جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
واژگونی خونین خاور در جاده تبریز
۰۹:۴۸ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۲

واژگونی خونین خاور در جاده تبریز

پرشین خودرو: مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های استان آذربایجان‌شرقی از واژگونی یک دستگاه خاور و یک دستگاه خودروی سواری پیکان خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، حبیب حسینقلی‌زاده در تشریح این حوادث گفت: در پی گزارش یک مورد واژگونی خودروی سواری پیکان در ساعت 15:15 روز گذشته در جاده تبریز- اهر بعد از تویگون، سه آمبولانس‌ به محل اعزام شدند.

وی یادآور شد: تکنیسین‌های اعزامی بعد از انجام اقدامات پیش‌بیمارستان، چهار مصدوم سانحه را به بیمارستان امام‌رضای تبریز منتقل کردند.

حسینقلی‌زاده گفت: متاسفانه وضعیت سه مصدوم وخیم گزارش شد.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای استان آذربایجان‌شرقی همچنین از واژگونی یک دستگاه خاور در جاده تبریز خواجه حوالی پمپ‌بنزین تویگون خبرداد و گفت: دو مصدوم این سانحه نیز توسط آمبولانس‌های خواجه و سرند به بیمارستان امام‌رضای تبریز منتقل شدند.

حسینقلی‌زاده با بیان اینکه بستن کمربندایمنی شدت جراحات وارده به سرنشینان را کاهش می‌دهد، از رانندگان خواست، در هوای بارانی حدالامکان سرعت مطمئنه را رعایت کنند.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان آذربایجان‌شرقی یادآور شد: پراید، پیکان، جرثقیل، پاترول و زانتیا، لند کروزر یا به عبارتی نوع ماشین، تفاوتی در واژگونی یا عدم‌واژگونی در جاده‌ها ندارد، چرا که عدم کنترل سرعت مطمئنه متناسب با توان خودرو، نداشتن مهارت لازم برای رانندگی، هر طیف از خودورها را با خطر واژگونی مواجه خواهد ساخت.

وی از رانندگان خواست برای رسیدن به مقصد عجله نکنند و در صورت احساس خستگی در نزدیکترین محل استراحت کنند.

همچنین برخورد دو دستگاه کامیون در جاده ورامین منجر به مرگ راننده یکی از خودروها شد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران به مهر گفت: ساعت 9 و 31 دقیقه روز یکشنبه برخورد دو دستگاه کامیون در جاده ورامین روی پل فیروزآباد به سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد که بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 86 خود را به محل حادثه رساندند.

وی افزود: در بررسیهای اولیه مشخص شد دو دستگاه کامیون از مقابل به شدت با یکدیگر برخورد کرده و راننده ی یکی از کامیونها در داخل کابین گرفتار شده است. آتش نشانان راننده 32 ساله را خارج و تحویل امدادگران اورژانس دادند که مرگ وی بر اثر شدت جراحات از سوی اورژانس تأیید شد.

ملکی خاطر نشان کرد: راننده کامیون دیگر آسیب جدی ندیده بود که محل تحویل مأموران راهنمایی رانندگی شد و آتش نشانان ساعت 10 و 20 دقیقه با پایان عملیات به ایستگاه خود بازگشتند.

همچنین بر اثر آتش سوزی یک دستگاه خودروی سواری در مهاباد، یک نفر جان خود را از دست داده و یک نفر دیگر زخمی شد.

این حادثه ساعت 23 شب گذشته و در خیابان محمد قاضی مهاباد به وقوع پیوسته است.

به گفته شاهدان عینی این حادثه این خودرو که از نوع پی.کی بوده پس از آنکه در پمپ بنزین اقدام به سوختگیری کرده است پس از طی مسافت 200 متر دچار آتش سوزی شده و واژگون می شود.

در این حادثه یکی از سرنشینان این خودرو که 22 سال سن داشت به دلیل شدت سوختگی جان خود را از دست داده و سرنشین دیگر آن نیز دچار 35 درصد سوختگی می شود که بلافاصله جهت مداوای بیشتر به ارومیه اعزام می شود.

علت وقوع این حادثه توسط کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است.

برچسب ها:
واژگونی
نظر بینندگان
!
!
!