شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۳ | ۱۳۹۲/۰۵/۰۶
شبیه سازی 3بعدی خط تولید ساندرو
۱۱:۳۳ | ۱۳۹۲/۰۵/۰۶
اجاره خودرو

شبیه سازی 3بعدی خط تولید ساندرو

پرشین خودرو: شرکت پارس خودرو با تکیه بر توان داخلی و توانمندی کارشناسان و متخصصان خود و استفاده از مزیت همکاری با شرکت معتبر خودروسازی رنو، باوجود شرایط سخت حاکم بر صنعت خودروسازی کشور به دلیل تحمیل فشارهای داخلی و خارجی، توسعه سبد محصولات خود را در دستور کار قرار داد و پروژه تولید محصول ساندرو (B90) در دو مدل متفاوت را تعریف و عملیات اجرایی آن را آغاز کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، روح الله صمدی مدیر عامل شرکت پارس خودرو با بیان این مطلب افزود: تولید این خودرو با بدنه و تزئینات کاملا لوکس بر روی پلت فرم خودروی تندر 90 طراحی شده و همزمان از یک طراحی برای دو مدل خودروی B90 و bcross (خودرو شاسی بلند شهری) استفاده شده است که در نتیجه، توسعه محصولات پارس خودرو با حداقل سرمایه گذاری (به دلیل سرمایه گذاری اولیه در خطوط خودروی تندر 90 ) در حال انجام است.

وی گفت:با توجه به آشنائی پارس خودرو با استانداردهای رنو و تسلط بر آن، مراحل اجرای پروژه و تولید انبوه آن با کیفیت مناسبی همچون سایر محصولات پارس خودرو صورت خواهد پذیرفت.

36 درصد داخلی سازی بی90

وی درخصوص الزام قانونی جهت تولید خودرو در داخل کشور با حداقل 35 درصد داخلی سازی گفت: خودروی مذکور با استفاده از تشابهات قطعات وتجهیزات آن با خودرو تندر 90، در شروع تولید به 36 درصد ساخت داخل دست خواهد یافت که علاوه بر دست یابی به الزامات قانونی، زمینه مناسبی برای ایجاد صرفه جویی قابل توجه را فراهم خواهد کرد.

ساخت، نصب و راه اندازی خط تولید پروژه در کمترین زمان ممکن

صمدی تاکید کرد: براساس برنامه زمان بندی شرکت رنو این پروژه قرار بود طی دو سال اجرا شود لاکن پارس خودرو با تکیه بر توانمندی های خود آن را به 5/1 سال کاهش داد و بر همین اساس طراحی های اولیه R.F.Q(جزئیات فنی مورد نیاز) تهیه و در اختیار پیمانکاران سازنده تجهیزات قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت پارس خودرو با اشاره به اجرای گام بعدی این پروژه، اظهار داشت: نصب و راه اندازی خطوط آن توسط متخصصین شرکت انجام شد و تمامی طراحی سازه های این پروژه، تاسیسات ساختمانی مورد نیاز، تابلوهای برق و تاسیسات آن براساس گان چارت تعریف شده اجرا شده است و در زمانی نزدیک به 6 ماه فعالیت های زیر را انجام دادیم که در نوع خود از نظر حجم، دقت و سرعت عمل بی نظیر است:

- ساخت و نصب بیش از 250 تن اسکلت فلزی

- اجرای 5100 متر سینی جهت کابل کشی در سایزهای مختلف

- ساخت و نصب بیش از ده تن ساپورت تاسیساتی

- ساخت، نصب و راه اندازی 45 دستگاه تابلو برق در خطوط مختلف

- اجرای بیش از 3500 متر لوله کشی هوای فشرده و آب در سایزهای مختلف از " 8 تا "1اینچ

- ساخت و تجهیز سه سلول ترانس برق

- اجرای بیش از 31000 مترکابل در سایزهای مختلف

همچنین مراحل بعدی پروژه شامل نصب و راه اندازی بیش از 160 فیکسچر، 180 دستگاه گان و 20 دستگاه ربات نیز در حال انجام است که طی چند هفته آینده به پایان خواهد رسید.

ویژگی های منحصر به فرد و متمایز تکنولوژیکی پروژه

صمدی با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد این پروژه، تصریح کرد: بحث تکنولوژی مورد استفاده در تولید درب ها از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این پروژه است که برای اولین بار در کشور مورد استفاده قرار گرفته است، به نحوی که در مهمترین و آخرین مرحله عملیات همینگ، تولید این قطعه از خودرو اختصاصا به وسیله ربات انجام می شود و این قسمت نیاز به ساخت قالب همینگ قطعات که هزینه بری بالایی برای شرکت در بر خواهد داشت، نداشته و با این روش برای پروژه ها و محصولات بعدی مان نیز به دلیل انعطاف پذیری بسیار بالای آن، هزینه بسیار کمی صرف خواهد شد.

وی افزود: از نکات دیگر این پروژه می توان به روش شبیه سازی سه بعدی خط تولید آن، قبل از اجرا اشاره کرد که برای اولین بار در صنعت خودروسازی کشور انجام شده است.

مدیر عامل شرکت پارس خودرو گفت: در این روش بسیاری از مشکلات پیش از اجرا شناسایی و رفع شد که کاهش هزینه قابل ملاحظه ای را برایمان در بر داشته است. همچنین در خط تولید بدنه این خودرو از خطوط رباتیک با برند شرکت هیوندای استفاده شده است که باعث ارتقاء کیفیت ساخت این خودرو می شود.

وی تاکید کرد: گان های نقطه جوش این پروژه نیز برای اولین بار از نوع ترانس سر خود انتخاب کردیم که باعث کاهش مصرف برق به میزان نیمی از مصرف فعلی و ایمنی بسیار بیشتر برای اپراتور می شود. همچنین در طراحی مجدد سیلندر نقطه جوش، فراتر از استانداردهای شرکت های کره ای، استاندارد سختگیرانه استحکام جوش رنو نیز کسب شد که ایمنی بیشتری را به همراه خواهد داشت.

صمدی اظهار داشت: شرکت پارس خودرو در اجرای این پروژه توانسته دانش فنی متخصصان و کارشناسان خود را ارتقا دهد و با توجه به فعالیت همزمان نیروهای باتجربه در کنار نیروهای جدید، تجربه راه اندازی خطوط تولید به صورت مستقیم به این عزیزان نیز منتقل شد.

وی افزود: از نکات دیگر این پروژه اصلاحات خطوط تست از جمله رول تست (تست دینامیکی سرعت و ترمز) این خودرو، هنگرها، کانوایرها (خطوط نقل وانتقال فرآیند تولید)، تغییر کاربری ربات شیشه از دو منظوره به سه منظوره ساخت بعضی از تجهیزات بدنه و ساخت اکثریت قریب به اتفاق تجهیزات رنگ و مونتاز با استفاده از توانمندی فنی و تکنولوژی کارکنان شرکت است.

مدیر عامل شرکت پارس خودرو در پایان گفت: در اجرای این پروژه مهم و ملی، همدلی واحدهای مختلف باعث شد تا این پروژه با وجود سختی های موجود در صنعت خودروسازی بسیار منظم و منسجم و همراستا با زمان بندی اعلامی پیش رود وی اظهار امیدواری کرد بتوان این پروژه را بدون ایجاد تاخیر و در زمان اعلامی راه اندازی کرد و تولید انبوه آن را تا پایان سال جاری به انجام رسانید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پارس خودرو
نظر بینندگان
مشتری
vote
۸
vote
۱۳۹۲/۰۵/۰۶
عمو جان "رنو" رو پیشی برد.....کجایی هنوز؟!!!.........
!
!
!