جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۴ | ۱۳۹۲/۰۶/۳۰
فروش رنو به ایران بازهم کاهش یافت
۰۹:۵۴ | ۱۳۹۲/۰۶/۳۰
گرندکس

فروش رنو به ایران بازهم کاهش یافت

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی رنوی فرانسه در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد فروش جهانی این شرکت در ۸ ماه نخست سال ۲۰۱۳ با کاهش یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شد و به ۱.۷۰۱ میلیون دستگاه رسید.

به گزارش «پرشین خودرو»، بر اساس این گزارش فروش رنو به ایران طی ۸ ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۶.۱ درصد کاهش داشته و به ۳۰ هزار و ۵۳۲ دستگاه رسیده است. رنو در ۸ ماه نخست سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۶۹ هزار ۵۰۹ دستگاه از محصولات خود را به ایران فروخته بود.

فروش رنو به ایران در ماه اوت ۲۰۱۳ تنها ۷۰۰ دستگاه گزارش شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریبا یک هشتم و نسبت به ماه قبل از آن بیش از نصف شده است.

میزان فروش محصولات رنو به ایران طی ماه های ژانویه تا اوت ۲۰۱۳ به ترتیب ۳ هزار و ۶۱۵ دستگاه، ۷ هزار و ۸۵ دستگاه، ۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه، ۴ هزار و ۲ دستگاه، ۲ هزار و ۵۸۰ دستگاه، ۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه، یک هزار و ۷۵۰ دستگاه،‌ و ۷۰۰ دستگاه بوده است.

پیش از اجرای تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران که از اول جولای ۲۰۱۲ به اجرا گذاشته شد فروش رنو به ایران به طور متوسط ۹ تا ۱۰ هزار دستگاه در ماه بود.

خودروی لوگان پرفروش‌ترین محصول این شرکت در ایران است که با نام ال ۹۰ و به صورت سی‌کی‌دی در این کشور تولید می‌شود.

به گزارش تسنیم، این شرکت فرانسوی در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۹۳ هزار و ۶۲۶ دستگاه خودرو در ایران به فروش رسانده بود که این رقم در سال ۲۰۱۲ با افزایش ۶.۷ درصدی به ۱۰۰ هزار و ۷۸۳ دستگاه رسید.

فروش جهانی رنو در ماه اوت سال جاری میلادی نیز با رشد ۰.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۸۰ هزار و ۵۹۰ دستگاه رسیده است.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!