شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۰۷ | ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
تمهیدات دولت برای سفر‌های تابستانی
۱۳:۰۷ | ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
اجاره خودرو

تمهیدات دولت برای سفر‌های تابستانی

پرشین خودرو: رئیس سازمان راهداری با تأکید بر لزوم مدیریت سفر توسط مردم و توزیع سفر‌های تابستانی در کل فصل تابستان، از آمادگی 18هزار و 200 دستگاه اتوبوس، 33 هزار دستگاه مینی‌بوس و 34 هزار سواری برون‌شهری برای خدمت به مسافران تابستانی خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، شهریار افندی‌زاده، با بیان این مطلب اظهار داشت: در آستانه شروع سفرهای تابستانی قرار داریم و مردم ایران مردمی هستند که سفرهای تابستانی را اغلب در برنامه‌های خود جای می‌‌دهند.

وی ادامه داد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به عنوان متولی جاده‌ها امسال نیز تلاش‌ می‌کند که امکانات مطلوبی را در رابطه با سفرهای تابستانی در اختیار مسافران جاده‌ای قرار دهد.

بهسازی و ترمیم روکش آسفالت جاده‌ها برای سفر‌های تابستانی

افندی‌زاده اظهار داشت: راه‌ها تحت تاثیر ترافیک دائماً در معرض استهلاک هستند بنابراین نگهداری، ترمیم، بهسازی و روکش آسفالت از برنامه‌های اولویت‌دار این سازمان است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به وجود بیش از 70 درصد ترافیک در ورودی 30 هزار کیلومتر از راه‌های موجود به عنوان راه شریانی، اضافه کرد: به تمامی ادارات کل راه‌ و شهرسازی استان‌ها ابلاغ شده است که نسبت به روکش سطحی و لکه‌گیری آسفالت‌ جاده‌ها اقدام کنند تا جاده‌ها با سطح خدمات مناسبی در اختیار مسافران قرار گیرد.

آماده‌‌باش راهداران برای خدمت به مسافران تابستانی

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در سفرهای تابستانی امسال نیز مثل روال گذشته اکیپ‌های راهداری متناسب با میزان تقاضا، در جاده‌ها و کنار راهدارخانه‌ها مستقر می‌شوند تا بتوانند نسبت به برطرف کردن مشکلات و مقابله با حادثه به سرعت عمل کنند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: همچنین در مسیرهای ورودی به تهران و خروجی، راهداران مستقر هستند، ضمن آنکه راهدارخانه‌ها و اکیپ‌های راهداری در کنار کمیته‌های امداد و نجات جاده‌ای تلاش می‌کنند بار ترافیکی مسیرها در طول این ایام در کل مسیرها توزیع شده و ترافیک کاهش یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حضور 1400 اکیپ راهداری در 80 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور، اظهار داشت: در این دوره از طرح تابستانی نیز 11 هزار و 500 راهدار آموزش‏دیده در خدمت مسافران هستند.

آماده‌ سازی راهدارخانه‌ها در تمامی محور‌های مواصلاتی‌

افندی‌زاده با بیان اینکه 640 راهدارخانه طی این ایام در خدمت مسافران جاده‌ای است، اضافه کرد: طی این ایام اغلب جاده‌ها بخصوص محور‌های منتهی به شمال کشور بسیار پرتردد هستند به همین دلیل سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ای ‌آماده‌باش را به تمام راهدارخانه‌های کشور اعلام کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در تابستان پیش‌رو اکیپ‌های راهداری و بخش‌های مختلف حمل و نقل جاده‌ای آماده هستند تا سفرهای ایمن و مناسبی برای مسافران فراهم شود.

آمادگی مراکز مدیریت راه‌ها برای اطلاع‌رسانی وضعیت ترافیکی جاده‌ها

وی با اشاره به فعالیت 500 دوربین نظارتی تصویری در جاد‌ه‌های کشور طی این ایام، تصریح کرد: تابستان امسال نیز تلاش می‌کنیم مراکز مدیریت راه‌ها که همه استان‌ها به این مراکز مجهز شده‌اند، اطلاعات کامل جاده‌ای را دراختیار مسافران قرار دهند و اطلاعات ترافیکی و وضعیت جاده‌ها به بهترین وجه ارائه شود.

افندی‌زاده اضافه کرد: مردم می‌توانند اطلاعات راه‌ها را از مراکز مدیریت راه‌ها دریافت کنند که معمولاً از طریق تلفن و به طریق شماره‌گیری شماره 141 با کد و پیش‌شماره آن شهرستان خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره راه‌های ارتباطی با مرکز مدیریت راه‌ها توضیح داد: تلفن گویای 141 با 240 خط پاسخگوی مردم است، با ارسال نام شهر مبدأ - نام شهر مقصد به سامانه پیامکی 1000141 ‌فاصله بین این دو شهر اعلام می‌‌شود؛ سامانه پیامکی 2000141 انتقادات، نظریات و پیشنهادات مردم را دریافت می‌کند ضمن آنکه پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت راه‌ها WWW.IRAN141.IR نیز در خدمت مردم است.

نحوه ارتباط مردم با متولیان جاده‌ها

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: در طرح تابستانی امسال موضوع «افزایش سطح خدمات و رضایتمندی مسافران» مد نظر است که در این راستا در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای، سامانه 3000143 در خدمت مسافران برای دریافت نظریات، پیشنهادات و شکایات است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: همچنین نمایندگان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پایانه‌ها مستقر هستند و به شکایات مردم رسیدگی می‌کنند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: همچنین سامانه پیامکی 1000141 نیز در خدمت مسافران است.

18هزار و 200 دستگاه اتوبوس در خدمت مسافران تابستانی هستند

افندی‌زاده اظهار داشت: تابستان امسال در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای به خصوص اتوبوس‌رانی خدمات مناسبی به مسافران ارائه خواهد شد

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: امسال 18 هزار و 200 دستگاه اتوبوس، 33 هزار دستگاه مینی‌بوس و 34 هزار دستگاه سواری برون‌شهری آماده ارائه خدمات به مسافران تابستانی هستند.

افندی‌زاده تصریح کرد: در بخش حمل و نقل بین‌المللی عمومی جاده‌ای نیز تابستان امسال تلاش می‌کنیم مثل روال سابق خدمات مناسبی را به مسافران بین‌المللی جاده‌ای ارائه دهیم.

توجه به افزایش ایمنی سیر وسایل نقلیه عمومی جاده‌ای

وی با اشاره به افزایش ایمنی سیر در بخش جاده‌ای و به خصوص حمل و نقل عمومی جاده‌ای اظهار داشت: در این راستا جلساتی با کانون‌ها، انجمن‌ها و شرکت‌های مسافری، حمل و نقلی برگزار کردیم تا خدمات متناسبی در راستای کاهش سوانح ارائه شود؛ همان طور که گفته شد در طرح تابستانی امسال موضوع «افزایش سطح خدمات و رضایتمندی مسافران» مد نظر است

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: افزایش ایمنی، کاهش تصادفات، میزان رضایت مسافران و افزایش کیفیت خدمات ارائه‌شده توسط شرکت‌های تعاونی، به عنوان مواردی است که شرکت‌ها باید رعایت کنند و قطعاً در رتبه‌بندی آنها مؤثر است.

مردم در تابستان سفر‌های طولانی را مد نظر قرار دهند

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در تابستان برخی تعطیلات پشت سر هم قرار دارد، اظهار داشت: در سفرهای کوتاه، ترافیک محور‌‌ها افزایش می‌یابد در واقع حجم تقاضای سفر بسیار رشد می‌کند بنابراین از مسافران تابستانی درخواست می‌کنیم سفر خود را به درستی توزیع کنند و بیشتر سفرهای طولانی را مدنظر قرار دهند تا عبور از جاده نیز جزئی از سفر آنها باشد و بتوانند با آرامش و صبر بیشتری سفر کنند.

افندی‌زاده اضافه کرد: ادارات کل حمل و نقل و پایانه‌های هر استان و ادارات کل راه و شهرسازی آماده خدمت به مسافران در تمامی استان‌ها هستند.

پیک سفر‌های تابستانی قبل و بعد از ماه مبارک رمضان

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: به دلیل تقارن ماه مبارک رمضان با فصل ‌تابستان، امسال نیز 2 پیک سفر خواهیم داشت که یکی قبل از ماه مبارک و دیگری پس از ماه مبارک رمضان است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: در ایام ماه مبارک رمضان میزان سفرها بسیار کاهش می‌یابد و پیک سفرهای تابستانی در روز‌های اول تیر‌ماه تا حدود 16 تیر و 17 مرداد‌ماه تا پایان شهریور خواهد بود که البته روز‌های پایانی شهریور اوج سفر‌های تابستانی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت:‌ بنابراین مدیریت و توزیع سفر و طبیعتاً ترافیک توسط مردم کمک بسزایی به مسئولان، راهداران و دست‌اندرکاران جاده برای ارائه خدمات هر چه بهتر خواهد بود.

بکارگیری امکانات طرح سفر‌های تابستانی از اوایل خرداد‌‌ماه در جاده‌های کشور

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: بکارگیری امکانات طرح‌های تابستانی از همان اوایل خرداد متناسب با تقاضا به تمامی ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها انجام شد تا با توجه به نیاز محورها، این امکانات وارد شبکه‌های جاده‌ای کشور شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: نیروهای سازمان راهداری در پایانه‌های مسافری مستقر هستند، ضمن آنکه به شرکت‌های حمل و نقلی ابلاغ شده است که امکانات برای مسافران متناسب با نیاز، فراهم شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!