سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۲:۳۷ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۱
 تعیین تکلیف تندر و رانا در هفته جاری
۱۲:۳۷ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۱
عضو شورای رقابت عنوان کرد

تعیین تکلیف تندر و رانا در هفته جاری

پرشین خودرو: عضو شورای رقابت از اعلام قیمت های جدید دو خودروی رانا و تندر در هفته جاری خبر داد و گفت :برای این موضوع، منتظر اعلام نرخ تورم این دو خودرو از سوی بانک مرکزی هستیم.

به گزارش « پرشین خودرو » ،عیسی امامی با اشاره به اینکه قیمت تولیدات داخلی براساس فرمول شورای رقابت تعیین شده است، بیان کرد: خودروهای تندر و رانا محصولات جدید محسوب می شوند که نرخ تورم پایه برای آنها لحاظ نشده و نیازمند اعلام نرخ تورم بخشی جداگانه است.

این عضو شورای رقابت یادآور شد: تورم بخشی از سوی بانک مرکزی و براساس شاخص های مختلف در مورد کالاهای مختلف اعلام می شود.

وی ابراز امیدواری کرد این نرخ تورم هفته جاری مشخص تا براساس آن قیمت های این خودروها نیز اعلام شود.

وی درموردامکان تغییر قیمت ها براساس نرخ تورم بیان کرد: این تغییرات ممکن است در برخی شرایط به صورت هفتگی یا ماهانه باشد.

امامی تصریح کرد: البته در شرایط فعلی اگرنرخ تورم بیش از میزان فعلی باشد بهتر است خودروسازان ضررها را تحمل کنند و بیش از این به مردم فشار نیاورند.

وی در خصوص اینکه برخی خودروسازان گفته اند که محصولات آنها ارزبر است و قیمت محصولات آنها باید براساس قیمت ارز آزاد تعیین شود، یادآور شد: 80 درصد خودروهای داخلی متشکل از قطعات ساخت داخل است و ارزبری ندارد و بنابراین این حرف صحیح نیست.

امامی گفت:البته در خودروهایی که به صورت سی کی دی وارد و در داخل مونتاژ می شود، تعرفه و قیمت ارز مطرح است اما از سوی دیگر باید در نظر داشت که قیمت این نوع خودروها شامل افزایش تورم نمی شود.

به گزارش ایرنا: وی همچنین تاکید کرد که اگر خودروسازانی مدعی هستند برای تولید از ارز آزاد استفاده کرده اند، در صورتی که کالای آنها مشمول ارز مبادله ای بوده باشد باید قیمت کالای خود را با ارز مبادله ای محاسبه کنند.

برچسب ها:
تندررانا
نظر بینندگان
معترضین خودروهای ثبت نامی رانا
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۳/۰۴
با حضور صدها نفر از دوستانی در حال هماهنگی با آنان هستیم .دوشنبه صبح خریداران رانا ساعت 9 صبح جلوی درب شماره 1 ایران خودرو برای گرفتن حقمان .. همگی اطلاع رسانی کنید.
محمد
vote
۳
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۲
بت نام کنندگان رانا که تاریخ تحویلشان اسفند 91 بوده پولو پرداخت نکنن. تماسی که من با شورای رقابت داشتم بهم گفتن که باید به قیمت دی و بهمن به شما تحویل بدن.
علی
vote
۲
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۲
ثبت نام کنندگان رانا که تاریخ تحویلشان اسفند 91 بوده توجه داشته باشند با قیمت جدید خودرو تحویل نگیرن چونکه: پژویان پس از پایان جلسه 20 اسفند این شورا اعلام کرد: در جلسه‌ شورای رقابت هیچ دستورالعمل قطعی برای بازار خودرو تصویب نشد و فقط برای سامان دادن به اوضاع بازار مقرر شد تا زمان رسیدن به این دستورالعمل قطعی، قیمت خودرو با نرخ پیش از شهریور سال 91 و با احتساب تورم شش ماه دوم سال جاری محاسبه شود.که حدود 20 م میشود.
ر.س
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۱
کدام هفته جاری چرا این بازی رو تموم نمیکنید .چرا بین مردم خودتونو خراب میکنید تعیین نرخ تورمی وقیمت اپولو درست کردن نیست که .بانک مرکزی دنبال چیه که نتونسته تا حال نرخ تورمی رانا رو اعلام کنه .جای بسی تاسفه که .....؟؟؟؟
مهدی
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۱
پس کی قیمت بقیه خودرو ها اعلام میشه؟ الان خیلی خودرو ها مثل مگان و سوزوکی و خودرو های چینی تولید داخل و غیره هیچ قیمتی براشون تاید نشده
!
!
!