جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۰۹:۳۴ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۲
پرونده قیمت گذاری خودرو بسته شد
۰۹:۳۴ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۲
اجاره خودرو
در شورای رقابت

پرونده قیمت گذاری خودرو بسته شد

پرشین خودرو: عضو شورای رقابت می گوید قیمت خودروهای وارداتی به نوسانات بازار ارز ارتباط دارد و شورای رقابت نمی تواند برای خودروهای وارداتی قیمتگذاری کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، چندی پیش سرانجام پس از حدود 2 ماه سردرگمی شورای رقابت قیمت خودروهای داخلی را بر اساس تورم بخشی که از سوی بانک مرکزی ارائه شده بود اعلام کرد و خودروسازان داخلی نیز اعلام کردند که این قیمت ها مورد تایید است و فروش محصولات خود بر اساس این قیمت ها را آغاز خواهند کرد.

این در شرایطی است که بسیاری می گویند قیمت های ارائه شده از سوی شورای رقابت تفاوت چندانی با قیمت های قبلی نداشته و قیمت خودرو باید بیش از این کاهش یابد.

در شرایطی که شورای رقابت مصوبه قیمت خودروهای داخلی را برای اجرا ابلاغ کرده است اما کمتر به بازار خودروهای وارداتی توجه می شود و بازار خودروهای لوکس و همچنین چینی تغییر قیمتی را تجربه نکرده است.

بر همین اساس رضا رحمانی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که خودروهای وارداتی را دولت قیمت گذاری نمی کند، گفته بود خودروهای وارداتی خودروهای لوکس هستند و قیمت آنها را عرضه و تقاضا تعیین می کند البته سازمان حمایت وظیفه ای دارد که نظارت عام به تمام کالاها دارد و می تواند از وارد کنندگان اسنادی بخواهد و قیمت وارد کردن و قیمت فروش را مورد بررسی قرار دهد.

نادر قاضی پور عضو شورای رقابت در تشریح فعالیت های این شورا برای بررسی قیمت خودروها تصریح کرد: پرونده قیمت گذاری خودرو در شورای رقابت بسته شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که قیمت خودروهای خارجی تحت تاثیر نوسانات بازار ارز است، گفت: با توجه به این موضوع شورای رقابت نمی تواند برای خودروهای وارداتی قیمت گذاری کند.

به گزرش نامه، وی درباره پرونده واردات خودرو در مجلس تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی عملا وارد پیگیری واردات خودروهای لوکس شده است. هر کس یک ماشین ایرانی سوار شود یک اشتغال ایرانی ایجاد کرده و هر کس یک خودرو خارجی سوار شود یک کارگر ایرانی بیکار می شود.

این عضو شورای رقابت تصریح کرد: با توجه به این که قیمت خودروهای وارداتی ارتباط مستقیم با بازار ارز دارد در شرایطی که بتوانیم قیمت ارز را کاهش دهیم شاهد افت تدریجی قیمت خودروهای وارداتی خواهیم بود و مسئولان اجرایی باید در این زمینه گام بردارند.

هم اکنون در شرایطی که قیمت برخی خودروهای وارداتی در مقایسه با سال گذشته افزایش 3 برابری داشته است مسئولان می توانند با تدابیر مناسب قیمت ها را کاهش دهند یا خیر.

نظر بینندگان
!
!
!