جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۵ | ۱۳۹۲/۰۵/۲۰
واکنش پژویان به صحبت​های نعمت​زاده
۱۳:۴۵ | ۱۳۹۲/۰۵/۲۰
اجاره خودرو

واکنش پژویان به صحبت​های نعمت​زاده

پرشین خودرو: رئیس شورای رقابت با بیان اینکه بازار خودرو به هیچ عنوان غیرانحصاری نیست، گفت: تشخیص انحصاری یا غیرانحصاری بودن بازار خودرو با شورای رقابت است و وزارت صنعت نباید به این موضوع ورود پیدا کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، جمشید پژویان با اشاره به اینکه از اظهارات اخیر نعمت زاده وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در انحصاری نبودن بازار خودرو بسیار تعجب کرده‌ام، اظهار داشت: مطابق قانون تشخیص انحصاری بودن بازار خودرو بر عهده شورای رقابت است و بر همین اساس شورای رقابت می‌تواند با مکانیزم‌ها و ابزارهای خاص خود تشخیص دهد بازار کالایی رقابتی یا غیر رقابتی است.

وی ضمن تأکید بر اینکه شورای رقابت با تشخیص انحصاری بودن بازار کالایی اقدام به تعیین دستورالعمل قیمت گذاری‌ها خواهد نمود، افزود: این امر حتی در برنامه پنجم توسعه نیز قید و بازار خودرو انحصاری شناخته شده است.

رئیس شورای رقابت با اشاره به اینکه تشخیص انحصاری بودن بازار خودرو در چارچوب وظایف وزیر صنعت نیست، گفت: در کجای دنیا وزارت صنعت وارد مسائل قیمت گذاری و بازار می‌شود که در ایران این وزارتخانه خواستار ورود به این حوزه‌ها است.

پژویان اضافه کرد: امیدوار بودم با ورود آقای نعمت زاده به وزارت صنعت تا حدودی چارچوب‌های وظایف مشخص و اظهارات غیرتخصصی عنوان نشود که مطالب اخیری که از جانب ایشان در خصوص بازار خودرو عنوان شده، بسیار بنده را ناامید کرده است.

رئیس شورای رقابت با اشاره به اینکه تشخیص انحصاری یا غیرانحصاری بودن بازار خودرو با شورای رقابت است و وزارت صنعت نباید به هیچ عنوان به این موضوع ورود پیدا کند، گفت: وزیر پیشنهادی صنعت در اظهارات خود غیرتخصصی عمل کرده است.

وی به تسنیم گفت: وزیر پیشنهادی صنعت دولت یازدهم به جای بیان نظرات غیر کارشناسی باید تمام تلاش خود را برای تدوین نقشه راه صنعت معطوف کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
reza
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۸/۰۹
یکی نیست بگه شما خودت این همه مدت چکار کردی.دلت خوشه با این شورایه فراغتتون.وزیرمون هم واقعا کاره زشتی کرد.معلوم نیست وزیر برای مردمه یا وزیر برای ثروتمندا
علی
vote
۳
vote
۱۳۹۲/۰۵/۲۰
این آقای پژویان هم دیگه شورش را در آورده و خیلی راحت به همه توهین میکنه .... نه بزرگ و کوچیک حالیش میشه و نه .....! معلوم نیست پشتش به کجا گرمه؟!
گوسفند سرگردان
vote
۲
vote
۱۳۹۲/۰۵/۲۰
.......زحمات و دخالتهای شمارو هم دیدیم چی شد.........
reza
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۵/۲۰
درود بر شما اقای پژویان
!
!
!