دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۵ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
راهکار حل مشکل افزایش مصرف بنزین
۱۲:۲۵ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
اجاره خودرو

راهکار حل مشکل افزایش مصرف بنزین

پرشین خودرو: متوسط مصرف بنزین در حالی در روزهای اخیر از مرز 74 میلیون لیتر در روز عبور کرد که وزیر نفت برای حل مشکل افزایش مصرف نبزین سه راه‌کار ارائه داده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، در هفته گذشته مجموع مصرف بنزین کل کشور 522.2 میلیون لیتر بود که نسبت به هفته پیش از آن نشان‌دهنده‌ی رشد 1.2 درصدی است.

متوسط مصرف بنزین در بین روزهای 23 تا 29 شهریورماه 74 میلیون و 600 هزار لیتر بود که 28 شهریور‌ماه با مصرف 80 میلیون و 900 هزار لیتر بیشترین حجم مصرف و 29 شهریور‌ماه با 65 میلیون و 900 هزار لیتر کمترین حجم مصرف را به خود اختصاص دادند.

از مجموع 522 میلیون و 200 هزار لیتر بنزین مصرف‌ شده در هفته گذشته تنها 22 میلیون و 900 هزار لیتر آن مربوط به بنزین سوپر بود که طبق آمار با متوسط مصرف روزانه سه میلیون و 200 هزار لیتر نسبت به هفته پیش از آن 1.5 درصد کاهش نشان می‌دهد.

در هفته پایانی شهریورماه نیز تهرانی‌ها در مجموع 85میلیون و 500 هزار لیتر بنزین مصرف کردند که با متوسط مصرف 12 میلیون و 200 هزار لیتر نسبت به هفته سوم شهریورماه افزایش 16 درصدی را نشان می‌دهد.

راهکارهای حل مشکل افزایش مصرف بنزین

به گزارش ایسنا، متوسط تولید روزانه بنزین در پالایشگاه‌های نفت و واحدهای پتروشیمی بین 64 تا 65 میلیون لیتر در روز است که از این رقم شش تا هفت ملیون لیتر آن بنزین پایه است که در واحدهای پتروشیمی تولید می شود. بر این اساس متوسط مصرف بنزین 10 میلیون لیتر بیشتر از متوسط تولید روزانه بنزین در کشور است.

افزایش مصرف بنزین در روزهای اخیر در حالی است که وزیر نفت از احتمال واردات بنزین خبر داده است البته یکی دیگر از راه‌های وزیر نفت برای کاهش مصرف بنزین افزایش تعداد جایگاه های سی.ان.جی در کشور است.

در حال حاضر با وجود بیش از دو هزار جایگاه عرضه کننده گاز طبیعی، مصرف سی.ان.جی در کشور حدود 19 میلیون متر مکعب در روز است که به اعتقاد بیژن نامدار زنگنه چنانچه 30 میلیون متر مکعب دیگر نیز مصرف سی.ان.جی افزایش یابد صرفه جویی خوبی در مصرف بنزین خواهیم داشت.

همیچنین تلاش برای فعال کردن و به نتیجه رساندن مرحله به مرحله بزرگترین پالایشگاه کشور در برنامه های کوتاه مدت وزیر نفت دولت یازدهم قرار گرفته است تا علاوه بر تامین نیاز داخل به فرآورده‌های نفتی به ویژه بنزین، ایران به صادر کننده عمده این محصولات در منطقه تبدیل شود.

در صورت تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس 55 میلیون لیتر فرآورده‌های اصلی مورد نیاز کشور تامین می‌شود به طوری که 36 میلیون لیتر از تولید این پالایشگاه بنزین خواهد بود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مصرف بنزین
نظر بینندگان
!
!
!