سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۳ | ۱۳۹۲/۰۳/۲۷
دلیل اصلی مشکلات صنعت خودرو چیست؟
۱۱:۰۳ | ۱۳۹۲/۰۳/۲۷
اجاره خودرو
یکی از کارشناسان بازار خودرو بررسی کرد

دلیل اصلی مشکلات صنعت خودرو چیست؟

پرشین خودرو: صنعت خودروسازی کشور پیش از اعلام تحریم های جدید از پا درآمده بود.

به گزارش خبرنگار«پرشین خودرو»، یکی از کارشناسان بازار خودرو گفت: قطعه سازان و خودروسازان بزرگ پیش از اعلام تحریم های جدید و از آغاز تحریم بانک ها، فعالیت خود را در ایران متوقف کردند.

مصطفی ممقانی اصل در ادامه افزود: در حال حاضر دو شرکت رنو و نیسان در کشور ما فعالیت دارند که شرکت نیسان با پارس خودرو همکاری دارد و شرکت رنو به دلیل نداشتن بازاری در آمریکا دلیلی برای توقف فعالیت خود در ایران ندارد.

وی تصریح کرد: چین کشوری است که در زمینه های مختلف از جمله خودروسازی همکاری گسترده ای با کشور ما دارد و افزایش تحریم ها نه تنها موجب قطع ارتباط با این کشور نمی شود بلکه به نفع این کشور نیز خواهد بود زیرا تحریم ها موجب محدود شدن روابط ایران با دیگر کشورها می شود.

این فعال بازار خودرو تأکید کرد: مشکلات فراوانی از آغاز تحریم ها وجود داشت که مسئولین به هر طریق این مشکلات را پشت سر گذاشته و از طریق واسطه ها کالاهای مورد نیاز خود را وارد کشور می کردند که این روش موجب افزایش هزینه تولید و در نهایت بالا رفتن قیمت تمام شده خودروها شد و حال تحریم های جدید نیز مجدد می تواند باعث افزایش هزینه ها شود.

وی در خصوص تأثیر دولت جدید در صنعت خودروسازی کشور گفت: هم اکنون برای پیش بینی وضعیت در دولت جدید کمی زود است اما همه به این دولت امیدوار هستند. خصوصاً این امید می رود که در زمینه سیاست های خارجی و روابط وارد تعامل شویم و کشورهای غربی با وجود تحریم ها کمی از مواضع خود کوتاه بیایند.

ممقانی اصل در پایان خاطرنشان کرد: مشکلات صنعت خودرو ناشی از نوسانات نرخ ارز و تحریم ها است اما مسبب اصلی این مشملات تصمیمات نادرست در خصوص واردات و تولید خودرو بوده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
mosa
vote
۳
vote
۱۳۹۲/۰۳/۲۸
زیاده خواهی، تن پروری، قانع نبودن به حق، بی کفایتی مدیران، عادت کردن به ...مردم و پریدن بر کول مردم برای عبور از مشکلات
محمدرضا پیرمحمدی
vote
۹
vote
۱۳۹۲/۰۳/۲۷
با عرض سلام، اگر فامیل بازی قطع، استفاده بجا از منابع مالی و انسانی،برنامه ریزی صحیح و به موقع،و مدیریت کار آمد باشد همه مشکلات بعد از یاری پروردگار با همین پرسنل میانی و کارگران عزیز حل میشود.
!
!
!