سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۲ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
الزام شهرداری‌ به احداث پارکینگ‌ عمومی
۱۰:۵۲ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
اجاره خودرو
معاون عمرانی استاندار خبر داد

الزام شهرداری‌ به احداث پارکینگ‌ عمومی

پرشین خودرو: معاون عمرانی استاندار تهران گفت: در 52 روز نخست امسال تهران روز2 هوای ناسالم و خیلی ناسالم داشت که نسبت به مدت مشابه دو سال گذشته از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمدرضا محمودی درباره آخرین تصمیم و پیشنهادهای که در کارگروه ملی آلودگی هوا مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: در 52 روزی که از سال جدید می‌گذرد، نسبت به مدت مشابه سالهای 91 و 90 شاخص‌های آلودگی از شرایط مناسبی برخوردار بوده و نشان دهنده مساعد بودن آب و هوا و مدیریت سوخت‌های مصرفی و ارتقا کیفیت موتور خودروهاست.

وی افزود: در 52 روز اول سال 90 تعداد روزهای ناسالم و خیلی ناسالم 21 روز و در سال 91 طی 51 روز نخست سال 14 روز گزارش شده بود، در حالی که تعداد روزهای ناسالم و خیلی ناسالم امسال 2 روز ثبت شده است و نشان دهنده روند مثبت آب و هوایی و کاهش آلایندگی هواست.

محمودی تصریح با ابراز امیداواری از ادامه روند کاهش آلودگی هوا در طول سال همچنین تصریح کرد: امسال از کشورهای عربی ریزگردهای به سمت تهران نیامده که افزایش بارندگی در این کشورها و پر شدن تالابهای آنها و اتمام ذرات معلق قابل سیلان در هوا از دلایلی است که امسال این ریزگردها به تهران نرسیدند.

الزام شهرداری ها برای احداث پارکینگهای عمومی در کلان شهرها

معاون عمرانی استاندار با اشاره به پیشنهادات استان به کارگروه ملی آلودگی هوا، گفت: مصوبه‌ای مبنی بر کاهش مصرف سوخت و سرگردانی خودروهایی که به دنبال پارکینگ می‌گردند ارائه شود و بر این اساس شهرداری‌ها ملزم به احداث پارکینگ بدون فضای تجاری شوند چراکه فضای تجاری تقاضای پارکینگ را به همراه دارد در حالی که باید محلهای احداثی ویژه پارکینگ عمومی باشد.

وی ادامه داد: کنترل شدید خروجی دود اتوبوس و کامیون‌ها از پیشنهادهای دیگر به کارگروه ملی آلودگی هوا بود چرا که یکی از عوامل ایجاد ریزگردها در فضای شهر تهران و کلان شهرها، دود اتوبوس‌ها و کامیون‌هاست، هرچند که توزیع سوخت با استاندارد یورو 4 از ابتدای امسال برای ناوگان حمل و نقل عمومی آغاز شده اما این مشکل برای حمل و نقل بین شهری وجود دارد.

پیشنهاد استفاده از ظرفیت شرکت‌های بیمه‌گر خودرو برای خروج خودروهای فرسوده

محمودی گفت: درخواست دیگر استان تهران از کارگروه ملی آودگی هوا از خروج خوردهای فرسوده بود که بر این اساس مصوبه‌ای را به تصویب مجلس برسانند که بیمه‌ها به بحث خروج خودروهای فرسود ورود پیدا کنند به این معنا که شرکت‌های بیمه‌گر با توجه به افزایش نرخ بیمه‌خودروها به ازای تعداد مشخصی از خودرو که بیمه می‌کنند یک خودروی فرسوده را از رده خارج کنند که مقرر شد این موضوع در بیمه مرکزی مورد بررسی قرار بگیرد.

محمودی درباره ساماندهی موتور سیکلت‌ها نیز اظهار کرد: مقرر شده طرخ موتورسیکلت، دوچرخه و اتوبوس‌ و اتومبیل‌های برقی در دستور کار بررسی کارگروه آلودگی هوا قرار بگیرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پارکینگ
نظر بینندگان
!
!
!