شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۴ | ۱۳۹۲/۰۳/۰۵
حرکت خزنده جنرال موتورز آغاز شد
۱۳:۱۴ | ۱۳۹۲/۰۳/۰۵
اجاره خودرو

حرکت خزنده جنرال موتورز آغاز شد

پرشین خودرو: جنرال موتورز کارمندان خزانه داری خود را از نیویورک به دیترویت منتقل می کند که نشان می دهد این شرکت در حال تجدید ساختار است و به آرامی فلسفه ای را پیاده می کند که همیشه در خودروسازی امتحان خود را پس داده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، هر چند که فقط 70 نفر از نیروهای جنرال موتورز از نیویورک به دیترویت منتقل می شوند اما این موضوع علامت مهمی است که نشان می دهد جنرال موتورز به دنبال اهمیت دادن به طراحی و کیفیت است تا بازار بورس و سهام و سرمایه.

تا پیش از اعلام ورشکستگی جنرال موتورز در سال 2009 اعضای خزانه داری و سرمایه گذاری جنرال موتورز در نیویورک را نخبگان تشکیل می دادند و از آن به عنوان مجموعه ی پرورش دهنده ی مدیر عاملان و مدیران ارشد جنرال موتورز یاد می شد.

ریک واگونر که شغل خود را در اثر اعلام ورشکستگی جنرال موتورز از دست داد و همچنین جک اسمیت پیش از واگونر، از دست پروردگان دفتر خزانه داری جنرال موتورز در نیویورک بوده اند. مرحوم راجر اسمیت که در سال 1990 بازنشسته شد نیز از این دفتر به مدیر عاملی رسید.

دو اسمیت و واگونر میراث دار فرهنگ بودند که از دهه 1950 به بعد در آمریکا شکل گرفت و در آن زمان جنرال موتورز به یکی از بزرگترین و ثروتمندترین بنگاه های اقتصادی در بازار آمریکا تبدیل شد.

نکته مهم این جا است که تا پیش از اعلام ورشکستگی جنرال موتورز تصمیم های این دفتر خزانه داری بر نظرات مدیران و معاونان ارشد تولید، طراحی و بازاریابی استیلا داشت. به بیان دیگر در سال های پیش از ورشکستگی، نخبگان جنرال موتورز را مدیران مالی و بازار بورس و سرمایه تشکیل می دادند.

چون این مدیران در ساختمان خیابان 59 از خیابان اصلی پنجم نیویورک مستقر بودند به همین دلیل به بزرگترین بانک ها و سیستم های مالی نیویورک نزدیک بودند. آنها دریافت وام و تسهیلات از بانکها را مدیریت می کردند.

اما از آن جایی که نتیجه کار این مدیران جنرال موتورز را تا پرتگاه ورشکستگی پیش برد، به تدریح رویکردها دچار تغییر شد.

اکنون با تصمیم جدید، جنرال موتورز باید مدیران خود را از فارغ التحصیلان هاروارد انتخاب کند و با انتقال کارکنان مالی و سرمایه گذاری از نیویورک به دیترویت، تصمیم های مدیریتی در خصوص مسائل مالی در خود مقر جنرال موتورز متمرکز خواهد شد.

این کار به خودمختاری شرکت های تابعه جنرال موتورز در اروپا، آمریکای لاتین و آسیا هم کمک خوهد کرد. نکته این جا است که دو مدیر عامل آخر که جنرال موتورز را از ورشکستگی نجات دادند از خارج این مجموع وارد شده بودند.

در حال حاضر دو نفر کاندید جایگزینی برای مدیر عامل فعلی در نظر گرفته شده اند که هر دو از قدیمی های جنرال موتورز هستند و پیش زمینه تولید و طراحی دارند. این مسئله نشان می دهد که جنرال موتورز در آینده به کیفیت و نوآوری خودرو بهای بیشتری می دهد تا بازی های مالی و بورسی.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
جنرال موتورز
نظر بینندگان
!
!
!