چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۷ | ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
بازار جهانی خودرو در یک نگاه
۰۹:۱۷ | ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
اجاره خودرو

بازار جهانی خودرو در یک نگاه

پرشین خودرو: تحولات بازار خرید و فروش خودرو که تا اندازۀ زیادی بیانگر فعالیت صنعتی و رشد اقتصادی کشورهاست، در هفته‌ای که گذشت قابل توجه بود.

به گزارش «پرشین خودرو»، در اروپا بازار خوردو همچنان کساد است، اما در سایر کشورها اعم از آمریکا، چین، اقتصادهای نوظهور فروش و تولید خوردو از رشد خوبی برخوردار بوده است.

پژو

شرکت پژو سیتروئن، چند روز پیش سومین کارخانۀ تولیدکنندۀ خودرو را در شهر ووهان چین افتتاح کرد. ظرفیت تولید این کارخانه که با شراکت گروه چینی دانگ فنگ راه اندازی شده، امسال از 450.000 واحد به 600.000 واحد رسید و تا سال 2015 ظرفیت تولید خود را به 750.000 عدد خودرو خواهد رساند.

پژو سیتروئن درصدد تولید مدل جدیدی از خودرو به نام سی-الیزه(C-Elysée) است، مدلی که به طور مشخص برای بازار اقتصادهای نوظهور تولید خواهد شد. پژو قصد دارد به هدف خود یعنی کسب 5% از سهم بازار اتومبیل چین دست یابد. گفتنی است در سه ماهۀ اول سال جاری فروش خودروهای پژو در چین از افزایش 33 درصدی برخوردار بوده است.

این در حالیست که پژو سیتروئن در بازارهای اروپایی وضعیت بحرانی را پشت سر می‌گذارد. کاهش فروش خودروهای نو در اروپا موجودیت بسیاری از واحدهای تولیدکنندۀ خودرو را تهدید می‌کند.

فولکس واگن

مارتین وینترکورن، مدیرعامل شرکت فولکس واگن وعده داده است که شرکتش تا پیش از سال 2018 سالیانه نزدیک به 10 میلیون عدد خودرو بفروشد. فولکس واگن آلمانی امیدوار است با این رقم به اولین تولیدکنندۀ جهانی خودرو تبدیل شود. با این حال فولکس واگن برای تبدیل شدن به تولیدکنندۀ شمارۀ یک راه درازی در پیش دارد؛ چرا که در حال حاضر این رتبه متعلق به شرکت ژاپنی تویوتاست. این شرکت ژاپنی در سال جاری نزدیک به 9.9 میلیون خودرو روانۀ بازار کرد. فروش فولکس واگن در 5 ماه سال جاری با افزایش 5.9% به 3.87 میلیون واحد رسید. در حالیکه فروش این برند آلمانی در قارۀ اروپا کاهش 3.5% را نشان می‌داد اما در مقابل در آمریکا و چین به ترتیب از افزایش 11.2% و 18.2% برخوردار بوده است.

یوند نیسان و رنو

مدیرعامل گروه خودروسازی رنو-نیسان اعلام کرده است که با پیوند دو گروه خودروسازی طی سال مالی 2016-2017 این گروه فروش خود را به 10 میلیون عدد خواهد رساند.

آئودی

گروه خودروسازی آاودی پیش بینی کرده است که فروش خود را در سال 2014 به 1.5 میلیون عدد برساند. این گروه خودروسازی وابسته به فولکس واگن در سال گذشته با افزایش فروش معادل 11.7% نزدیک به 1.455.123 عدد خودرو روانۀ بازار کرد. گفتنی است گروه آاودی توانسته است فروش خود را در 5 ماه اول سال جاری با افزایش 6.7% به 640.200 عدد برساند. گفته می‌شود دلیل این مسئله متقاضی زیاد در بازارهای چین است. آاودی سال گذشته از سرمایه‌گذاری 13 میلیارد یورویی این گروه تا سال 2016 خبر داد؛ رقمی بسیار بالا برای برندی همچون آاودی که در مقایسه با پژو رقم بالایی است.

بازار خودروهای آمریکایی

طبق آمار موجود، فروش اتومبیل‌های آمریکایی و به طور مشخص 3 برند معروف آن از افزایش قابل توجهی برخوردار بوده است. جنرال موتورز با افزایش 6% فروش خود را به 264.843 عدد رساند. به رغم بحران اقتصادی در آمریکا و اروپا، جنرال موتورز، سال گذشته فروش بالایی در قارۀ آسیا داشت و به رقیب تویوتا تبدیل شد.

به گزارش خبرآنلاین،فورد، برند شمارۀ 2 نیز با فروش 235.643 عدد خودرو توانست رشد خود را به 13.4% برساند.

و در نهایت کرایسلر با افزایش 8 درصدی در میزان فروش(معادل 156.686 عدد خودرو) پیشرفت چندان نداشت. برند شمارۀ 3 خودروهای آمریکایی امیدوار بود رشد فروش خود را به 10% برساند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!