چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۳ | ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
این روزها وضع بازار خودرو چگونه است؟
۰۹:۴۳ | ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
اجاره خودرو

این روزها وضع بازار خودرو چگونه است؟

پرشین خودرو: رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو کشور از تشدید رکود خرید و فروش خودرو در بازار آزاد در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، حسن زمانی افشار اظهار کرد: ‌هر ساله در ماه مبارک رمضان حجم خرید و فروش خودروها در بازار کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه در سال جاری رکود بازار در ماه مبارک رمضان، شدیدتر از سال‌های قبل بوده است، خاطرنشان کرد: به این ترتیب قیمت خودروهای داخلی و خارجی نیز به میزان مختلف کاهش یافته است.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو کشور ادامه داد: در این شرایط با توجه به نزولی بودن روند قیمت ارز، خریداران توقع کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار خودرو را داشته و از خرید خودداری می‌کنند.

وی افزود: اگر روند کاهشی نرخ ارز ادامه یابد، قیمت خودروهای داخلی و خارجی باز هم کاهش خواهد یافت. البته میزان عرضه خودرو از سوی خودروسازان بزرگ نیز در تعیین قیمت‌ خودروهای داخلی موثر است.

به گزارش ایسنا، زمانی افشار تصریح کرد: با توجه به آنکه هم‌اکنون اختلاف چندانی بین قیمت کارخانه‌ای و بازار آزاد خودروهای داخلی وجود ندارد، دلالان و واسطه‌ها از این بازار خارج شده‌اند که همین موضوع به تثبیت قیمت‌ها کمک کرده است.

همچنین یك كارشناس خرید و فروش خودرو در تهران گفت كه در ایام ماه مبارك رمضان بازار خرید و فروش خودروهای سبك، در شرایط ركود نسبی قرار گرفته است.

حسن شفیعی افزود: هر چند كه بازار خرید و فروش خودروهای سواری مدتی است در ركود نسبی است، اما خرید و فروش خودروهای سواری در هفته جاری نیز با توجه به عدم استقبال خریداران بسیار كم بود.

وی گفت: با این حال طی هفته جاری بیشترین خریداران خودرو در بازار به دنبال خرید خودروهای سواری پارس سال، پژو ۲۰۶ وی هشت و پراید بودند.

وی خاطر نشان كرد: در هفته جاری یك دستگاه پراید فول ۱۶۵ میلیون ریال به خریداران عرضه شد، پژو سواری ۲۰۶ تیپ پنج ۳۷۰ میلیون ریال قیمت داشت و خودرو سواری رانا نیز به قیمت ۳۱۵ میلیون ریال خرید و فروش شد.

همچنین در هفته جاری سواری تیبا در بازار ۲۰۲ میلیون ریال به خریداران فروخته شد و خودرو سواری پژو ۴۰۵ نیز ۲۷۰ میلیون ریال قیمت گذاری شد.

به گزارش ایرنا، در این هفته، تندر ۹۰ فول ایران خودرو ۳۴۸ میلیون ریال و تندر فول پارس خودرو نیز به قیمت ۳۵۸ میلیون ریال به خریداران عرضه شد و تندر ای یك نیز در بازار موجود نبود.

به گفته شفیعی، در هفته جاری قیمت هر دستگاه مگان ۲۰۰۰ فول آپشن دار در بازار ۸۹۰ میلیون ریال و بدون آپشن آن نیز ۸۳۵ میلیون ریال قیمت گذاری شد، ضمن اینكه تولید مگان ۱۶۰۰ نیز در حال حاضر متوقف شده و در بازار موجود نیست.

این كارشناس خرید و فروش خودرو افزود: در این هفته خودرو سواری سمند معمولی در بازار ۲۷۵ میلیون ریال قیمت داشت و هر دستگاه وانت معمولی دو گانه سوز ایران خودرو نیز ۱۳۸میلیون ریال به خریداران عرضه شد.

این كارشناس خرید و فروش خودرو قیمت هر دستگاه خودرو سواری مزدا سه جدید را در هفته جاری در بازار ۱۲۲ میلیون تومان اعلام كرد و گفت: خودرو شاسی بلند ۲۰۱۳ ای ایكس ۵۵ نیز در این هفته ۲۱۰ میلیون تومان خرید و فروش شد.

وی، قیمت خودرو شاسی بلند، ایی ایكس ۳۵ را در بازار ۱۶۲ میلیون تومان و ایكس ۳۳ ام وی ام چینی را ۶۰ میلیون تومان اعلام كرد.

شفیعی یادآور شد: در حالی كه در هفته جاری ایكس ۳۳ حدود ۶۰ میلیون تومان قیمت داشت، شاسی بلند اسپورتچ كیا ۱۵۵ میلیون تومان معامله شد و خودرو شاسی بلند لیفان ۶۹ میلیون تومان به خریداران عرضه شد، ضمن اینكه خودرو سانتافه و سوزوكی نیز در بازار موجود نبود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بازار خودرو
نظر بینندگان
!
!
!