یكشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۰ | ۱۳۹۲/۰۲/۳۰
بنز هم خودرو با راننده خودکار می سازد
۰۹:۲۰ | ۱۳۹۲/۰۲/۳۰
گرندکس

بنز هم خودرو با راننده خودکار می سازد

پرشین خودرو: پس از شرکت‌های گوگل و آئودی که به دنبال ساخت یک سیستم راننده خودکار در خودروها هستند، این‌ بار مرسدس بنز نیز حضور خود را در این عرصه اعلام کرد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد: این خودروساز آلمانی در مدل جدید اس کلاس 100 هزار دلاری خود از تکنولوژی جدید راننده خودکار رونمایی کرده است.

مرسدس بنز اعلام کرد که این خودروی جدید می‌تواند در شرایط مناسب به صورت خودکار در ترافیک شهری به مسیر خود ادامه دهد یا در بزرگراه با سرعت بیش از 120 مایل بر ساعت حرکت کند.

این شرکت افزود: این خودرو می‌تواند به صورت خودکار پارک کند یا برای اجتناب با برخورد با عابران یا خودروهای دیگر ترمز بگیرد و حتی توانایی این را دارد که بگوید راننده چه زمانی به مرز خستگی خطرناک رسیده است.

کمپانی مرسدس بنز این سیستم جدید خود را با سیستم خلبان خودکار در هواپیماها که در آن هواپیما می‌تواند بسیاری از کارهای روزمره را بدون دخالت خلبان انجام دهد، مقایسه کرده است.

البته این تکنولوژی هنوز در ابتدای راه است و مرسدس بنز قصد دارد خودروهای خود را به اندازه‌ای هوشمند کند که در حالت خودکار به شکل ایمن بتوانند تغییر مسیر ناگهانی داده یا در سرعت‌های بالا حرکت کنند.

اما این سیستم جدید که مرسدس بنز از آن رونمایی کرده بی‌شک تاثیر‌گذار است.

این شرکت اعلام کرد: ما هنوز از خودرویی که بتواند واقعا به صورت خودکار رانده شود فاصله‌ زیادی داریم. رانندگان هنوز مجبور هستند که به دلیل مسائل قانونی دستکم یک دست خود را در طول زمان رانندگی روی فرمان نگه دارند و نمی‌توانند پاهای خود را روی هم انداخته و روزنامه بخوانند!

اما با توجه به تلاش شرکتهایی نظیر گوگل، آئودی و اکنون مرسدس بنز برای این منظور، این شانس وجود دارد که به زودی شاهد یک سیستم راننده خودکار کامل باشیم.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
بدون راننده
نظر بینندگان
!
!
!