شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۱ | ۱۳۸۹/۱۲/۱۴
بازار جهانی خودرو تازه نفس شد
۱۲:۵۱ | ۱۳۸۹/۱۲/۱۴
اجاره خودرو

بازار جهانی خودرو تازه نفس شد

پرشین خودرو: فروش شركت خودروسازی كرایسلر آمریكا در دومین ماه سال جاری میلادی 12 درصد افزایش یافت.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، سرجیو مارچیونه، مدیرعامل شركت خودروسازی فیات ایتالیا كه در عین حال اداره‌ی شركت كرایسلر را نیز بر عهده دارد، گفت: فروش كرایسلر در ماه قبل به 128 هزار و 321 دستگاه رسید.

همچنین فروش دو ماهه‌ی این شركت با افزایش 14 درصدی به 229 هزار و 787 دستگاه رسید. این در حالی است كه رشد فروش كرایسلر در مدت زمان مشابه در سال قبل به 32 درصد رسیده بود. یعنی عرضه‌ی مدلهای جدید از سوی شركت كرایسلر نتوانست باعث افزایش نرخ رشد فروش این شركت شود.

ری‌فاینانس بدهیهای كرایسلر

در خبری دیگر منابع آگاه اعلام كردند كه گروه خودروسازی كرایسلر مذاكرات خود را با چند بانك را برای ری‌فاینانس هفت میلیارد دلار از بدهیهای خود آغاز كرده است. كرایسلر بیش از هفت میلیارد دلار به دولتهای آمریكا و كانادا بدهی دارد.

افزایش تولید و فروش خودرو در برزیل

در خبری دیگر انجمن خودروسازان برزیل اعلام كرد كه تولید خودرو در این كشور در فوریه امسال نسبت به ماه ژانویه 18.7 درصد افزایش یافته است. این كشور اروپای لاتین در دومین ماه امسال 310 هزار و 700 دستگاه خودروی سواری و كامیون تولید كرد كه 24 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال قبل بود. فروش خودرو در این كشور نیز با افزایش 12 درصدی به 274 هزار و 200 دستگاه رسید.

بازار داغ خودروهای برقی

همچنین شركت خودروسازی گمنام كودای آمریكا اعلام كرد كه قصد دارد تا سال 2015 میلادی بیش از 50 هزار دستگاه خودروی برقی عمدتا در آمریكا بفروشد.

فیل مورتای، مدیرعامل این شركت به خبرنگاران گفت: ‌كودا مانند شركتهای تسلا موتورز و فیسكر یكی از چند شركت خودروساز است كه وارد عرصه‌ی تولید انبوه خودروهای برقی شده است. حوزه‌ای كه خودروسازان بزرگی مانند نیسان، جنرال‌موتورز و تویوتا در آن حضور فعالی دارند.

كودا در حال ساخت نخستین خودروی برقی خود با مشاركت شركت چینی هیفی است. از نیمه‌ی دوم امسال فروش این خودرو برقی در آمریكا آغاز می‌شود.

افزایش تولید تویوتا در تایلند

در خبری دیگر اعلام شد كه تویوتا قصد دارد تولید خود را در تایلند در سال جاری میلادی تا 10 درصد افزایش داده و به 700 هزار دستگاه برساند. تویوتا دسامبر سال قبل اعلام كرد 310 میلیون دلار روی افزایش تولید جهانی خودروهای چند منظوره خود در كشورهای تایلند و آرژانتین سرمایه‌گذاری می‌كند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!