پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۰۱ | ۱۳۸۹/۱۲/۱۲
ارسال گزارش کیفی خودروها به مجلس
۰۹:۰۱ | ۱۳۸۹/۱۲/۱۲
اجاره خودرو

ارسال گزارش کیفی خودروها به مجلس

پرشین خودرو: اگرچه با تاخیری چند ماهه، اما خودروسازان بالاخره گزارش مربوط به روند ارتقای کیفیت محصولات خود را تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارسال کردند.

به گزارش «پرشین خودرو»، به گفته دبیر انجمن خودروسازان، این گزارش توسط دفتر خودرو وزارت صنایع به مجلس ارسال شده و در اختیار کمیسیون صنایع مجلس قرار گرفته است.

این موضوع در شرایطی است که خودروسازان باید طبق مصوبه خرداد ماه مجلس، گزارش مربوط به روند ارتقای کیفیت محصولات خود را سه ماه بعد در اختیار نمایندگان قرار می‌دانند، اما با حدود هشت ماه تاخیر اقدام به ارسال گزارش موردنظر کردند.

در واقع اگر شرکت‌های خودروساز داخلی مطابق مصوبه مجلس پیش می‌رفتند، می‌بایست تاکنون حداقل دو گزارش را در مورد روند ارتقای کیفی به نمایندگان می‌دادند.

ظاهرا همین گزارش نیز با پیگیری کمیسیون صنایع ارسال شده و این کمیسیون در چند نوبت اقدام به تذکر و نامه نگاری بابت ارائه گزارش کیفی خودروها کرده است.

ماجرای گزارش ارتقای کیفی خودروها، به اوایل امسال و افزایش تعرفه واردات خودرو برمی‌گردد.

نمایندگان مجلس اگرچه ابتدا در بررسی لایحه بودجه 89، 20 درصد از تعرفه واردات خودرو را کم کردند، اما اوایل امسال این مصوبه را لغو و تعرفه واردات خودرو دوباره به همان 90 درصد بازگشت.

این موضوع در شرایطی بود که نمایندگان در ازای افزایش تعرفه، قانونی تحت عنوان «ارتقای کیفیت خودروهای داخلی» را به تصویب رسانده و خودروسازان را ملزم کردند به ازای افزایش تعرفه، کیفیت محصولات خود را ارتقا دهند.

طبق این قانون، خودروسازان می‌بایست هر سه ماه یکبار گزارشی از روند ارتقای کیفی محصولات را در اختیار مجلس قرار بدهند، تا نمایندگان بر روند رشد کیفی خودروها نظارت لازم را اعمال کنند.با این حال، خودروسازان در اولین مرحله، گزارش کیفی خود را حدود هشت ماه دیرتر به مجلس ارسال کردند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!