سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۷ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۱
چرا قیمت جدید خودروها رسمی اعلام نشد؟
۱۰:۰۷ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۱
اجاره خودرو
با گذشت یک هفته از اعلام نرخ جدید خودروهای داخلی:

چرا قیمت جدید خودروها رسمی اعلام نشد؟

پرشین خودرو: با وجود گذشت یک هفته از اعلام نرخ جدید خودروهای داخلی هنوز این قیمت‌ها در سامانه رسمی اطلاع‌رسانی قیمت‌ها (124) درج نشده است.

به گزارش « پرشین خودرو » ، اوایل هفته گذشته شورای رقابت سرانجام پس از گذشت حدود سه ماه قیمت جدید برخی از خودروهای داخلی را تایید و ابلاغ کرد.

این قیمت‌ها البته نتوانست رضایت مصرف‌کنندگان را جلب کند به‌گونه‌ای که میزان کاهش قیمت‌ها بین 320 هزار تا دو میلیون و 500 هزار تومان بود. با این حال قیمت‌های جدید مورد تایید شورای رقابت قرار گرفته و خودروسازان نیز از اواسط هفته گذشته فروش محصولاتشان را با نرخ‌های جدید آغاز کردند.

در این شرایط علی‌رغم گذشت یک هفته از تعیین قیمت‌ها، هنوز نرخ‌های جدید بر روی سامانه اطلاع‌رسانی 124 منتشر نشده است. این در حالی است که طبق قانون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان وظیفه قیمت‌گذاری کالا و خدمات را برعهده داشته و قیمت جدید خودروها نیز باید بر روی سامانه اطلاع‌رسانی این سازمان درج شود.

این وضعیت در حالی است که تا حدود 10 روز پیش‌ آخرین قیمت رسمی و تایید شده خودروهای داخلی که مربوط به اسفند ماه سال گذشته بود، برروی سامانه اطلاع‌رسانی 124 منتشر شده و قابل مشاهده بود اما پس از آن با نزدیک شدن به زمان اعلام قیمت‌های جدید، نرخ‌های قبلی از روی این سامانه برداشته شد.

ایسنا گزارش داد ، اگرچه با توجه به انحصاری دانسته شدن خودرو، شورای رقابت وظیفه تدوین دستورالعمل قیمت‌گذاری این محصول را برعهده دارد اما طبق قانون وظیفه قیمت‌گذاری این محصول براساس دستورالعمل تدوین شده توسط شورای رقابت بر عهده سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودروقیمت
نظر بینندگان
حرف حساب
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۲/۳۱
شورای رقابت فقط شعور مردم به بازی گرفتند خواهشا شورا را تعطیل کنید چه شورایی که با داشتن مدارک دکترا بازیچه دست خودروسازان شده اند
غریبه
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۶
سازمان حمایت ابروی خودروسازان رو برده!
تاسف
vote
۵
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۲
تاسف يکي نيست يه نم نگاهي به مردم ضعيف بيندازه که نمي تونن حتي يه پرايد بخرن. کاري کرديد که هميشه آه و نفرين مظلومان پشت سرتان باشد.....
حسین
vote
۶
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۱
معلومه دیگه نیاز به سوال و فکر کردن نیست شورای حمایت از فقط تولید کننده منافعش با این کاهش 320 تا دو میلیون به خطر افتاده و مایل به این کار نیست وگرنه چرا باید حدود 4 ماه سکوت کند و حتی تکلیف پیش خریدهای سال 91 را نیز مشخص نکند و اینگونه در حق مصرف کننده ها ظلم کند ما که از سازمان راضی نیستیم که منافع تولید کننده براش مهم است و مصرف کننده را به هیچ عنوان نمیبیند و قبول ندارد
افشین
vote
۵
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۱
سازمان حمایت لج کرده
مهدی
vote
۵
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۱
کاملا مشخصه که سازمان حمایت و شورای رقابت نمیتونن همدیگرو ببینن یعنی مثل کارد و پنیر میمونن. دیگه مثل روز روشنه. این وسط هم مردم بدبخت باید به آتیش اونا بسوزن مخصوصا تحویل اسفندی ها که قربانی شدند.
!
!
!