چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۳ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
شرکت پخش: مصرف بنزین طبیعی است
۱۱:۳۳ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
اجاره خودرو

شرکت پخش: مصرف بنزین طبیعی است

پرشین خودرو: متوسط مصرف بنزین و گازوئیل ایران در هفته پایانی تابستان سالجاری از مرز 183 میلیون لیتر در روز گذشت، با این وجود مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی این رشد افسارگسیخته مصرف سوخت را طبیعی اعلام می‌کنند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از مهر، متوسط مصرف بنزین و گازوئیل ایران از ابتدای سالجاری تاکنون با افزایش مصرفی غیر طبیعی همراه بوده است به طوری‌که بر خلاف پیش بینی رشد 5 درصدی مصرف بنزین و گازوئیل، اما تقاضا برای این دو فرآورده استراتژیک نفتی با رشدی 7 تا 9 درصدی همراه شده است.

گزارش‌های رسمی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران حاکی از آن است که متوسط مصرف مجموع بنزین و گازوئیل یاران در هفته پایانی تابستان سالجاری از مرز 183 میلیون لیتر در روز عبور کرده است.

در این بین، مسئولان این مجموعه نفتی این میزان مصرف روزانه بنزین و گازوئیل در کشور را طبیعی عنوان کرده و تاکید می کنند: بنزین به میزان کافی در انبارهای نفتی ذخیره سازی شده است.

همزمان با اطمینان بخشی شرکت ملی پخش فراورده های نفیت نسبت به کافش بودن میزان بنزین و گازوئیل، وزارت نفت نسبت به کمبود شدید این دو فرآورده نفتی به ویژه برای فصول سرد سال اظهار نگرانی کرده و حتی مذاکراتی به منظور از سرگیری واردات بنزین آغاز شده است.

آمارها نشان می‌دهد که در متوسط مصرف روزانه بنزین کشور در روزهای پایانی فصل تابستان سالجاری با افزایش مجدد نسبت به هفته ما قبل آن به ٧٤ میلیون و ٦٥٠ هزار لیتر در روز رسیده است.

از این رو با احتساب متوسط مصرف روزانه بیش از 3.3 میلیون لیتر بنزین سوپر، در مجموع در هفته پایانی تابستان حدود 78 میلیون لیتر بنزین معمولی و سوپر در کشور دود شده است.

از سوی دیگر، مجموع مصرف بنزین پایتخت هم درهفته منتهی به ٣٠ شهریور به ٨٦ میلیون و ٥٠٠ هزار لیتر رسید که از مصرف روزانه نزدیک به ١١ میلیون لیتر دربازه زمانی ٢٣ تا ٣٠ شهریور حکایت دارد.

همزمان با افزایش مصرف بنزین، مصرف گازوئیل هم در این مدت با افزایش همراه بوده است به طوری‌که متوسط مصرف این فرآورده پرطرفدار نفتی در هفته پایانی شهریور به بیش از ١٠٥ میلیون و ٢٥٠ هزار لیتر در روز رسیده است.

در مجموع در هفته پایانی تابستان سالجاری متوسط مصرف مجموع بنزین و گازوئیل ایران از مرز 183 میلیون لیتر در روز عبور کرده است که یک رکورد جدید مصرف سوخت پس از اجرای فاز اول قانون هدفمندی یارانه‌ها است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مصرف بنزین
نظر بینندگان
!
!
!