چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۲ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
۱۲۴ هنوز قیمت‌های جدید خودرو را تائید نکرده است
۱۱:۲۲ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
اجاره خودرو

۱۲۴ هنوز قیمت‌های جدید خودرو را تائید نکرده است

پرشین خودرو: قیمت های جدید خودرو پس از تائید شورای رقابت هنوز در سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت درج نشده است، گویی سازمان حمایت هنوز این قیمت‌ها را تائید نکرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، همزمان با تدوین دستور العمل جدید قیمت گذاری خودرو که براساس دستور رئیس جمهور به مرکز ملی رقابت محول شده بود طی هفته‌های اخیر قیمت 23 مدل از خودروهای داخلی از سوی خودروسازان اعلام شد که مورد تائید شورای رقابت هم قرار گرفت.

در راستای قیمت گذاری خودرو از سوی شورای رقابت، سامانه قیمت گذاری کالا و خدمات تحت عنوان" 124" که پیش از این قیمت رسمی انواع خودروها را بر روی سامانه خود درج می نمود، تمامی قیمتهای رسمی خودرو را از روی این سامانه برداشته و به گفته مسئولان این سامانه، قرار است که قیمتهای جدید به ثبت و جایگزین قیمت‌های قبلی شود.

به اعتقاد مسئولان سامانه 124، برای اینکه مردم با تصمیمات جدید در قیمت خودرو دچار سردرگمی نشوند، قیمتها به صورت موقت از روی سایت برداشته شده تا با نهایی شدن قیمتهای جدید برای انواع خودرو، قیمت‌های رسمی مجدد بر روی این سامانه قرار گیرد.

حال با گذشت 10 روز از اعلام رسمی قیمت های جدید 9 مدل از محصولات شرکت سایپا و 14 مدل خودروهای از گروه ایران خودرو هنوز قیمت های جدید در سامانه 124 درج نشده و مسئولان پاسخی را برای این امر بیان نمی‌کنند.

البته برخی از شنیده ها حکایت از آن دارد که سامانه پس از تعیین قیمت تمام خودروهای داخلی اقدام به درج اطلاعات خودرو در سامانه خواهد نمود. اما باید این نکته را متذکر شد که این سایت رسمی به عنوان سامانه قیمت گذاری کالا و خدمات مرجعی برای خریداران کالا محسوب شده و نباید به بهانه عدم تعیین قیمت چند خودرو لیست قیمت های 23 مدل از خودروهای داخلی در آن درج نگردد.

به گزارش تسنیم، پیش از این همواره سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مسئول رسیدگی به درخواستهای خودروسازان برای تغییردر قیمت انواع خودرو بود، اما با دستور رئیس جمهور مبنی بر ورود شورای رقابت به تعیین فرمول قیمتگذاری این کالا، عملا نقش کمیته خودرو در تعیین قیمت ها کمرنگ شده و هم اکنون مرکز ملی رقابت مسئولیت تعیین قیمت خودرو را به عهده گرفته است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سازمان حمایت
نظر بینندگان
بو علي سينا
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۹
يكي به من بگه كي سوار اين ماشيني كه در تصوير با سرعت به سراشيبي حركت ميكنه است؟ آقاي نعمت بخش. يا آقاي پژويان . و يا خريدار بينوا بدون اينكه از سيستم ترمز اين خودرو خبر داشته باشه؟
وحید
vote
۱۴
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۶
سازمان حمایت در بهمن ماه 91 نشان داد که اصلا فکرمنافع مردم و مصرف کنندگان نیست و به نوعی وامدار خودروسازان است. به قول یکی از نمایندگان مجلس که میگفت:(هروقت اسم سازمان حمایت از مصرف کنندگان را میشنوم خندم میگیره، سازمانی به این بزرگی و تشکیلات زیاد که هیچ نفعی برای مردم نداردو درواقع اسمش سازمان تایید گرانی است.) مردم دیگه به این سازمان اعتماد ندارند و بهتراست از سیکل قیمتگذاری خودرو حذف بشه.
متفکر
vote
۱۸
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۶
چون این قیمتها تایید نیست واسه این چند ماهه است موقتیه و مجدد سیر صعودی میگیره مطمئن باشید..
!
!
!