک میلیون برای صادرات در نظر گرفته شده است .

مدنی با بیان اینکه اگر مشکلات خودرو سازان رفع شود، افق صنعت خودرو در کشور روشن است و می توانیم جزو 10 خودروساز بزرگ جهان شویم، تصریح کرد: اکنون رتبه صنعت خودرو سازی کشور به دلیل کاهش تولید از سیزدهم به هجده جهان سقوط کرده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
ملت
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۴
اره ، شما فقط بفکر مایید اینجا که دوست دشمن است شکایت کجا بریم دیگه چیکار کنیم اخرین زورمونم اینه که نخریم حالا بقیه هرچی صلاح بدونند مختارند
آرا
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۸
امروز 4 متر مربع پنجره خونه 2 جداره کردیم شد 2.2 ملیون تومان !!! چند متر قاب پلاستیکی و چند متر شیشه ....بعد چرا مردم انتطار دارند حتی خودرویی مثل پراید بشه 6 میلیون ؟؟
امین-ج
vote
۳
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۸
پژویان، تو "چیز"ترین فرد، توی قضیه ی قیمت گذاری بودی. حتی "چیز"تر از خودروسازها.
آرتان
vote
۶
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۸
آقای پژوهان که اول قیمت پژو و سمند رو 20 میلیون اعلام کرد وقتی هم که ..... با قیمت خودروسازها موافقت کرد. خدا ازت نگذره پژوهان
مشتری
vote
۱۰
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
انقدر پاداش میلیونی به این مدیرانتان دادین که دارین ورشکست میشین ماشین های مردم راکه خریدن تحویل بدین داستان نگین
نميا
vote
۳
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
تحريمتون ميكنيم تا بفهميد 1 من ماسيت چقدر كرهه داره ......باشد كه درس عبرتي باشد براي اين .... سازان
مشتری
vote
۴
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
یکی این سوال جواب بده چرا خودرو ساز ایران خودرو وسایپا فروش نقدی ندارند وفقط پیش فروش میکنند
بازنده
vote
۶
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
خدا ....کنه که فقط منافع خودتون را درنظر دارید روزیکه قیمت را بالا بردی میباید فکری بحال اونایی که قبلا پول دادند و ثبت نام کرند هم میکردید خدا وجدان انصاف اینو میگه
ساده لوح
vote
۲۰
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
آفرين اخراج نكردين !!!!! ببخشيد يه سئوال كدوم محصول شما قابل مقايسه با كارخانه هاي خارجيه كه خودتون و با اونها مقايسه ميكنين؟؟؟؟؟ و منتش رو سر مردم و پرسنل تون ميزارين ؟؟؟ ببينم 405 شما يا راناي عزيزتون رقيبش كيه تو دنيا شايد ما نميدونيم ؟؟؟؟ اياحتي با چين و هند هم ميتونه رقابت كنه ؟؟!! ببخشيد يادم رفت الان سال2013 جهت ياداوري عرض كردم
حمید
vote
۱۵
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
خدا از سرتون نگذره
ایرانی
vote
۴۵
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
"""مدنی با بیان اینکه اگر مشکلات خودرو سازان رفع شود، افق صنعت خودرو در کشور روشن است و می توانیم جزو 10 خودروساز بزرگ جهان شویم""" نمیدونم بخندم ، گریه کنم ، چی بگم شما اول بیا خودروهای حویلی بهمن و اسفندت رو بده بعد خیال پردازی کن و به فکر فتح قله ها باش
ناشناس
vote
۴۷
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
خوب دارین مقدمه چینی میکنین برای اعلام قیمت بقیه ماشیناتون. خدا .....این ملت اگه مجبور نبود عمرا از محصولات به درد نخور شما نمیخرید.
.
vote
۴۳
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
کم میخورید که هنوز هم منت سر کارگر میزارید که تعدیل نکردیم.
بله
vote
۴۴
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
نباید هم اخراج کنید کجا پراید 3 میلیونی رو میده 15 میلیون ؟؟؟
!
!
!