جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۶ | ۱۳۸۹/۱۲/۱۵
ایران دومین بازار خودرو پژو می شود
۱۱:۵۶ | ۱۳۸۹/۱۲/۱۵
اجاره خودرو

ایران دومین بازار خودرو پژو می شود

پرشین خودرو: نشریه فرانسوی لا تریبون اعلام كرد: ایران به دومین بازار فروش خودرو پژو در دنیا تبدیل می شود.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی این نشریه اقتصادی روز یكشنبه نوشت: فروش 500 هزار دستگاه خودور پژو در سال جاری میلادی در ایران، این كشور را پس از فرانسه به دومین بازار فروش پژو در دنیا تبدیل خواهد كرد.

ژان فیلیپ امپراتو مدیر فعالیت های بین المللی شركت پژو در مصاحبه با لا تریبون خبر احتمال فروش 500 هزار دستگاه پژو در ایران را در سال جاری میلادی، تایید كرد.

این گزارش حاكی است در سال گذشته میلادی، 467 هزار دستگاه پژو در ایران به فروش رسید، این در حالی است كه آمار فروش این خودرو در سال قبل از آن 365 هزار دستگاه اعلام شده بود كه این خود از افزایش حدود 30 درصدی فروش پژو در بازار محلی در سال گذشته میلادی خبر می دهد.

در واقع، شركت پژو میراث دار توافقاتی است كه قبل از انقلاب میان یك شركت وابسته به كمپانی خودرو سازی كرایسلر و شركت داخلی ایران خودرو صورت گرفت. درسال 1345 قراردادی بین شركت ایران خودرو و تالبوت در مورد مونتاژ و ساخت خودروی پیكان كه نام انگلیسی آن هیلمن بود، بسته شد و آخرین مدل پیكان كه تولید آن در ایران از سال 1359 آغاز شد، طرحی معروف از كرایسلر است.

بتدریج پژو 405 فرانسوی جایگزین خودرو پیكان شد كه اخیرا تولید آن متوقف شده است. پس از آن نیز فروش خودروی كوچك پژو 206 كه با طراحی چهار در و صندوق عقب، شكلی محلی به خود گرفت، افزایش یافت.

در این گزارش آمده است: طرف فرانسوی از نظر اقتصادی و صنعتی در تولید پژو 405 در ایران دخالت نداشت و تنها قطعات این خودرو را برای مونتاژ تحت لیسانس خود، برای ایران تامین می كرد. این امر سبب شد تا این مدل پژو صددرصد تولید ایران محسوب شود؛ همانطور كه 60 تا 80 درصد خودرو 206 نیز تولید داخل است. این امر سبب شده است كه حجم بالای فروش پژو در ایران تنها 1.5 تا 2 درصد از حجم معاملات گروه خودروسازی پی اس ای (پژو - سیتروئن) را تشكیل دهد.

این گزارش حاكی است پژو یك تیم كوچك 15 نفری را به ارتباط با ایران اختصاص داده است.

ژان فیلیپ امپراتو محتاطانه اعلام كرد: نباید كشوری را كه در آن مستقر شده ایم، ترك كنیم. ما در تدارك آینده هستیم.

شركت پژو در نظر دارد مدل جدید صندوقدار جمع و جوری را كه ویژه كشورهای دارای اقتصادهای نوظهور آماده كرده است، جایگزین پژو 405 كند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!