شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۱۹ | ۱۳۹۲/۰۲/۳۱
محاسبات بانک مرکزی غلط است
۱۶:۱۹ | ۱۳۹۲/۰۲/۳۱
اجاره خودرو
مشاور انجمن خودروسازان ایران اعلام کرد:

محاسبات بانک مرکزی غلط است

پرشین خودرو: به گفته مشاور انجمن خودروسازان ایران، نرخ تورم باقی خودروهای داخلی از سوی بانک مرکزی و شورای رقابت بین 52 تا 60 درصد تعیین شده است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، داوود میرخانی رشتی اظهار کرد:‌ بانک مرکزی در اعلامی به شورای رقابت نرخ تورم باقی خودروهای داخلی که ارزبری بالایی دارند را بین 52 تا 60 درصد اعلام کرده است.

وی با بیان این‌که این در حالی است که حتی به نرخ ارز مبادله‌ای نیز میزان نرخ تورم این خودروها بیشتر از این مقدار خواهد بود، خاطرنشان کرد: نمی‌دانیم بانک مرکزی چگونه نسبت به این محاسبات اقدام کرده است زیرا به هیچ وجه با واقعیت‌های اقتصادی ایران همخوانی ندارد.

مشاور انجمن خودروسازان ایران معتقد است: در این شرایط اگر خودروسازان بخواهند عقلانی و براساس صرفه و صلاح اقتصادی عمل کنند تولید هیچ کدام از این خودروها با نرخ تورم اعلامی منطقی نخواهد بود.

وی افزود: اما اگر بنا باشد خودروسازان براساس مصالح عمومی و دستورات دولتی به تولید این خودروها ادامه دهند باید طبق قانون برنامه پنجم توسعه مابه‌التفاوت قیمت تمام شده با قیمت‌های تعیین شده از سوی دولت به آن‌ها بازگردانده شود.

میرخانی تصریح کرد: مشخص نیست در شرایطی که نرخ تورم خودروهای داخلی که ارزبری پایینی نیز دارند حدود 50 درصد اعلام شده چگونه نرخ تورم خودروهای دارای ارزبری بالا بین 52 تا 60 درصد تعیین شده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
نرخ تورمخودرو
نظر بینندگان
فرزاد
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۳/۰۲
خودروسازان بچه لوس دولت هستند. فقط آماری که به نفع خودشون هست را قبول دارند و اگه آمار به نفعشون نباشه مثل بچه های لوس قهر میکنند و بازی را به هم میزنند! وقتشه که دولت با یه تودهنی محکم این بچه های لوس و تنبل را برای همیشه ادب کند.
mosa
vote
۱۰
vote
۱۳۹۲/۰۳/۰۱
موقع افزایش حقوق کارگران تورم قبول دارید حالا که موقعه افزایش قیمت خودرو و پای سود خودتونه تورم بانک مرکزی قبول ندارید ای نان به نرخ روز خورها
مجید
vote
۱۰
vote
۱۳۹۲/۰۳/۰۱
چرا وقتی یک سوم این نرخ رو برای محاسبه حقوق کارگراتون اعلام میکنن صداتون در نمی یاد حالا که برای قیمت گذاری خودرو نرخ چندین برابری رو اعلام میکنن می گید کمه .قربون برم خدا را * بک بوم و دو هوا را.
خريدار
vote
۹
vote
۱۳۹۲/۰۳/۰۱
بابا اينا ديگه خيلي باحالن چطور پرايد و كردن 15 ميليون غلط محاسبه نكرده بودند ؟
نیما
vote
۹
vote
۱۳۹۲/۰۲/۳۱
محاسبه نرخ تورم از سوی بانک مرکزی برابرتورم 25 درصدی برای 20 میلیون کارمند وکارگر درست است ولی محاسبه تورم 50-60 درصدی برایقیمت گذاری خودروسازان غلط است !!!!
لیلا
vote
۹
vote
۱۳۹۲/۰۲/۳۱
بابا اینقدر به این خودروسازها رو ندید شورای محترم رقابت لطفا ....که اینقدر مردم را بازی ندن .اگه عرضه ندارن تعطیلش کن .
!
!
!