شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۳ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۸
شورای رقابت ابتدا وارد بحث قیمت گذاری مواد اولیه قطعات شود
۱۱:۵۳ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۸
اجاره خودرو
خزانه دار انجمن قطعه سازان:

شورای رقابت ابتدا وارد بحث قیمت گذاری مواد اولیه قطعات شود

پرشین خودرو: خزانه دار انجمن قطعه سازان در رابطه با ورود شورای رقابت به بحث قیمت گذاری قطعات خودرو گفت: این شورا باید ابتدا وارد بحث قیمت گذاری مواد اولیه داخلی شود.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، فرهاد به نیا، با بیان این مطلب افزود: این ضرورت وجود دارد که قیمت مواد اولیه ای که در داخل کشور تولید می شود اعم از فولاد مبارکه، فولاد آلیاژی، مواد پتروشیمی،مس و آلومینیوم که هم اکنون با قیمت های بالا عرضه می شود، کاهش یافته و منطقی شود.

وی در ادامه با اشاره به تأثیر مستقیم نرخ مواد اولیه در قیمت قطعات تصریح کرد: فضای تولید و بازار مواد اولیه داخلی کاملاً غیر رقابتی است و شورای رقابت اجازه دخول به این زمینه و تعیین دستورالعمل قیمت گذاری مواد اولیه را دارد.

خزانه دار انجمن قطعه سازان اظهار داشت: ورود شورای رقابت به بحث قیمت گذاری قطعات باید با منطق صورت گیرد.

وی متذکر شد: هم اکنون تمامی مسئولان این صنعت خواهان عرضه کالای تولید شده با قیمت مناسب به مصرف کننده واقعی هستند زیرا این امر به نفع خودروسازان و قطعه سازان خواهد بود.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه کاهش قیمت سبب سهولت در فروش، افزایش تیراژ و میزان فروش می گردد، افزود: چنانچه مواد اولیه با قیمتی ارزان در اختیار بنگاه های تولید قرار گیرد قطعه سازان نیز قیمت های خود را کاهش داده و تأثیر نهایی آن در قیمت تمام شده محصولات مشاهده خواهد شد.

به نیا در پایان خاطرنشان کرد: در صورت خارج شدن مواد اولیه از بورس و منطقی شدن قیمت ها خواه ناخواه قیمت خودرو کاهش می یابد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قيمت گذاريقطعه
نظر بینندگان
متفکر
vote
۳
vote
۱۳۹۲/۰۲/۲۹
بابا ...ماشین نمیخواد تو ول کن...شورای رقابت بابا بی خیال شو همه فهمیدن خیلی کارت درسته..تو ول کن
!
!
!