سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۶ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
سهمیه بنزین جانبازان چه شد؟
۰۹:۴۶ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
اجاره خودرو

سهمیه بنزین جانبازان چه شد؟

پرشین خودرو: در حالی که در نخستین دقایق بامداد تمامی سهمیه‌های تعیین شده بنزین در مهرماه به کارت های هوشمند سوخت واریز شد اما خبری از سهمیه ویژه جانبازان و معلولان نیست.

به گزارش «پرشین خودرو»، در ماه‌های پایانی سال گذشته در حالی که پس از گذشت بیش از 2 سال از آغاز اجرای فاز اول هدفمندی یارانه ها هنوز وضعیت سوخت جانبازان و معلولان شفاف نشده بود، رئیس جمهور وقت دستوری ویژه برای بررسی این موضوع صادر کرد.

پیرو دستور ویژه ریاست جمهوری و پس از گذر از مراحل بررسی نهادهای مربوطه، تخصیص 200 هزار لیتر سهمیه بنزین ویژه برای جانبازان و 50 هزار لیتر سهمیه بنزین ویژه برای معلولان به صورت روزانه به تصویب رسید.

قرار بود از ابتدای خردادماه تخصیص این سهمیه صورت گیرد اما شارژ سهمیه ویژه در کارت‌های سوخت معلولان و جانبازان پشت سیستم بروکراسی اداری معطل ماند.

خردادماه سال جاری پیگیری‌های خبرنگار تسنیم (خبر، مصاحبه) از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، سازمان بهزیستی و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از گذراندن مراحل نهایی برنامه‌ریزی در خصوص چگونگی تخصیص این سهمیه ویژه حکایت داشت.

دو سناریوی پیش بینی شده برای تخصیص سهمیه ویژه سوخت معلولان و جانبازان بدین صورت بود که یا کارت‌های ویژه‌ای برای استفاده از این سهمیه در اختیار آنها قرار می‌گیرد و یا این سهمیه به‌صورت جبران مابه التفاوت هزینه سوخت اعمال می‌شود تا اینکه این سناریو در هفته پایانی تیرماه نهایی شد تا پرداخت این سهمیه ویژه سوخت به صورت پرداخت یارانه ویژه نقدی صورت گیرد.

نهایی شدن سناریوی تخصیص سهمیه های ویژه سوخت جانبازان و معلولان نیز منجر به اجرایی شدن آن نشد تا اینکه علی ربیعی - معاون ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت کشور - پایان مرداد در گفت‌وگو با تسنیم از ارسال نامه به دفتر رئیس‌جمهور برای تعیین تکلیف سهمیه ویژه سوخت جانبازان خبر داد.

این گفته ربیعی نشان از این داشت که تأمین منابع مالی برای اجرای مصوبه دولت دهم نیازمند ابلاغ مصوبه ای از سوی ریاست جمهوری دولت یازدهم دارد.

پیگیری های خبرنگار تسنیم حاکی از این است که نهایی نشدن تعیین تکلیف این سهمیه سوخت در آغاز هفتمین ماه از سال 92 از عدم پاسخ دفتر رئیس جمهور به نامه ارسالی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور ناشی می شود.

قرار است اعمال این سهمیه‌ها پس از نهایی شدن سناریوی تخصیص آن از سوی سازمان بهزیستی برای معلولان و بنیاد شهید برای جانبازان اجرایی شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سهمیه بنزین
نظر بینندگان
!
!
!