دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۰۹ | ۱۳۹۲/۰۵/۱۰
بازار خودرو سکوت و دیگر هیچ!
۰۹:۰۹ | ۱۳۹۲/۰۵/۱۰
اجاره خودرو

بازار خودرو سکوت و دیگر هیچ!

پرشین خودرو: در شرایطی که تنها یک هفته به پایان ماه رمضان باقی مانده است، بازار خودرو همچنان در رکود به سر می‌برد و خبری از خرید و فروش نیست. فعالان بازار می‌گویند با توجه به ایام عزاداری و همچنین شب‌های قدر، این هفته بازار خودرو رکود بیشتری را نسبت به قبل تجربه کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، با این حال به نظر می‌رسد هفته آینده با توجه به نزدیک شدن تعطیلات عید فطر و همچنین آغاز دور جدید مسافرت‌های تابستانی، خرید و فروش خودرو کمی رونق بگیرد. هر چند بازار طی ماه رمضان در رکود بوده؛ اما قیمت‌ها تغییر خاصی نکرده‌اند و همچنان بالا مانده‌اند.

این «گرانی پایدار» از کمبود عرضه خودرو به بازار سرچشمه می‌گیرد و حالا هم که احتمال رونق گرفتن خرید و فروش می‌رود، بیم آن است که قیمت‌ها باز هم افزایش یابند.

در حال حاضر تیراژ خودروها بسیار پایین است و کارشناسان معتقدند با افزایش تقاضای خرید و کمبود عرضه، قیمت‌ها صعود خواهند کرد. این در حالی است که بیشتر خودروها در سه هفته گذشته (از ابتدای ماه رمضان تا به امروز) با تثبیت قیمت روبه‌رو بوده‌اند.

آرامش قیمتی در بازار خودرو

اما به بازار برویم و ببینیم اوضاع و احوال قیمت‌ها در هفته جاری به چه شکل بوده است. ابتدا از پرایدها که هنوز هم ارزان ترین خودروهای کشور به شمار می‌روند، شروع کنیم.

در حال حاضر مدل ۱۱۱ (هاچ بک) پراید ۱8 میلیون و 200 هزار تومان قیمت دارد که این موضوع از تثبیت آن حکایت می‌کند.

به نوشته دنیای اقتصاد، پراید مدل ۱۳۱ نیز که ثبات قیمت داشته، هم‌اکنون ۱6 میلیون و 7۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود. خبر می‌رسد که مدل ۱۳۲ پراید نیز قیمتی برابر با ۱6 میلیون و 300 هزار تومان دارد. این خودرو نیز مانند دیگر مدل‌های پراید، ثبات خود را حفظ کرده است.

از پراید که بگذریم، مگان هم در همان قیمت 88 میلیون تومان خود باقی مانده و تغییری را به خود نمی‌بیند. تندر - ۹۰ نیز در هیچ کدام از مدل‌های پارس خودرویی و ایران خودرویی خود تغییر قیمتی نداشته است. در حال حاضر تندر-90 در مدل ایران خودرویی اش قیمتی برابر با 34 میلیون و 500 هزار تومان دارد و در مدل پارس خودرویی خود نیز یک میلیون تومان گران تر به فروش می‌رسد.

از بازار تندر مدل E1 نیز خبر می‌رسد که این محصول قیمتی برابر با 32 میلیون و 500 هزار تومان دارد و این یعنی تغییری در قیمت آن طی هفته جاری رخ نداده است. تثبیت قیمت تندر و مگان در شرایطی است که اخبار ضد و نقیضی در مورد ماندن و رفتن رنو در ایران به گوش می‌رسد و گفته می‌شود تیراژ این دو محصول نیز کاهشی شدید را به خود می‌بیند.

تندر و مگان دو محصول شرکت رنو به حساب می‌آیند که اولی مشترکا در پارس خودرو و ایران خودرو به تولید می‌رسد و دومی تنها میهمان پارس خودرو است.

اما فعالان بازار در ادامه عنوان می‌کنند تیبا نیز با تغییر قیمتی روبه‌رو نبوده و در حال حاضر 20 میلیون تومان قیمت دارد. از بازار ماکسیما هم خبر می‌رسد این محصول با تثبیت قیمت روبه‌رو بوده و 116 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

همچنین نیسان تیانا هم در حال حاضر با قیمتی برابر با ۱47 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که هیچ تغییری نداشته است.

سوزوکی گرندویتارا نیز هم‌اکنون ۱32 میلیون تومان قیمت دارد و مزدا3 هم 119 میلیون تومان به فروش می‌رود، اما از بازار خبر می‌رسد که در حال حاضر پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز که تثبیت قیمت داشته، 35 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

در بین دیگر پژویی‌های ایران خودرو تیپ۶ این محصول هم در حال حاضر ۵۱ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و V9 هم با قیمتی برابر با ۵۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد. همچنین V8 نیز به عنوان مدل صندوقدار، اما دنده معمولی ۲۰۶، از قیمتی برابر با 38 میلیون و 500 هزار تومان برخوردار است.

V20 نیز به عنوان ساده‌ترین مدل صندوقدار ۲۰۶ در حال حاضر 34 میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود. همچنین پژو 206 تیپ 5 که افت و خیز قیمتی نداشته، هم‌اکنون 37 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

در بین دیگر مدل‌های پژو، هم‌اکنون پژو ۴۰۵ با قیمتی برابر با 27 میلیون تومان به فروش می‌رسد و مدل دوگانه‌سوز آن نیز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گران‌تر است. 405 در این هفته تغییر قیمت خاصی نداشته است، درست مثل سمند مدل LX که آن هم روزهای با ثباتی را در بازار خودرو می‌گذراند.

همچنین پژو پارس نیز در حال حاضر 35 میلیون تومان به فروش می‌رسد که این موضوع از ثبات قیمت پارس حکایت دارد. همچنین خبر می‌رسد رانا نیز در همان قیمت 32 میلیون و 500 هزار تومان خود باقی مانده و تغییری نکرده است. از بازار مزدا2 هم خبر می‌رسد که این خودرو همچنان 75 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بازار خودرو
نظر بینندگان
جمشید
vote
۱۴
vote
۱۳۹۲/۰۵/۱۰
چه ربطی به ماه رمضان داره مردم پول ندارند نه اینکه قبل از ماه رمضان بازار خیلی فعال بود لطفا" تحلیل های آبگوشتی نگذارید
!
!
!