دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۳ | ۱۳۹۲/۰۶/۲۷
ارائه کارت مترو به دانشجویان و دانش​آموزان
۱۳:۲۳ | ۱۳۹۲/۰۶/۲۷
اجاره خودرو

ارائه کارت مترو به دانشجویان و دانش​آموزان

پرشین خودرو: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه از وضعیت سرویس مدارس رضایت زیادی نداریم، گفت: برای سال تحصیلی 92-93 سرویس‌های اختصاصی ویژه مدارس که ویژگی‌های یک سرویس مطلوب و استاندارد را خواهند داشت به کار خواهیم گرفت.

به گزارش «پرشین خودرو»، سیدجعفر تشکری‌هاشمی در جلسه ستاد استقبال مهر که با حضور نمایندگان و مسئولان بخش‌های مختلف حوزه خدمات شهری و ترافیکی برگزار شد، گفت: تمام دستگاه‌های امدادی از اول مهرماه بر اساس نقشه حوادث شهر تهران در سطح شهر مستقر خواهند شد و نیروهای اورژانس،‌امدادخودرو، آتش نشانی در نقاطی که مشکلات بیشتری بر اساس گزارش‌ها اعلام شده برای کاهش رسیدگی به حوادث دور از انسداد ترافیکی در این نقاط مستقر می شوند.

وی گفت: به همه مدارس شهر تهران در مناطق 22 گانه اعلام شده که محوطه مدرسه را بازدید میدانی داشته باشند و چنانچه داخل یا بیرون مدرسه نیاز به ایمن سازی دارد،‌ آنرا هرچه سریعتر به دستگاه متولی اعلام کنند تا رسیدگی شود.

مهر امسال شهر از همیشه هوشمندتر می‌شود

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: با شروع سال تحصیلی تجهیزات جدیدی برای هوشمندسازی شهر به کار گرفته می‌شود که برخی از این تجهیزات برای نخستین بار در شهر به کار گرفته می‌شود.

تشکری هاشمی با بیان اینکه از مهر امسال شهر از همیشه هوشمندتر می‌شود، گفت: تجهیزات هوشمند به کمک مدیریت شهری از جمله کنترل بزرگرراه‌ها، نظارت بر حوادث و جریانات ترافیکی خواهد آمد و تعداد دوربین‌های کنترل سرعت به 131 دوربین افزایش خواهد یافت که بیشترین دوربین‌ها در ورودی خروجی و تقاطع‌های شهر نصب می‌شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از وضعیت سرویس مدارس با اشاره به اینکه از وضعیت این سرویس‌ها رضایت زیادی نداریم اظهار کرد: تاکسی‌های فعلی حتی برای شهروندان نیز مناسب نیستند چه برسد برای سرویس مدارس اما برای سال تحصیلی آینده سرویس‌های اختصاص ویژه مدارس که ویژگی‌های یک سرویس مطلوب و استاندارد را دارد به کار خواهیم گرفت و تلاش می‌کنیم با همکاری دستگاه‌های مرتبط این اقدام انجام شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه استقرار دولت یازدهم کامل شده انتظار می‌رود در حوزه مسائل مدیریت شهری به کمک ما بیایند تا بتوانیم در حوزه خدمات رسانی ناوگان حمل و نقل شهری از جمله مترو، تاکسی و اتوبوسرانی خدمات مناسبتری را به شهروندان ارائه دهیم.

تشکری هاشمی اظهار کرد: علیرغم اینکه در سالهای گذشته نیز بحث بودجه حمل و نقل مورد تاکید بود اما مورد توجه واقع نمی‌شد اما از دولت‌های جدید انتظار داریم با تخصیص به موقع اعتبارات بودجه 90 به کمک ناوگان حمل و نقل شهری بیایند تا بتوانیم مدیریت شهری بهتری داشته باشیم و خدمات شهری دچار اختلال نشود.

وی همچنین مشارکت شهروندان از جمله والدین را مهمترین مولفه کاهش مشکلات شهری به ویژه ترافیک سطح شهر در روزهای نخستین بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی عنوان کرد و گفت:‌به اعتقاد ما نقش مردم در کاهش این مشکلات نقش کلیدی است به ویژه والدین نباید در هنگام مراجعه برای رساندن و بازگرداندن فرزندان خود به مدارس باعث انسداد ترافیکی در خیابان‌ها شوند.

تشکری هاشمی همچنین تاکید کرد: با توجه به قانون راهنمایی و رانندگی در تصادفات مالی انسداد نکردن معابر نکته مهم و اساسی در کاهش بار ترافیکی است و نباید به خاطر تصادفات مالی رانندگان راه را سد کنند.

وی همچنین تاکید کرد: خانواده‌ها یک هفته قبل از سال تحصیلی با رانندگان سرویس مدرسه فرزند خود تماس گرفته و نشانی مسیرها را هماهنگ کنند تا نیازی به حضور آنها برای رساندن فرزندان خود به مدارس نباشد.

ارائه کارت سالانه مترو با تخفیف ویژه برای دانش آموزان و دانشجویان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران همچنین در ارتباط با کارت بلیت‌های سالانه، گفت: طرحی را در دست رسیدگی و آمادگی داریم که شاید به اول مهر نرسد اما در ماه‌های بعدی ادامه خواهد داشت و برای برخی از اقشار جامعه که باید از حمایت‌های ویژه برخوردار شوند این کارت‌ها با تخفیف ویژه برای آنها در نظر گرفته خواهد شد که دانش آموزان و دانشجویان بخشی از این اقشار هستند.

وی تاکید کرد: بر اساس مقرراتی که وضع شده سرویس مدرسه بیش از پنج سال عمر نخواهد داشت همچنین به سرویس‌های مدارس بدون بیمه و معاینه فنی اجازه تردد و فعالیت داده نخواهد شد ضمن آنکه باید آموزش‌های لازم را قبل از آغاز سال تحصیلی دریافت کرده باشند و برچسب سرویس مدارس نیز باید در محل‌های مناسب که از سوی راهور اعلام شده نصب شود.

به گفته تشکری هاشمی سرویس‌های ون علاوه بر راننده حضور یک نیروی کمکی برای ارائه خدمات به دانش آموزان الزامی است و این نیروی کمکی برای این سرویس‌ها در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: چنانچه در طول سال تحصیلی والدین از خودروها نارضایتی داشته باشند آنرا اعلام کنند تا در سریعترین زمان به آنها رسیدگی شود.

وی ادامه دد: امسال همچنین برای کودکان استثنایی خدمات ویژه حمل و نقل شهری در نظر گرفته شده چرا که وظیفه ماست بخشی از زندگی آنها که ایاب و ذهاب قسمت مهمی از آن را تشکیل می‌دهد برایشان تسهیل شود.

به گزارش ایسنا، تشکری هاشمی از شرکت توزیع برق نیز خواست در نیمه دوم سال برای معابری که نیاز به روشنایی دارند و محل تردد دانش‌آموزان و دانشجویان است روشنایی لازم را تامین کنند، چرا که در برخی از این معابر روشنایی کافی و مناسب وجود ندارد.

وی همچنین از سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌ها نیز درخواست کرد با مجموعه حمل‌ونقل ترافیکی برای ارتقای انضباط ترافیکی شهر مشارکت جدی داشته باشند و خود مردم باید برای مدیریت بهتر شهر به همکاری پلیس بیایند تا شهری که شایسته آنهاست به صورت منضبط اداره شود.

تشکری هاشمی همچنین گفت:‌در روز اول مهر گزارشات لحظه به لحظه تمام وضعیت شهر تهران در بخش حمل و نقل و سایر بخشهای مرتبط به اطلاع رسانه‌ها خواهد رسید.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!