چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
مصوبه واردات خودرو به کیش تغییر کرد
۱۲:۳۹ | ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
ایرانسل2

مصوبه واردات خودرو به کیش تغییر کرد

پرشین خودرو: رئیس سرویس ارزیابی گمرک سازمان منطقه آزاد کیش تغییرات مصوبه واردات خودرو و نوسانات بازار ارز را عامل اصلی کاهش خودروهای لوکس به جزیره کیش عنوان کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمود دشتی در مورد وضعیت واردات خودروهای لوکس و گران قیمت به جزیره کیش بیان داشت: با تغییرات مصوبه واردات خودرو به منطقه آزاد کیش سقف خودروهای وارداتی (تعویضی) جایگزین خودروهای از رده خارج از 14 هزار دلار به 12 هزار دلار و مدت زمان کارکرد از 10 سال به 12 سال افزایش یافت.

وی عنوان کرد: همچنین نوسانات ارز و افزایش قیمت خودروهای لوکس در کشور واردات خودرو از هر ماه 300 تا 400 خودرو که یک روند معمولی و عادی در سالهای گذشته بود را به هر شش ماه 300 خودرو کاهش داده است.

رئیس سرویس ارزیابی گمرک سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه 10 تا 15 درصد از واردات خودروها را اتومبیل های شش و هشت سیلندر تشکیل می دهند، اظهارداشت: خودروهای وارداتی به منطقه آزاد کیش ساخت کشور امریکا و کشورهای اروپایی و آسیایی هستند.

وی با بیان اینکه اکثر خودروهای وارداتی چهار سیلندر هستند، خاطرنشان کرد: با تغییرات مصوبه جدید از ابتدای سال 1392 شاهد افزایش قیمت انواع خودروهای جدید و قدیم بودیم و این تغییرات طبعا کاهش بی سابقه واردات خودرو را نیز به جزیره کیش بدنبال داشته است.

وی کاهش قدرت خرید مردم را یکی دیگر از دلایل کاهش بی سابقه خودرو های وارداتی به ویژه گرانقیمت به کیش عنوان کرد.

دشتی با اشاره به شرایط عوارض پرداختی برای خودروهای وارداتی در کیش بیان داشت: مینی بوس و اتوبوس در واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره برداری معتبر و خودروهای سواری با ارزش زیر 18 هزار دلار و پلاک تعویضی ها از پرداخت عوارض معاف هستند اما به خودروهای سواری وارداتی به منطقه آزاد کیش با ارزش 18 هزار دلار به بالا مبلغ 40 میلیون ریال عوارض تعلق خواهد گرفت.

دشتی واردات خودرو های سنگین راهسازی، ساختمانی شامل کامیون، بولدوزر، گریدر، لودر، بیل مکانیکی، جرثقیل و لیفتراک برای واحدهای صنعتی بدون اخذ عوارض ترخیص خواهند شد و به واحدهای غیر صنعتی نیز مدل سال تنها یک درصد عوارض تعلق می گیرد و زیر مدل سال پنج درصد خواهد بود و به خودروهای وانت تک کابین 45 درصد و دو کابین 50 درصد عوارض تعلق خواهد گرفت.

به گزارش مهر، کلیه مصوبات گمرکی واردات به جزیره کیش توسط هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش به تصویب می رسد و واردات خودروهای با موارد استثنایی مانند زیر مدل سال با ارزش پنج هزار دلار با تائید مدیریت بازرگانی سازمان منطقه آزاد کیش بلامانع است.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!