شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۲ | ۱۳۹۲/۰۳/۲۰
كاهش هزینه، گام مهم رقابت‌پذیری
۱۱:۲۲ | ۱۳۹۲/۰۳/۲۰
اجاره خودرو

كاهش هزینه، گام مهم رقابت‌پذیری

پرشین خودرو: گروه صنعتی ایران‌خودرو در راستای حضور موفق در بازار رقابتی، كاهش هزینه‌های سربار را محور برنامه‌های خود در سال حماسه سیاسی و اقتصادی قرار داده است تا محصولات تولیدی با قیمت رقابتی به دست مصرف كنندگان برسد.

به گزارش «پرشین خودرو»، میرجواد سلیمانی قائم‌مقام مدیرعامل ایران‌ خودرو در محصول و كیفیت با بیان این مطلب گفت: مهندسی هزینه یكی از فرآیند‌های رقابت‌پذیری در عرصه جهانی است.

وی افزود: نتیجه اصلی كاهش هزینه‌ها، تضمین حاشیه سود مناسب برای سهام‌داران، توسعه خلاقیت و تداوم حضور در بازار‌های منطقه‌ای و بین‌المللی است.

سلیمانی با اشاره به این كه نگاه سنتی به هزینه بسیار خطرناك است، اظهار داشت: برخی از مدیران سنتی، هزینه‌هایی را هدف قرار می‌دهند كه جلوی چشمان آنان است.

وی تاكید كرد: بنگاه‌های اقتصادی در صحنه رقابتی و دست یابی به اهداف خود مستلزم نهادینه شدن سه خرد تولید كیفی، مالی و راهبردی در تمام سطوح مدیریتی است.

قائم‌مقام مدیرعامل ایران‌ خودرو از نقش مهندسی هزینه به مثابه خون در بدن یاد كرد و افزود: براساس برنامه راهبردی ایران‌ خودرو، این شركت درصدد است دو تا سه درصد سهم بازار جهانی خودرو را به خود اختصاص دهد.

وی مهم‌ترین دلایل تدوین و اجرای استراتژی سه‌گانه ایران‌خودرو را محدودیت‌های نظام بانكی، افزایش واردات، كاهش تعرفه گمركی، رقابت در قیمت برای حفظ یا افزایش سهم بازار عنوان كرد.

وی افزود: نرخ تامین منابع مالی در ایران بین 20 تا 30 درصد و در كشورهای پیشرفته سه تا پنج درصد است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سلیمانی
نظر بینندگان
!
!
!