چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۳ | ۱۳۹۲/۰۵/۲۰
در ۳ سال اخیر کامیونی وارد نشد
۱۰:۳۳ | ۱۳۹۲/۰۵/۲۰
اجاره خودرو
افندی زاده:

در ۳ سال اخیر کامیونی وارد نشد

پرشین خودرو: معاون وزیر راه و شهرسازی در واکنش به ادعای مدیرعامل ارس خودرو دیزل در خصوص پیشنهاد سازمان راهداری برای واردات کامیون دست دوم، گفت: واردات کامیون مصوبه دولت است و سازمان نقشی در این پروسه ندارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، شهریار افندی‌زاده افزود: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه شرکت‌های حمل‌ونقل می‌توانند درخواست واردات کامیون را به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ارائه کنند و این سازمان با توجه به شرایط مندرج در قانون مجوز لازم را صادر می‌کند.

وی با تاکید بر این‌که برای واردات کامیون تا عمر سه سال باید یک کامیون 25 ساله از ناوگان خارج شود، تصریح کرد: در آئین‌نامه اجرایی بند (هـ) ماده (163) قانون برنامه پنجم، وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونت راهبردی ریاست جمهوری، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان استاندارد، گمرک، پلیس و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دخیل بوده‌اند.

وی ادامه داد: بر این اساس فقط شرکت‌های حمل‌ونقل متقاضی می‌‌توانند با استفاده از آئین‌نامه مذکور نسبت به واردات کامیون‌های با عمر سه سال اقدام کنند.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به شرایط سخت واردات کامیون، گفت:‌ با توجه به این مسئله در سه سال اخیر یعنی از زمان ابلاغ این آئین‌نامه (سال 90) تاکنون هیچ شرکتی موفق به واردات کامیون نشده است.

به گزارش تسنیم، افندی‌زاده با تاکید بر این‌که هیچ مذاکره‌ای برای واردات کامیون با تولیدکنندگان نداشته‌ایم، افزود:‌ موضوع درخواست ما از تولیدکنندگان برای واردات کامیون‌های دست‌دوم صحت ندارد و بر اساس قانون فقط شرکت‌های حمل و نقلی می‌توانند در این زمینه اقدام کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
کامیون کارکرده
نظر بینندگان
!
!
!