سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۵ | ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
احمدی نژاد چه صنعت خودرویی را تحویل می دهد؟
۱۰:۰۵ | ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
اجاره خودرو
بررسی وضعیت‌ صنعت خودرو در کشور

احمدی نژاد چه صنعت خودرویی را تحویل می دهد؟

پرشین خودرو: اوضاع و احوال خودرو و خودرو سازان این روزها اصلا خوب نیست از یک طرف هزینه بالا برای قطعه سازن جهت وارد کردن مواد اولیه، از یک طرف بدهی های گسترده خودرو سازان به شرکتهای قطعه سازی.

به گزارش «پرشین خودرو»، بحث داغ قیمت گذاری های ناهمگون و ... ..همه و همه عاملی شده است که خودرو سازی ما روی خوشی دراین ایام نداشته باشد و دولت روحانی در حالی صنعت خودرو تحویل می گیرد که به گفته بسیاری از اهالی خودرو این صنعت د رحال احتضار است.

از سوی دیگر اما آمار بالای واردات خودرو در سالی که پشت سرگذاشته شد هم خود دلیلی است دیگر براین احتضار. همچنین مردم نیز نه از قیمت خودروهای داخلی، نه از خدمات خودروسازها، و نه از کیفیت خودروهای داخلی راضی نیستند. این هم مزید بر علت شده تا صنعت مادر خودرو بیش از پیش به احتضار برود.

تجارت خارجی خودرو در سال گذشته

به گزارش اقتصاد آنلاین، طبق آماری که چندی پیش گمرک ایران اعلام کرد آمار مربوط به خودروی وارداتی همچون همیشه جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده بود و شمار خودروهای وارداتی در سال گذشته نسبت به سال 1390 افزایش داشت.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران، در 12 ماه سال 1391 در مجموع 44 هزار و 341 دستگاه خودروی سواری به ارزش یک میلیارد و 84 میلیون دلار وارد کشور شده است که این میزان واردات، سهمی 2.03درصدی از کل واردات کشور را از آن خود کرده است.

بررسی مقایسه‌ای این ارقام با آمار واردات خودرو در سال 1390 نشان از افزایش 11.3درصدی در شمار خودروهای وارد شده دارد. در سال 1390 در مجموع 39 هزار و 840 دستگاه خودروی وارداتی به ارزش 830 میلیون دلار وارد کشور شده بود و به این ترتیب مجموع ارزش خودروهای وارد شده به کشور در سال 1391 نسبت به سال 1390 رشد بیش از 30درصدی را نشان می‌دهد.

در سال گذشته واردات آنچه از سوی مقامات دولتی خودروهای لوکس نامیده شد اگرچه از نظر تعداد در مقایسه با خودروهایی در کلاس قیمتی پایین‌تر، بسیار ناچیز بود اما به دلیل ارزش بالا، تأثیر قابل توجهی در میانگین قیمت خودروهای وارداتی داشت به گونه‌ای که میانگین قیمت خودروهای وارد شده به کشور در سال 1391، 24 هزار و 441 دلار بود که نسبت به سال پیش از آن افزایش بیش از 17درصدی را نشان می‌داد ضمن آنکه از نظر تعداد نیز شمار خودروهای با ارزش بیش از افزایشی تقریباً دو برابری را نشان می‌داد.

براساس بررسی که درباره کشورهای مبدأ واردات خودرو به ایران انجام شد همچون همیشه امارات عربی متحده بیشترین سهم را در واردات خودرو به ایران داشت به گونه‌ای که 25 هزار و 598 دستگاه خودروی سواری در سال گذشته از این کشور وارد ایران شده بود و از این محل تجار ایرانی درآمدی بیش از 700 میلیون دلار را به این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس در طی سال پیش روانه کردند. پس از امارات عربی متحده، کره‌جنوبی و کویت در رتبه‌های دوم و سوم کشورهای عمده مبدأ واردات خودرو به ایران قرار داشتند .

با توجه به امکان واردات خودرو به صورت شخصی و خرید و فروش حواله‌های واردات خودرو و البته در نبود الزام برای واردات از کشور سازنده خودرو، علاوه بر کشورهای ذکر شده و البته کشوری چون آلمان که مبدأ بخشی از خودروهای وارداتی بوده، کشورهایی چون آذربایجان، ازبکستان، جمهوری چک، کانادا، لبنان، هلند، هند و حتی کنیا نیز در میان کشورهای صادرکننده خودرو به ایران به چشم می‌خوردند.

تولید صنعت خودرو در سال 91

از طرفی دیگر اما سه خودروساز بزرگ کشور سال 91 را در حالی به پایان رساندند که طبق آمار تولید محصولات سواری آنها در مقایسه با سال 90 افت 47 درصدی را تجربه کرد.

بنابر آماری که روی سایت رسمی انجمن خودروسازان ایران قرار گرفته، ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو به عنوان خودروسازان بزرگ کشور تنها 733 هزار و 995 دستگاه محصول سواری را در سال گذشته تولید کرده‌اند و این به معنای افت 649 هزار و 402 دستگاهی آنها در مقایسه با سال 90 است.

در حالت تفکیکی نیز ایران خودرو با تولید 372 هزار و 509 دستگاه، افت 4/42 درصدی را تجربه کرد و سایپا نیز که 214 هزار و 643 دستگاه تولید داشت، 49 درصد کاهش تولید را به خود دید. آمار پارس خودرویی‌ها نیز از تولید 146 هزار و 843‌دستگاه و به تبع آن، افت 5/53 درصدی این خودروساز حکایت داشت. از جمع 12 مدل خودرو تولید شده طی سال گذشته، 10 مدل با افت تولید نسبت به سال 90 روبه‌رو شده‌اند و تنها مگان و رانا دارای رشد تیراژ بودند.

اما آهنگ نزولی رشد تولید خودرو نسبت به سال‌های قبل، تا سال جاری نیز ادامه داشته است و این درحالی است که خودروسازان بارها، نسبت به بحرانی بودن اوضاع صنعت خودرو هشدار داده اند، اما کسی حرف شان را باور نکرده و کاهش تولید بیشتر و بیشتر شده است.

سال گذشته از آن جایی که پژو هم با ایران قطع همکاری کرد ایران خودرو تنها 27 هزار و 819 دستگاه پژو 206 به تولید رساندکه نسبت به سال 90 از افت 4/83 درصدی آن حکایت داشت.ایران خودرویی‌ها هم تنها یک هزار و 849 دستگاه پژو 207 در سال گذشته تولید کردند که این آمار افت 4/83 درصدی آن را به دنبال داشته است.

دیگر محصول پژویی ایران خودرو یعنی 405 نیز که دوباره به خودرو اول این شرکت تبدیل شده، در مقایسه با سال 90 افت 6/41 درصدی را به خود دید .

همچنین پارس نیز به عنوان مدل دیگر پژو در ایران خودرو، بیش از 17 درصد کاهش تولید نسبت به سال 90 داشت و این در حالی است که به جز تهران، سه سایت دیگر ایران خودرو (فارس، خراسان و مازندران) هم به تولید آن مشغول بودند.

تولید سمند که به جز تهران در سایت مازندران نیز تولید می‌شود، در سال پیش افت 22 درصدی را شاهد بود و رانا در سال گذشته فقط 12 هزار و 321 دستگاه تیراژ داشته است. ایران خودرو علاوه بر اینها، سوزوکی گرندویتارا هم به مونتاژ می‌رساند که آمار از افت تولید 4/51 درصدی این شاسی بلند ژاپنی حکایت داشت.

هم چنین بنابر آمار، 281 هزار و 601 دستگاه پراید در سال گذشته به تولید رسید و این از افت 54 درصدی ارزان‌ترین خودرو کشور در مقایسه با سال 90 حکایت داشت. آمار تولید تبیا هم طی سال گذشته به حدود 22 هزار دستگاه رسید و در مقایسه با سال 90 افت 3/32 درصدی را به خود دید.مگان هم محصول پارس خودرو بود که استثنائا نسبت به سال 90 حدود 2/8 درصد رشد تولید داشت، حال آنکه ماکسیما افت 1/76 درصدی را به خود دید.

دیگر محصول پارس خودرو؛ یعنی تندر-90 اگرچه در مقایسه با همتای ایران خودرویی‌اش تیراژ بیشتری در سال گذشته داشت، اما نسبت به سال 90 افت تولید را به خود دید. در سال پیش بیش از 43 هزار دستگاه از این محصول در پارس خودرو به تولید رسیدکه این آمار از افت 8/26 درصدی آن نسبت به سال 90 حکایت می‌کند.

واین مجمل خود نشان از حدیث مفصل افت آمار خودرو سازی در کشور در قبال افزایش صادرات است. اکنون که دولت جدید می رود تا زمام امور را به دست بگیردو قرار است وزارت صنعت و معدن و تجارت که مرکز تصمیم گیری درباره خوردوسازان است به دست فردی ازاهالی اقتصاد بیفتد خودرو سازان و مردم همگی منتظرند تا راه علاج انان نیز با ورود دولت جدید وارد شود.

خودروسازان انتظار افزایش قیمت ها و بالا رفتن تعرفه خودروهای وارداتی را دارند اما مردم به تعرفه های پایین تر و قیمت های کمتر خودروهای داخلی به همراه کیفیت بیشتر فکر می کنند. ولی آنچه مسلم است اینکه اگر این نوشدارو دیر به دست خودرو سازان و قطعه سازان کشور برسد مرگ سهراب خودروی ایرانی حتمی است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
رضا
vote
۳
vote
۱۳۹۲/۰۵/۱۰
امين جان اون بنده خدا راست مي گفت ولي منظورش واسه خودش بود نه واسه من و شما!!!
امین
vote
۲۸
vote
۱۳۹۲/۰۵/۰۹
یه بنده خدایی!!!! بود یه موقعی نه خیلی دور میگفت تحریم ها کاغذ پارهای بیشتر نیست
!
!
!