شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۶ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۹
رانندگی فراتر از مرزهای زمین + نمودار
۰۹:۲۶ | ۱۳۹۲/۰۲/۲۹
اجاره خودرو

رانندگی فراتر از مرزهای زمین + نمودار

پرشین خودرو:‌ روبات‌ها یا انسان‌ها؟ فکر می‌کنید کدام‌یک رکود راندن در خارج از مرزهای زمین را در اختیار دارند؟ ناسا به تازگی آماری از رکوردهای رانندگی در خارج از سطح زمین را منتشر کرده که طبق آن، روس‌ها کماکان در رتبه اول قرار دارند.

به گزارش «پرشین خودرو»،‌ اینفوگراف زیر که به تازگی توسط ناسا منتشر شده است، فواصل مختلفی که توسط خودروهای چرخ‌دار روی جهانی به غیر از زمین پیموده شده است را نشان می‌دهد.

به گزارش وایرد، همان‌طور که در اینفوگراف زیر مشاهده می‌شود، مریخ‌نورد آپورتیونیتی که از سال 2004 / 1383 روی مریخ در حال فعالیت است، توانسته است تا ماه‌نورد آپولو 17 را که رکوددار قبلی ناسا بود شکست دهد.

طی 9 سال فعالیت روی سطح سیاره سرخ، آپورتیونیتی با پیمودن 35.760 کیلومتر توانسته است تا تنها با اختلاف 16 متر، مسافت 35.744 کیلومتری طی شده توسط فضانورد راننده ماه‌نورد آپولو 17 را پشت سر بگذارد.

با این وجود، رکوردار راندن در سطحی غیر از سطح زمین کماکان در اختیار شوروی قرار دارد. روبات ماه‌نورد لونوخود 2 این کشور توانست تا طی سال 1973 / 1352، 37 کیلومتر را روی سطح ماه بپیماید.

به گزارش خبرآنلاین،‌ با این وجود، مریخ‌نورد آپورتیونیتی هنوز این شانس را دارد تا بر رکورددار این زمینه غلبه کند؛ چرا که این رونده هنوز مشغول پرسه زدن در حاشیه دهانه ایندیور مریخ است. این روبات کوچک از سال 2011 / 1390 مشغول کاوش در منطقه است، و در آنجا توانسته است تا برخی از مهم‌ترین شواهد انکارناپذیر از وجود آب روی مریخ باستانی را کشف کند.

همچنین، اگرچه مریخ‌نورد مشهور کیوریاسیتی از زمان فرود خود در ماه آگوست 2012 / مرداد 1391 اندکی کمتر از 1 کیلومتر را پیوده است، باتری‌های هسته‌ای آن که حداقل 14 سال دوام می‌آورند زمان کافی را در اختیار وی قرار می‌دهند تا هر رقیبی را از میدان به در کند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
رکورد
عکس های مرتبط
1
2
نظر بینندگان
!
!
!