چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۸ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
گازسوزکردن بنزینی‌ها غیراستاندارد است
۱۰:۱۸ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
اجاره خودرو

گازسوزکردن بنزینی‌ها غیراستاندارد است

پرشین خودرو: نخستین همایش سی.ان.جی خراسان‌ رضوی روز گذشته برگزار شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این همایش گفت: تاکنون جایگاه‌های سی.ان.جی در کشور به عدد 2003 رسیده که با رفع موانع پیش‌بینی می‌شود این عدد به 2 هزار و 500 جایگاه برسد.

شهرام اسدپور در نخستین همایش سی.ان.جی خراسان‌رضوی اظهار داشت: در حال حاضر در سطح کشور بیش از 3 میلیون خودرو دوگانه‌سوز تردد می‌کنند.

مدیر طرح سی.ان.جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تشریح چالش‌های صنعت سی.ان.جی اذعان داشت: تعدیل کارمزد و اجرای طرح درجه‌بندی جایگاه‌های سی.ان.جی، کارمزد ویژه برای توسعه جایگاه‌های سی.ان.جی و توسعه اجرایی‌کردن معاینه فنی خودرو سه مانع و چالش اساسی این صنعت بوده که باید با اتخاذ تدابیر صحیح برطرف شود.

رمز موفقیت

معاون امور عمرانی استاندار خراسان‌رضوی نیز گفت: رمز موفقیت در گسترش جایگاه‌های سی.ان.جی تحویل به بخش خصوصی بوده و حضور بیشتر بخش‌های غیردولتی در این امر باید جدی گرفته شود.

محمد حسن واحدی افزود: رویکرد کارگروه سی.ان.جی رویکردی نشأت گرفته از کار تیمی و گروهی است چرا که در قالب کار فردی نمی‌توان خراسان‌رضوی و به ویژه مشهد مقدس را با حجم عظیم زائران مدیریت کرد.

واحدی از دو مشکل اساسی در حوزه سی.ان.جی یاد کرد و افزود: ضعف در توسعه متوازن و همچنین ضعف در توسعه کیفی به همراه توسعه کمی از مشکلات قابل ذکر در حوزه صنعت سی.ان.جی تلقی می‌شود.

کارگاه‌های غیر مجاز

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان رضوی نیز گفت: در حال حاضر 14 جایگاه CNG در حال ساخت در خراسان رضوی داریم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در خراسان رضوی 181 جایگاه CNG و 14 جایگاه در حال ساخت وجود دارد که از این تعداد جایگاه‌، 61 مورد دو منظوره و 120 مورد تک منظوره هستند.

دبیر کارگروه CNG خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در هر ساعت 180 هزار و 500 متر مکعب امکان سوخت گیری CNG داریم و اگر متوسط کارکرد جایگاه‌ها را 12 ساعت در نظر بگیریم، روزانه دو میلیون متر مکعب عرضه CNG داریم که با راه‌اندازی 14 مرکز در حال ساخت به دو میلیون و 400 هزار متر مکعب خواهد رسید.

هرندی اضافه کرد: در مورد جمع‌آوری کارگاه‌های غیر مجاز کارهایی انجام شده و تعداد زیادی از آن ها جمع آوری شده‌اند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهدنیز گفت: امروز از 28 جایگاه فعال درحدود 95 درصد از جایگاه های سی ان جی در حال ارایه خدمات هستند.

خندان‌دل افزود: به دلیل زائر پذیر بودن شهر مشهد ارایه خدمات بهتر و مطلوب‌تر باید در زمینه سی ان جی فراهم شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر متوسط زمان انتظار در صف 10 سی ان جی تا 15 دقیقه می‌باشد.

کار غیر استاندارد

مدیر کل اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان رضوی نیز گفت: 200 هزار استاندارد ملی در کشور ما تبیین شده است که از کشورهای توسعه یافته اقتباس می‌شوند.

اصغریان رضایی خاطرنشان کرد: در ارتباط با جایگاه‌ها و خودروهای گازسوز، استانداردهای زیادی تدوین شده و در حال حاضر ملاک ما برای انجام بازرسی خودروهای گازسوز،استانداردهای ملی است.

اصغریان رضایی تصریح کرد: گازسوز کردن خودروهای بنزین سوز کاری غیر استاندارد است و اگر قرار باشد این کار صورت بگیرد باید در نمایندگی‌های مجاز خودروساز انجام شود.

سه هزار خودروگازسوز استان

رئیس انجمن صنفی سی. ان.جی نیز گفت: تعداد خودروهای سی.ان.جی در سطح کشور در سه سال اخیر رشد 180 تا 200 درصدی داشته است.

اردشیر دادرس افزود: در حال حاضر قیمت سی.ان.جی در کشور از عرف جهانی بالاتر بوده هم‌چنین سهم مصرف انرژی کشور در بخش حمل و نقل 28/2 درصد است.

دادرس اظهار داشت: صنعت سی.ان.جی در مشهد با یک‌هزار و 200 خودرو از سال 66 آغاز بکار کرد.

دادرس تصریح کرد: سهم سی.ان.جی در سبد سوخت بخش حمل و نقل سبک کشور هنوز به مرز 25درصد نرسیده و با سهم 22 درصد باید رشد سه درصدی داشته باشیم.

رئیس انجمن صنفی سی.ان.جی گفت: تعداد کل خودروهای دوگانه‌سوز خراسان‌رضوی سه هزار خودرو است و در واقع 10 درصد از خودروهای دوگانه‌سوز کشور در خراسان‌رضوی جای گرفته‌اند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سی.ان.جیCNG
نظر بینندگان
!
!
!