سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۱ | ۱۳۹۲/۰۴/۰۱
ممنوعیت شماره گذاری خودرو یورو 2
۰۹:۴۱ | ۱۳۹۲/۰۴/۰۱
اجاره خودرو
قائم مقام سازمان محیط زیست:

ممنوعیت شماره گذاری خودرو یورو 2

پرشین خودرو: قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست گفت: شماره گذاری خودروهای فاقد استاندارد یورو ۴ از امروز - شنبه - درهشت كلان شهر كشور ممنوع شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، علی محمد شاعری افزود: بر اساس بند ۶ مصوبه طرح جامع كاهش آلودگی هوا در هشت كلان شهر شامل تهران ، شیراز،اراك ، اصفهان ،كرج ،اهواز،تبریزو مشهد شماره گذاری خودروهای فاقد استاندارد یورو ۴ ممنوع شده است.

وی اظهار داشت: این كار با هدف كاهش آلودگی هوا و ارتقای كیفیت استانداردهای خودروها انجام می شود . هم اكنون ۷۰ درصد آلودگی های كلان شهرها از طریق خودروها و ۳۰ درصد آن مربوط به فعالیت های صنعتی صنایع آلاینده است، بنابراین ممانعت از شماره گذاری خودروهای فاقد استاندارد یورو۴موجب می شود كه آلودگی هوا كمتر شود و نیروی انتظامی نیز باید با جدیت از شماره گذاری این خودروها جلوگیری كند.

شاعری ادامه داد: عدم شماره گذاری خودروهای فاقد استاندارد یورو۴ قرار بود از ابتدای سال ۹۲ اجرایی شود اما خودروسازان موفق شدند تا مهلتی سه ماهه برای خود بگیرند و اكنون با تاخیر سه ماهه، این كار انجام می شود .

به گزارش ایرنا، قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان كرد: بر اساس گزارش های رسیده از صنایع خودروسازی، ۷۰ درصد خودروها از لحاظ تیراژ و ۵۰ درصد خودروهای ساخت داخل از لحاظ مدل با استانداردهای یورو ۴ منطبق شده اند .همچنین بر اساس گزارش وزارت نفت ، در حال حاضر در ۲۰ جایگاه سوخت تهران، سوخت یورو ۴ به میزان ۵ میلیون لیتر در روز توزیع می شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودرویورو 2
نظر بینندگان
!
!
!