شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۸ | ۱۳۹۲/۰۲/۱۷
بازنگری در نرخ تورم تندر، مگان و تیانا
۱۱:۱۸ | ۱۳۹۲/۰۲/۱۷
اجاره خودرو

بازنگری در نرخ تورم تندر، مگان و تیانا

پرشین خودرو: مدیر بازاریابی و فروش سایپا از بازنگری در نرخ تورم بخشی تندر 90، مگان و تیانا خبر داد و گفت: برای تعیین قیمت جدید این خودروها منتظر اعلام نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی هستیم.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، امیرحسن امیری اظهار داشت: قیمت جدید محصولات پارس خودرو شامل تندر 90، مگان و تیانا در انتظار اعلام نرخ تورم بخشی این خودروها از سوی بانک مرکزی است تا پس از آن، قیمت جدید با تأیید شورای رقابت نهایی و اعلام شود.

وی با بیان اینکه قطعات این خودروها به صورت سی‌کی‌دی به کشور وارد می‌شود، افزود: قطعات این خودروها پس از واردات، در داخل مونتاژ و رنگ‌آمیزی می‌شود و به همین دلیل، واردات آنها ارز‌بری بالایی دارد و با سایر خودروهای تولیدی متفاوت است.

امیری با بیان اینکه قرار شد نرخ تورم بخشی این خودروها مجدداً محاسبه شود، اظهار داشت: بانک مرکزی نرخ تورم 53 درصدی را برای خودروها اعلام کرده بود در حالی که خودروهایی که به صورت سی‌کی‌دی تولید می‌شوند، ارز‌بری بالاتری نسبت به سایر خودروها دارند.

وی تصریح کرد: بازار فروش مگان، تندر و تیانا یک بازار رقابتی است و در حال حاضر خودروهای مختلفی که رقیب این محصولات هستند، به کشور وارد می‌شوند.

به گفته وی، در حال حاضر قیمت کارخانه‌ای تیانا 135 میلیون تومان است در حالی که سوناتا با قیمت 160 میلیون تومان در ایران عرضه می‌شود و به این ترتیب، قیمت تیانا که یک خودروی کیفی و با خدمات پس از فروش مناسب است، 25 میلیون تومان پایین‌تر از سوناتا است.

مدیر فروش سایپا تأکید کرد: هم اکنون تولید تندر 35 میلیون تومانی، مگان 75 میلیونی و تیانای 135 میلیون تومانی در حاشیه زیان قرار دارد.

وی ادامه داد: قرار شد مسئولان بانک مرکزی با در نظر گرفتن مسائل مربوط به تولید این سه محصول، در نرخ تورم‌بخشی آنها بازنگری کنند که امیدواریم هر چه سریعتر این مسئله نهایی و قیمت این خودروها مشخص شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قطعه سازان
نظر بینندگان
ارش
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۱
اولا تینا رو شما مونتاز میکنید و خدا میدونه چقدر از وسایلش ....... دوما گمرکی نمیدین سوما از کی تا حالا تولید شما را باید با سوناتای 2013اونور مقایسه کرد/؟!با کی طرفین؟
عسل
vote
۴
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۸
حتما 35 میلیون تندر هم کمه براتون؟؟؟ میخواید اینم 100 میلیون کنید خیال ملتو راحت کنید.
ایرانی
vote
۲
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
نرخ ثورم ۵۳۰ درصدی خوبه؟؟چطوره ۵۳۰۰ درصدی اعلام بشه.اصلا چطوره کل ثروت مملکت را بدهند به خودروسازان.
ناشناس
vote
۲
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
خواهشا شما ها دیگه بیشتر از این گران نکنید و سعی کنید بیارید پایین.
معترض
vote
۹
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
انتظار براي نرخ تورم بهانه است، قيمتها مشخص است.(سركاري فرمولي)
نیما
vote
۶
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
دوست عزیز تولید سوزوکی در سایت بینالود خراسان عملا متوقف است وآخرین روزهای خود را سپری میکند
رضا
vote
۱۵
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
135 میلیون برای تیانا کمه بهتره بشه 531 میلیون تومان. مردم هم توانایی خرید دارند. انشااله مشکلی پیش نمیاد.
احسان
vote
۱۲
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
سوناتا توليد كره در بازارهاي هدف حداكثر 20000 دلار قيمت داره اگه با دلار 3500 توماني حساب كنيد تعرفه هم بقول حضرات 40% باشه حدود 98 ميليون در مياد يعني تو بازار 60 ميليون قيمت انحصار وارد كننده رو از مردم مي گيرند؟! اگه تعرفه 100% باشه قيمت ميشه 140 ميليون بازم 20 ميليون رانت توجيب از ما بهترون !!!!!!!!!!
احمد
vote
۱۸
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
ميشه بفرماييد تندر نود و مگان با چي رقابت ميكنند؟!! تندر نود توليدي شركت رنو در دوبي حدود 8000 دلاره با دولار سه هزار تومانيم 25 ميليون نميشه تازه ايني كه شما توليد مي كنيد خيلي آپشن هارو نداره تازه خيلي قطعاتشون داخليه؟!!
سيامك
vote
۱۰
vote
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
با سلام چرا تمامي محصولات سايپا مورد ارزيابي قرار مي گيرد ولي در مورد خودرو سوزوكي كه ايران خودرو توليد مي كند هيچ كونه نظارتي وجود ندارد
!
!
!