شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۲ | ۱۳۹۲/۰۴/۲۳
این سیستم خودرو از سکه می افتد
۱۳:۱۲ | ۱۳۹۲/۰۴/۲۳
اجاره خودرو

این سیستم خودرو از سکه می افتد

پرشین خودرو: تلفن های همراه با کمک نرم افزارهای جدید جای سیستم های مکان یابی روی داشبورد خودروها را می گیرند.

به گزارش «پرشین خودرو»، در حالی که خودروسازان بزرگی نظیر جنرال موتورز خریداران خود را تشویق می کنند با پرداخت 1500 دلار آپشن آنستار OnStar را خریداری کنند، این روزها متوجه شده است که راهکار بسیار راحت تر و بهتری برای این کار وجود دارد.

جنرال موتورز یک نرم افزار مخصوص آیفون طراحی کرده است که صاحبان آیفون با 50 دلار می توانند این نرم افزار را خریداری کنند، در آن صورت آیفون آنها قابلیت نمایش نقشه و مکان یاب را روی صفحه لمسی 8 اینچ روی داشبورد خودروهایی مثل شورولت اسپارک را پیدا می کند.

تیم نیکسن مدیر ارشد فناوری های جنرال موتورز می گوید: تلفن های هوشمند قاعده بازی را عوض کرده اند و خودروسازان چاره ای ندارند جز آن که بپذیرند به کمک نرم افزارهای تلفن های همراه بهتر می توان از امکانات خودرو بهره گرفت.

اگر به همین شکل ادامه پیدا کند سیستم مکان یاب خودرو navigation systems از رونق خواهد افتاد. دلیل آن هم واضح است: اکنون برنامه های کامپیوتری و نرم افزارهای نقشه روی تلفن های همراه اکثرا رایگان هستند در حالی که نصب یک سیستم مکان یاب روی داشبورد خودرو از 500 تا 2000 دلار هزینه دارد.

یکی از نرم افزارهایی که سیستم مکان یاب خورو را از سکه خواهد انداخت نرم افزاری به نام Waze است که نوعی نقشه در فضای شبکه های اجتماعی به حساب می آید. در حال حاضر هم بیش از 48 میلیون نفر مشترک دارد. مشترکان این نرم افزار از طریق تلفن همراه دوستان خود را از بروز تصادف در مسیر یا سنگین شدن ترافیک مطلع می کنند.

بعد هم مشترکان این نرم افزار می توانند به کمک این نرم افزار مسیر بهتر یا راحت تری را انتخاب کنند. گوگل موفق شد در مزایده خرید شرکت واز Waze Inc. فیس بوک را شکست داده و با پرداخت 1.1 میلیارد دلار به طراحان نرم افزار Waze خدمات این کمپانی را به سایر خدمات خود ملحق کند.

دی آن آسنور مدیر کسب و کار شرکت واز در آمریکا می گوید: اگر قرار باشد مشتری بین یک سیستم مکان یاب نصب شده روی خودرو و یک آیفون یکی را انتخاب کنید طبیعی است که به سراغ آیفون می رود چون می داند سکویی برای نصب انواعی از نرم افزارخریداری کرده که هر روز از راه می رسند.

تحلیل گران مؤسسه IHS Automotive می گویند اگر تلفن های همراه سیستم های مکان یاب داخل خودرو را منقرض نکنند پیش بینی می شود تا سال 2019 بیش از 32.7 میلیون خودرو به این سیستم مجهز باشند.

در سال 2013 نزدیک به 13.8 میلیون خودروی مجهز به سیستم مکان یاب عرضه شد و پیش بینی ها حاکی از آن بود که تا سال 2019 نیمی از خودروها به این سیستم مجهز باشند.

در نظر سنجی جی دی پاور 46 درصد پاسخ دهندگان گفته اند اگر تلفن همراه بتواند اطلاعات خود را روی صفحه لمسی داشبورد نشان دهد دیگر در خودروی بعدی آپشن سیستم مکان یاب را انتخاب نمی کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فناوری
نظر بینندگان
!
!
!