شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۸ | ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
تولید خودرو یك سوم شد
۱۱:۴۸ | ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
گرندکس

تولید خودرو یك سوم شد

پرشین خودرو: عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان گفت: تولید خودرو نسبت به سال ۹۰ به یک سوم تقلیل پیدا کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمدرضا نجفی‌منش با بیان اینکه هیچ ارگانی نباید در قیمت گذاری خودرو دخالت کند، اظهار داشت: متاسفانه برخی نهادهای داخلی ‌در راستای هدف اصلی امریکا که از بین بردن تولید داخل است حرکت می‌کنند و با اعمال فشار به تولیدکنندگان سعی بر زمین زدن صنعت خودرو دارند.

وی افزود: در حال حاضر تولید خودرو در کشور نسبت به سال ۹۰ به یک سوم تقلیل یافته است و قیمت مواد اولیه وارداتی برای ساخت قطعات تا سه برابر افزایش یافته که این موضوع قطعه سازان و مصرف کنندگان را ناامید کرده است.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خاطر نشان کرد: در بحث قیمت گذاری خودرو نباید هیچ نهاد یا ارگانی دخالت کند و باید حاشیه بازار قیمت‌ها را تعیین کند و تنها نهادی که باید از این صنعت حمایت کند وزارت صنعت، معدن تجارت است که این وزارتخانه نیز نباید در بحث قیمت گذاری خودرو دخالتی داشته باشد.

به گزارش ایلنا، نجفی‌منش با اشاره به تعیین قیمت خودرو توسط شورای رقابت گفت: بعد از تعیین قیمت فشار به قطعه‌سازان برای کاهش قیمت قطعات افزایش یافت و باعث زیان‌دهی بیشتر واحد‌ها شد.

شایان ذکر است به تازگی دستورالعمل و آیین نامه اجرایی فروش خودرو از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یک طرح موازی در کنار دستورالعمل شورای رقابت تدوین شده است و به نظر می‌رسد این قصه سر دراز دارد.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!