پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
سرقت خودرو با قاپیدن دسته‌کلید
۱۵:۲۵ | ۱۳۹۲/۰۳/۲۸

سرقت خودرو با قاپیدن دسته‌کلید

پرشین خودرو: کارآگاهان پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ، سارقی را که با قاپیدن دسته‌کلید اقدام به سرقت خودرو می‌کرد، دستگیر کردند.

به گزارش «پرشین خودرو»، خانم جوانی در ساعت 13:20 بیست و نهم آذرماه سال گذشته با مراجعه به کلانتری 123 نیاوران عنوان کرد که در ساعت 10 در حال پیاده‌روی داخل پارک بودم که در حین پیاده‌روی، مردی 30 ساله شروع به صحبت و ایجاد مزاحمت کرد و بعد از دقایقی کوتاه در یک لحظه کلید ماشینم که در دستم بود را قاپید و متواری شد که پس از مراجعه به محل پارک خودرو متوجه سرقت آن شدم.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت خودرو و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ قرار گرفت. مشخصات خودرو سانتافه مسروقه در سیستم سراسری پلیس ثبت و خودرو در چهارم اسفندماه پارسال، در شهرستان ارومیه کشف و در بازرسی از داخل خودرو، علاوه بر کشف تصاویر متعلق به اوراق شناسایی فردی به نام امیر . ن تعدادی کارت ویزیت متعلق به مغازه‌های جواهرفروشی در شهرهای تهران، تبریز و ... نیز کشف شد که در بررسی اطلاعات درج شده داخل کارت‌ها مشخص شد که علی‌رغم درست بودن آدرس و نشانی برخی از مغازه‌های طلافروشی، فردی با مشخصات درج شده در داخل کارت (تحت عنوان صاحب طلافروشی) در مغازه‌های طلافروشی مشغول به کار نبوده و سرانجام این کارت‌ها به عنوان کارت‌های مجعول مورد شناسایی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به مشخصات بدست آمده از امیر، صاحب خودرو سانتافه بلافاصله وی را به عنوان سارق خودرو مورد شناسایی قرار داد، با بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار، امیر به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت منزل، کلاهبرداری و نزاع و درگیری مورد شناسایی قرار گرفت. آخرین سابقه امیر متعلق به پایگاه یکم پلیس‌آگاهی بود که متهم از طریق جلب اعتماد صاحبخانه سابق خود، اقدام به سرقت منزل کرده بود که پس از کشف اموال از سوی کارآگاهان، متهم از سوی مراجع‌قضایی به زندان محکوم و پس از مدتی با تأمین قرار قانونی آزاد می‌شود.

اقدامات پلیسی برای دستگیری امیر در دستور کار کارآگاهان پایگاه پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ قرار داشت. کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم با یک دستگاه خودرو هیوندا مدل AX55 در حال تردد است، بلافاصله با انجام اقدامات پلیسی، محل تردد متهم در منطقه نیاوران شناسایی و تحت مراقبت‌های نامحسوس پلیسی قرار گرفت و سرانجام متهم در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری، سوار بر خودرو هیوندا دستگیر و در بازرسی از داخل خودرو، کارت‌های متعلق به مغازه‌های طلافروشی در مناطق میرداماد ، بازاربزرگ و ... کشف شد.

سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام، رییس پایگاه یکم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به شناسایی چندین شاکی خانم که متهم تحت عنوان طلافروش و در پوشش خودروهای مدل بالا اقدام به فریب و سرقت از آنها کرده، گفت: با توجه به سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف سرقت و کلاهبرداری و همچنین شناسایی تعدادی از شکات جدید که متهم اقدام به فریب و سرقت از آنها کرده، دستور انتشار تصویر متهم از سوی دادیار صادر شد.

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه یکم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ واقع در خیابان نیاوران سه راه یاسر مراجعه کنند.

رییس پایگاه یکم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ از شهروندانی که اطلاعاتی در مورد دیگر اقدامات مجرمانه متهم دارند خواست تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 21868313 در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ قرار دهند.

برچسب ها:
سرقت
نظر بینندگان
!
!
!