سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۰۳ | ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
خودروسازان نیازمند حجم بالای نقدینگی
۰۹:۰۳ | ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
اجاره خودرو

خودروسازان نیازمند حجم بالای نقدینگی

پرشین خودرو: مشاور انجمن خودروسازان ایران معتقد است ‌کسانی که خواهان کاهش بیشتر قیمت خودروهای داخلی هستند خواسته یا ناخواسته صنعت خودرو را به تعطیلی می‌کشانند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، داوود میرخانی رشتی اظهار کرد: متاسفانه علیرغم کاهش قیمت خودروهای داخلی باز هم افرادی هستند که خواهان کاهش بیشتر این قیمت‌ها هستند.

وی با بیان این‌که این افراد یا از واقعیت‌ها و وضعیت فعلی صنعت خودرو و قطعه آگاه نیستند یا آن‌که تنها می‌خواهند از این طریق خود را مطرح کنند، خاطرنشان کرد: به تمام این افراد مژده می‌دهیم که با تعطیلی قریب‌الوقوع صنعت خودرو متوجه واقعیت‌های تلخ این صنعت خواهند شد.

مشاور انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: از افرادی که همچنان مدعی زورگویی و خودسری خودروسازان هستند می‌خواهیم نگاهی به وضعیت فعلی این شرکت‌ها در بورس اوراق بهادار انداخته و از آن سو نیز از وضعیت شرکت‌های قطعه‌ساز تعطیل شده و کارگران آن‌ها اطلاع حاصل کنند.

وی افزود: هم‌اکنون به دلیل مشکلات شدید نقدینگی، خودروسازان از پرداخت مطالبات قطعه‌سازان ناتوان هستند. این امر منجر به کاهش شدید تولید قطعات و تشدید روند کاهش تولید خودرو در کشور شده است.

میرخانی رشتی خاطرنشان کرد: با ادامه یافتن این وضعیت پیش‌بینی می‌کنیم که تولید خودرو در سال جاری نسبت به سال گذشته حداقل 50 درصد کاهش یابد به‌گونه‌ای که تولید صنعت خودرو از یک میلیون و 600 هزار دستگاه در سال 90 به حدود 400 هزار در سال جاری دستگاه خواهد رسید.

وی با بیان این‌که تولید همین تعداد خودرو نیز مشروط به تثبیت شرایط و بهبود وضعیت تامین نقدینگی خواهد بود، خاطرنشان کرد: ‌هم‌اکنون خودروسازان نیازمند حجم بالای نقدینگی هستند تا به وسیله آن مطالبات قطعه‌سازان را پرداخت و قطعات جدیدی دریافت کنند.

مشاور انجمن خودروسازان ایران تصریح کرد: در صورتی که تسهیلات دو هزار میلیارد تومانی مصوب صنعت خودرو به سرعت به خودروسازان پرداخت شود می‌توان امیدوار بود که بهبود کوچکی در شرایط فعلی حاصل شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
محمدرضا شیخ زاده
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۳/۰۷
بی خیال ، اینهمه پول از مردم گرفتین همه رو سر کار گذاشتین به جای 206 میگید بیا 405 بگیر ، با قیمت قبلی بابا قرارداد بستید بعد میگید بیا 15 میلیون دیگه بده چون خریدار چاره ای جز امضاء نداشته والا شما خونه قبلا پیش خرید کردی حالا موقع تحویل فروشنده جرات افزایش قیمت نداره چون میدونه سروکارش با قانونه اما خودرو سازا چی!!! بنازم به این اعتماد نفس!!!
!
!
!