پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
ایالت مورد علاقه دزدان خودرو کجاست؟
۰۹:۱۵ | ۱۳۹۲/۰۴/۰۸

ایالت مورد علاقه دزدان خودرو کجاست؟

پرشین خودرو: سال گذشته در ایالت واشنگتن روزانه 84 خودرو به سرقت رفته است به بیان دیگر در هر ساعت سه خودرو در این شهر دزدیده شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، با 50 دلار ابزار و امکانات، خودروی 10 هزار دلاری به سرعت برق و باد دزدیده می شود؛ هر چقدر مدل خودرو قدیمی تر باشد و امکانات از قبیل سویچ ضد سرقت آن پایین تر باشد زودتر و راحت تر دزیده می شود.

برای مثال یک دزد قابل در ایالت واشنگتن ظرف 48 ثانیه یک خودروی هوندای آکورد مدل 1998 را به سرقت می برد. دزدان با سابقه ظرف کمتر از 20 ثانیه خودرو را روشن می کنند.

مرکز گشت ایالت واشنگتن می گوید بیشتر خودروهای دزدیده شده سال 2012 خودروهای مدل قدیمی و کوچک به ویژه خودروهای تویوتا، لکسوس، اینفینیتی و مدل های قدیمی بنز و ب ام و بوده اند.

به سرقت بردن خودروهای جدید که در درون کلید یا سویچ آن از تراشه کامپیوتری استفاده شده دشوارتر است چون روشن شدن این خودروها منوط به اجازه ایی سی یو(بخش کامپیوتری داخل موتور) است و ایی سی یو زمانی اجازه روشن شدن موتور را می دهد که کد ضبط شده روی آن با کد تراشه درون کلید یا سویچ خودرو مطابقت داشته باشد. در نوع هوشمندانه تر و خودروهای گران تر حتی کار پیچیده تر است یعنی حتی به راننده اجازه روشن کردن و حرکت کردن می دهد اما بدون آن که توجه سارق را جلب کند همزمان برای اداره پلیس پیام فرستاده و از طریق جی پی اس یا جی پی آر اس و سیستم های مخابراتی مکان خودرو را نیز برای پلیس ارسال می کند. سارق خودرو را به سرقت برده قافل از این که همزمان پلیس رد وی را می گیرد و سر به زنگاه از راه می رسد.

ایالت واشنگتن بعد از کالیفرنیا مقام دوم را از لحاظ سرقت در آمریکا دارد. براساس آمار دفترملی جنایات بیمه National Insurance Crime Bureau سال 2012 میزان سرقت خودرو 6 درصد نسبت به سال قبلتر از آن رشد داشته است.

برچسب ها:
آمریکا
نظر بینندگان
!
!
!