سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۶ | ۱۳۹۲/۰۳/۲۹
صنعت خودرو نباید انحصاری باشد
۱۰:۳۶ | ۱۳۹۲/۰۳/۲۹
اجاره خودرو
رضا عطایی گفت:

صنعت خودرو نباید انحصاری باشد

پرشین خودرو: مدیر فنی مهندسی شرکت افرنگ موتور گفت: مشکل اصلی صنعت خودروسازی کشور رقابتی نبودن بازار و انحصاری بودن این صنعت است.

رضا عطایی در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو»، با بیان این مطلب افزود: نبود رقابت واقعی در سطح جهانی و عدم استفاده از تمامی امکانات داخلی از مشکلات اصلی صنعت خودروسازی کشور است.

وی نبود تنوع در محصولات داخلی وبه روز نبودن کیفیت این محصولات را از دیگر مشکلات صنعت خودروسازی دانست و تصریح کرد: تعرفه بالای واردات خودرو تولید داخلی را به هر نحو توجیه می کند و این امر موجب شده کیفیت خودروهای داخلی در حداقل ممکن باشد.

وی همچنین اظهار داشت: به دلیل انحصاری بودن بازار خودرو تمامی سوءمدیریت ها توجیه می شوند و مردم ناگزیر به خرید خودرو با هرگونه امکانات و کیفیت هستند.

این کارشناس صنعت خودرو تأکید کرد: مدیران صنعت خودروسازی کشور نباید به فکر سودهای مقطعی باشند و این ضرورت وجود دارد که از تمام توان متخصصان داخلی بهره وری شود و جهت ایجاد بازار رقابتی تعرفه واردات به تدریج کاهش یابد و تکنولوژی جهانی نه تنها به صورت مونتاژ بلکه به صورت واقعی وارد کشور شود.

وی با بیان اینکه افزایش توان قطعه سازان موجب بالا رفتن میزان ساخت داخل می شود، متذکر شد: حذف مدیران لایق طی چند سال اخیر و ایجاد دلالی در بازار خودرو موجب وارد شدن آسیب های جدی به این صنعت شد.

عطایی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تولیدات داخلی دارای مشکلات فراوانی در زمینه کیفیت فنی، زیست محیطی و سوختی هستند و تعرفه بالای واردات موجب شده تا خودروسازان تنها به سود خود بیندیشند و تلاشی برای افزایش کیفیت محصولات خود نداشته باشند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
صنعت خودروسازی
نظر بینندگان
فرزاد
vote
۲
vote
۱۳۹۲/۰۳/۳۱
بابا ما که زبونمون مو دراوارد. هرچی فساده از این انحصاره. هرچی ظلم به مردمه به خاطر این انحصاری بودن صنعت خودرو است.
!
!
!