سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷
پرشین خودرو
آغاز طرح تابستانه پلیس راهور از فردا
۱۳:۱۵ | ۱۳۹۲/۰۳/۲۸
iran zamin2

آغاز طرح تابستانه پلیس راهور از فردا

پرشین خودرو: ییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اعلام آغاز طرح تابستانه پلیس از فردا چهارشنبه، مدیریت سرعت و سبقت را اولین اولویت پلیس در اجرای طرح تابستانه اعلام کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار اسکندر مومنی روز سه‌شنبه در مراسم بازدید از روند اجرای طرح ترافیکی تابستانه پلیس راهنمایی و رانندگی که در محل آزاد راه تهران – کرج برگزار شد، با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری، پیروزی ملت در تحقق حماسه‌سیاسی و پیروزی حسن‌روحانی به عنوان منتخب مردم را تبریک گفت.

مومنی همچنین ابراز امیدواری کرد تیم ملی کشورمان به جام‌جهانی صعود کند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به اجرای طرح تابستانه پلیس راهور که مرحله نخست آن از روز چهارشنبه 29 خردادماه آغاز شد و تا نخستین روز از ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت گفت: برخی از استان‌ها طرح‌های تابستانی خود را آغاز کردند اما شروع رسمی آن از روز چهارشنبه 29 خردادماه است.

به گفته وی مرحله دوم طرح تابستانه پلیس نیز از سه روز مانده به پایان ماه مبارک رمضان تا 31 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

مومنی از بکارگیری 40 هزار تن از عوامل پلیس راهور در قالب 10 هزار تیم گشتی با پشتیبانی 30 فروند بالگرد در اجرای طرح تابستانه خبرداد و ابراز امیدواری کرد: با همکاری دیگر دستگاه‌ها تابستان کم حادثه‌ای پیش روی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه همکاری و هماهنگی خوبی میان عوامل اجرایی دخیل در این طرح انجام شده است اظهار کرد: راهداری، سازمان امداد و نجات هلال‌احمر، اورژانس کشور، شهرداری‌ها، آتش‌نشانی‌ها، همیاران پلیس و ... در این طرح حضور دارند.

به گفته رییس پلیس راهور ناجا در اجرای این مرحله از طرح تابستانه پلیس راهور به طور میانگین حدود 20 درصد به ظرفیت دستگاه‌ها اضافه شده است.

مومنی با اشاره به افزایش 12 درصدی سفرها و 10 درصدی مصرف سوخت در ایام تعطیلات نوروزی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است که در ایام تابستان سفرها افزایش 10 تا 15 درصدی داشته باشد.

کنترل سرعت و سبقت اولویت اول پلیس در طرح تابستانه

مومنی کنترل و مدیریت سرعت و سبقت را اولویت اول پلیس در طرح تابستانه اعلام‌کرد و گفت:‌ عمده علت تصادفات ناشی از عدم‌ مدیریت این دو عنصر در حین رانندگی است.

مومنی همچنین با بیان اینکه رانندگی طولانی در تابستان و هوای گرم سبب خستگی و کم‌حوصلگی رانندگان و به تبع آن کاهش تمرکز می‌شود، به رانندگان توصیه کرد: از رانندگی طولانی در ایام تابستان پرهیز کنند.

مومنی افزود: معتقدیم اگر بتوانیم این دو عامل را مدیریت کنیم، آمار سوانح و حوادث رانندگی حدود 50 درصد کاهش خواهد یافت و پس از آن نیز استفاده از کمربند ایمنی برای همه سرنشینان خودروها در جاده و کلاه‌ایمنی برای موتورسواران تاثیر بسزایی در کاهش آمار تصادفات خواهد داشت.

به گفته رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، در گذشته آمار کشته‌شدگان در صحنه تصادف و پس از آن به ترتیب 30 و 70 درصد بود، اما امروزه این آمار نصف به نصف شده است.

وی همچنین با اشاره به اجرای قانون جدید راهنمایی و رانندگی بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌هایی که این قانون در اختیار مجریان قرار داده، تاکید کرد و گفت: در قانون جدید سهم دستگاه‌ها و این که هر یک از خودروها و دستگاه‌ها چقدر در وقوع تصادف نقش داشته‌اند، مشخص شده که باید از آن استفاده کرد.

نصب آزمایشی دوربین در جاده چالوس

به گزارش ایسنا، مومنی همچنین از افزایش تعداد دوربین‌ها در جاده فیروزکوه خبرداد و گفت: در جاده چالوس نیز با توجه به حجم تردد، نصب آزمایشی دوربین‌ها آغاز شده و ان‌شاءالله تا پایان طرح تابستانه پس از یک دوره ارشادی، عملی خواهد شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با بیان اینکه بیشترین حجم ترافیک کشور در محورهای استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، قزوین و تهران است، افزود: در این استان‌ها ما به طور دائم در حال اجرای طرح هستیم.

وی با اشاره به جمعیت 10 میلیونی استان‌های شمال رشته‌کوه البرز و جمعیت 15 میلیونی ساکن در دامنه‌های‌جنوبی البرز، اظهارکرد: متاسفانه برای تردد این افراد حتی یک مسیر رفت و برگشت جدا از هم وجود ندارد و همین موضوع سبب کندی حرکت در جاده‌های شمالی کشور می‌شود، به گونه‌ای که در برخی از نقاط این جاده‌ها حتی امکان تردد همزمان دو خودرو در کنار یکدیگر نیز وجود ندارد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از رانندگان خواست از تردد از شانه خاکی و دیگر جرایم رانندگی نیز جدا خودداری کنند.

برچسب ها:
مومنی
نظر بینندگان
!
!
!