دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۷ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۸
تویوتا، رکورد سرمایه‌داران شکست!
۱۰:۵۷ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۸
اجاره خودرو

تویوتا، رکورد سرمایه‌داران شکست!

پرشین خودرو: روز پنجشنبه سرمایۀ تویوتا به ۱۶۷ میلیارد یورو رسید.

به گزارش «پرشین خودرو»، حجم سرمایۀ شرکت خودروسازی تویوتا در بورس توکیو به ۱۶۷ میلیارد یورو(۲۱.۸۹۰ میلیارد ین) رسید و بدین ترتیب با ربودن گوی سبقت از گروه سامسونگ به اولین شرکت آسیایی سرمایه‌دار در بورس تبدیل شد.

گفتنی است حجم سرمایۀ بورسی سامسونگ در همین زمان به ۱۵۴ میلیارد یورو رسید. (۲۲۱.۰۰۰ میلیارد ون)

در واقع این ارقام به معنای بازگشت تویوتا به وضعیت پائیز ۲۰۱۱ است؛ زمانی که در آن سامسونگ- سازندۀ کره‌ای تلفن‌های هوشمند- متعاقب افزایش سود به رتبۀ اول آسیا در مقابل تویوتا دست یافت؛ در آن سال تویوتا متأثر از سونامی در شمال شرقی ژاپن، خسارات هنگفتی را متحمل شده بود.

تا همین چند ماه پیش متأثر از سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه، سهام شرکت تویوتا و درآمدهای حاصله از خارج از کشور تحت تأثیر منفی قرار گرفته بود، اما از اواخر سال ۲۰۱۲ پول ژاپن، متأثر از سیاست‌های انعطافی بانک مرکزی ژاپن، به شدت ارزش خود را از دست داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامۀ اقتصادی لزاکو، کاهش ارزش پول ژاپن سبب افزایش درآمدهای تویوتا به خصوص در حوزۀ خارجی شده است. سیاستی که سرمایه‌گذاران را به خرید سهام تویوتا- که در طول ۶ ماه دو برابر شده است- تشویق کرده است.

در سه ماه سود تویوتا سه برابر شده است

بین اول آوریل ۲۰۱۲ و ۳۱ مارس ۲۰۱۳، تویوتا توانسته سود خالص خود را متعاقب افزایش فروش در ایالات متحده آمریکا و آسیا ۳ برابر و آن را به ۹۶۲.۲ میلیارد ین برساند.

حجم معاملات تویوتا با افزایش ۱۸.۷% به ۲۲.۰۶۴.۱ میلیارد ین(۲۰۶ میلیارد یورو) و سود خالص بهره برداری این گروه خودروسازی نیز با ۱.۳۲۰.۸ میلیارد ین(۱۲.۳۴ میلیارد یورو) چهار برابر شده است.

گروه ژاپنی خودروسازی تویوتا امیدوار است سود خالص خود را در جریان سال مالی جاری به ۱۱.۴۲ میلیارد یورو برساند. بین اول آوریل ۲۰۱۳ و ۳۱ مارس ۲۰۱۴، گروه خوردروسازی تویوتا توانسته فروش خودروها را ۲.۶% و حجم معاملات خود را ۶.۵%(۲۳.۵۰۰ میلیارد ین معادل ۱۹۶ میلیارد یورو) افزایش دهد.

سال گذشته نیز تویوتا اولین گروه خودروسازی جهان در مقابل جنرال موتورز و فولکس واگن بود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
شرکت تویوتا
نظر بینندگان
!
!
!