جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۱ | ۱۳۹۲/۰۴/۲۴
206 جایگزین تندر می شود؟
۰۹:۲۱ | ۱۳۹۲/۰۴/۲۴
اجاره خودرو

206 جایگزین تندر می شود؟

پرشین خودرو: دبیر انجمن خودروسازان از افت تولید ال 90 و مگان در پی بدهی ایران به شركت رنو فرانسه خبر داد و گفت: باید تدبیری اندیشیده شود تا برای حفظ تعادل در بازار خودروی ایران جایگزین مناسبی برای این دو خودرو پر متقاضی تولید شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، احمد نعمت‌بخش افزود: برای مثال خودروی 206 می‌تواند جایگزین مناسبی برای ال 90 باشد و باید برای جایگزینی خودرویی با مگان نیز تدبیری اندیشیده شود.

وی با بیان اینكه كاهش عرضه این دو خودرو در بازار نوسانات قیمتی ایجاد خواهد كرد تصریح كرد: با ادامه این روند طبیعی‌ است در ماه‌های آینده قیمت این دو خودرو در بازار با افزایش رو به رو شود.

وی همچنین با تكذیب تعلیق فعالیت رنو پارس در صنعت خودروی ایران تاكید كرد: انتشار این اخبار كذب می‌تواند به بحرانی‌تر شدن اوضاع دامن بزند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینكه رقم بدهی ایران به شركت رنو پارس چه میزان بوده است اظهار داشت: از رقم بدهی‌ها اطلاعی ندارم اما می‌دانم مشكل از زمانی ایجاد شد كه به دلیل كاهش ارزش پول ملی در ایران شركت رنو فرانسه در زمینه نقل و انتقال پول خود به كشور فرانسه دچار مشكل و زیان شد.

نعمت بخش در ادامه با انتقاد از نوع تعامل و همكاری بانك‌ها با خودروسازان تاكید كرد: بخشی از این مشكلات به خود تحریمی‌ای برمی‌گردد كه صنعت خودرو ایران به آن دچار شده است، برای مثال زمانی‌كه بانك‌ها در پرداخت وام به خودروسازان تعلل می‌كنند موجب بدهكاری این صنعت می شوند.

شرکت خودروسازی رنوی فرانسه اقدام به تاسیس شرکت در ایران کرد و از همان ابتدا نیز همکاری‌های خوب و گسترده ای را با خودروسازان ما آغاز کرد.

این شرکت بعد از خروج پژو تلاش داشت تا سهم بیشتری از بازار خودروی ایران را از آن خود کند اما حالا به دلیل افزایش فشارهای بین‌المللی که تبادلات ارزی را سخت کرده و کمبود نقدینگی خودروسازان که در پرداخت مطالبات این شرکت دچار مشکل شده اند، برای خروج از ایران اخطار داده است.

پیش از این قرار بود به‌علت مشکلات در مبادلات ارزی، رنو بخشی از طلب خود را از شرکت توتال فرانسه دریافت کند زیرا این شرکت نفتی به ایران بدهکار است اما از پرداخت بدهی خود نیز سرباز می‌زند.

به گزارش قانون، مشكل نقل و انتقال پول و گشایش حواله‌های بانكی این روزها نه تنها برای واحدهای كوچك و متوسط داخلی دردسرساز شده كه بزرگ‌ترین بنگاه‌های اقتصادی نیز به مسیر پرسنگلاخی افتاده‌اند. چندی پیش، پس از آنكه اعلام شد پژو فرانسه قصد خروج از بازار ایران را دارد، چشم‌ها به شركت رنو دوخته شد تا شاید جای خالی هموطن خود را پر كند.

هر چند اخبار ضد و نقیضی از تعلیق همكاری رنو با شركت‌های خودروساز ایران به گوش می‌رسد اما هنوز این اخبار از سوی مسئولان ‌این شركت به طور رسمی تأیید نشده است.شركت خودروسازی رنو چندی پیش‌ به كمپینی كه در نمایشگاه خودرو نیویورك برای قطع همكاری با شركت‌های ایرانی به راه افتاده بود، پاسخ منفی داد و اعلام كرد كه تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران شامل صنعت خودرو نشده، به همین دلیل همچنان به فعالیت‌های خود در ایران ادامه خواهد داد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تندر 90
نظر بینندگان
mtm
vote
۲۰
vote
۱۳۹۲/۰۴/۲۴
کوری عصاکش کوری دیگر می شود؟ 206 خودش تو تحریمه لنگ قطعه اس سرنوشت ال90 ومگان هم مثل 207 و 206 میشه گران و کمیاب
!
!
!