سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۵ | ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
طنز: مرگ بر لاستیک چینی!
۱۰:۰۵ | ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
اجاره خودرو

طنز: مرگ بر لاستیک چینی!

پرشین خودرو: بنا به گزارش خبرنگار ما از واحد غیرمرکزی خبر، جمعی از خواهران و برادران، با اجتماع در برابر ساختمان وزارت بازرگانی، خواستار برخورد قاطعانه دولت با لاستیک‌های چینی وارد شده و حرکت در جهت کاهش حجم واردات آنها شدند.

به گزارش «پرشین خودرو»، جام جم در ستون بزن در رو خود نوشت: این گروه های خودجوش، ضمن سر دادن شعارهایی همچون: «مرگ بر لاستیک چینی/ یا مرگ با لاستیک چینی؟»، «محصول چینی بد / لاستیکشم بترکد»، «لاستیک ارزان قیمت / آخر بگو چه قیمت؟» و... ترکیدن لاستیک جلوی اتوبوس فاجعه آفرین اخیر درجاده تهران ـ قم را بشدت محکوم کردند.

از خواب می پرم و گیجم که خواب می دیدم یا بین خواب و بیداری بودم. از این که سرم روی روزنامه افتاده، می فهمم که برای چند دقیقه ای احتمالا خواب چشمانم را درربوده است.

با مشاهده مطلب مقابلم در روزنامه، یادم می آید که قبل از چرت قیلوله، داشتم خبر ضایعه اسفناک ترکیدن لاستیک اتوبوس مسیر تهران ـ قم را می خواندم.

بسته پیشنهادی: حادثه تلخ از بین رفتن عده ای مسافر، هواپیما و اتوبوس ندارد که اگر هواپیما بود، همه جراید تا چند روز، خبر هولناک سقوط آن را بنویسند و اصطلاحا روی آن مانور خبری و تحلیلی و گزارشی دهند؛ بلکه در حد اتوبوس و مینی بوس و حتی یک پراید کوچک هم باید تمامی جامعه و علی الخصوص اصحاب قلم و رسانه، از خود واکنش نشان بدهند.

حتی این حقیر طنزنویس هم؛ منتها به سبک و سیاق خود و شیوه زبانی و بیانی خاصی که دارد و گاه با یک لبخند تلخ درونی همراه است. فلذا در ارتباط با این حادثه تلخ ترکیدن لاستیک اتوبوس اخیر نیز عرایضی دارم که با بغضی در گلو و در همان قالب ثابت بسته پیشنهادی خودمان عرض می کنم:

1ـ لاستیک برچینی: لاستیک های چینی اگر نامرغوب تشخیص داده شدند، هرچه سریع تر از رده خارج شوند. بدون کمترین رودربایستی با چینی های چشم نازک یا واردکنندگان دلسوزی که بدون کمترین چشمداشت مالی(!) و صرفا در راستای پیشرفت صنعت لاستیک سازی داخلی، اقدام به این کار خیر(!) می کنند و روزگار می گذرانند. حالا خرج زندگی شان را هم بالاخره از یک جایی درمی آورند. دهان باز بی روزی نماند!

2ـ گشت نامحسوس: همان که در عالم خواب و در قطعنامه پایانی اجتماع عده ای از عزیزان خودجوش که جان انسان ها برایشان ارزش دارد، به آن اشاره شده بود؛ یعنی راه اندازی گشت های نامحسوس کشف و شناسایی لاستیک های چینی نامرغوب و ارشاد رانندگان و دارندگان آنها که لاستیک بهتر و مطمئن تری زیر خودرو خود بیندازند. بخصوص در خودروهایی که باید حافظ جان عده زیادی باشند. و خودشان نیز معمولا در بالاسر صندلی خودشان این نوشته را نصب می کنند که: «ما مسئول جان شما هستیم، نه کار شما».

با این امید که این نوشته، جنبه رفع مسئولیت از راننده نداشته باشد که یعنی ما کاری به شما نداریم که بموقع به کار خود برسید یا بر اثر دیر حرکت کردن یا توقف های طولانی مدت ما، به کارتان نرسید. به ماچه؟!...

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
لاستیک چینی
نظر بینندگان
!
!
!