سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۰:۴۰ | ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
مشکل اصلی صنعت خودروسازی تعیین قیمت نیست
۱۰:۴۰ | ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
اجاره خودرو
عضو کمیسیون صنایع و معادن:

مشکل اصلی صنعت خودروسازی تعیین قیمت نیست

پرشین خودرو: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر مشکل اصلی صنعت خودروسازی بحث قیمت گذاری محصولات نیست بلکه مشکل اصلی کاهش تولید است.

حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو»، ضمن بیان این مطلب افزود: بر اساس فرمول های اقتصادی، عرضه و تقاضا باید یکدیگر را تنظیم کنند اما متأسفانه هم اکنون در پی کاهش تولید عرضه و تقاضا نیز برهم خورده است.

وی با اشاره به کاهش تولید سالانه خودرو از 1.5 میلیون به 740 هزاردستگاه، تصریح کرد: این ضرورت وجود دارد که تمامی سازمان ها و مسئولین ذی ربط نهایت تلاش خود را در راستای افزایش تولید خودرو به کار گیرند.

وی متذکر شد: بالا بودن تقاضا نسبت به عرضه موجب افزایش شدید قیمت ها و ایجاد بازار سیاه و در نهایت نارضایتی مردم شده است.

نماینده مردم شهر قدس، شهریار و ملارد تأکید کرد: مشکلات صنعت خودروسازی کشور با قیمت گذاری خودرو در سازمان های مختلف مرتفع نخواهد شد بلکه بایستی کیفیت و کمیت محصولات افزایش پیدا کند.

وی در خصوص اعطای تسهیلات دو هزار میلیاردی به خودروسازان گفت: کمیسیون تأکید فراوانی بر اعطای این تسهیلات به خودروسازان داشت و علی رغم تصویب لایحه آن در مجلس، این مبلغ در اختیار خودروسازان قرار نگرفت و بانک مرکزی و دولت باید در این راستا پاسخگو باشند.

گروسی در پایان خاطرنشان کرد: قیمت خودرو نباید توسط سازمانی خاص تعیین شود بلکه بایستی در پی ایجاد بازار رقابتی، عرضه و تقاضا قیمت خودرو را مشخص کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
خواننده
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۴/۱۹
دوست عزيز 1.5 ميليون نه 1.5 ميليارد
علی
vote
۲
vote
۱۳۹۲/۰۴/۱۷
کاهش تولید سالانه خودرو از 1.5 میلیارد به 740 هزاردستگاه یعنی چه؟ قبلا 1.5 میلیارد تولید داشتیم؟ لطفا تصحیح کنید
!
!
!