جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
نرخ تسهیلات بانکی فاکتور رقابت صنایع
۱۲:۲۸ | ۱۳۸۹/۱۲/۰۳

نرخ تسهیلات بانکی فاکتور رقابت صنایع

پرشین خودرو: در اصلاح نظام بانکی کشور توجه به افزایش سرمایه بانک ها بسیار ضروری و لازم می باشد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از موج، احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان با بیان این مطلب اظهار داشت: هم اکنون صنعت خودرو علاوه بر نرخ بالای تسهیلات با مشکل کمبود سرمایه بانک ها برای ارایه تسهیلات مواجه است.

وی افزود: فروش سالانه صنعت خودرو بالغ بر 24 هزار میلیارد تومان می باشد و حداقل به 80 درصد این مبلغ به عنوان تسهیلات نیاز دارد اما متاسفانه سرمایه اندک بانک ها اجازه نمی دهد که این بودجه در اختیار بزرگترین صنعت کشور قرار گیرد.

نعمت بخش در ادامه گفت: صنعت خودرو از این مشکل رنج می برد و امیدواریم سال آینده با اصلاح نظام بانکی موانع پیش روی صنعتگران برداشته شود.

دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به اینکه فضای کسب و کار مهمترین فاکتور در پیشرفت صنعت و سرمایه گذاری هر کشور است، تصریح کرد: کشور ما متاسفانه در این بخش دارای رده مناسبی نیست و شاخه های مختلف آن از جمله امور بانکی، بروکراسی اداری، قانون کار و ... دارای مشکلاتی می باشد.

وی اضافه کرد: در این میان نرخ تسهیلات بانکی نیز دارای اهمیت ویژه ای می باشد و از جمله فاکتورهای رقابت صنایع با سایر کشورها است که امیدواریم به زودی اصلاح شود.

به گفته نعمت بخش در سایر کشورها بانک ها حدود 80 درصد سرمایه گذاری ها را به عنوان تسهیلات با نرخ تک سود تک رقمی به عهده می گیرند، در نتیجه قیمت تمام شده محصولات کاهش یافته و قدرت رقابت صنعت مذکور افزایش می یابد.

نظر بینندگان
!
!
!